Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Álomnő, vagy lábtörlő akarsz...

Álomnő, vagy lábtörlő akarsz lenni? Mire jó ez a nyilt uszítás?

Figyelt kérdés
Megdöbbentő, hogy pl egy ilyen közösségi oldalon is, mint ez ott fut a perifériás látómezőben, stimulálja a tudatalattiját az embernek. Azt a látszatot keltve, hogy csak ez a két végzet létezik. Miközben gondosan elfelejteti a stimulált egyénnel, hogy álomnőnek lenni éppen olyan szélsőségesen megalázó és degradáló, mint lábtörlőnek lenni. Arról már nem is beszélve, hogy a szöveg folytatása szinte súlykolja az olvasóba, hogy őt bizony már csak egy kicsi választja el attól, hogy lábtörlő legyen belőle. És akkor csodálkozunk, hogy a fiatalabbak egy jelentős része gyakorlatilag torz világban él, torz egyéniséggel.
2010. nov. 3. 08:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Kedves 13:33!


Én írtam a KIRÁLYT, aki mellett a szerelmes nő királynő lehet.

Mutatok neked királyt, például az én páromat. Az, hogy egy férfi bátor, tudatos, mély érzésű, intelligens, felelősségteljes és hiteles pár lehet, az rengeteg munkába kerül, és éppen ezért ilyen ritka.

Tisztában vagyok vele, hogy nagyon kevés az ilyen férfi, és hogy szerencsés nő vagyok, viszont azzal is, hogy milyen sok munka van benne, hogy egy férfi (vagy egy nő) ilyenné válik. Sajnos a rengeteg csonka család és hiteles apakép nélkül felnőtt férfi valóban puhány, sekélyes, menekülő, gyáva, sokszor érzéketlen és teljesen infantilis, de soha nem is láttak hiteles mintát maguk előtt, ezért nem haragszom rájuk.


Ugyanakkor a nők között ugyanilyen kevés a valódi, hiteles nő, és ahhoz, hogy egy nő rátaláljon egy KIRÁLYára, ahhoz előbb magának is királynővé kell válnia. Egy görcs, hiteltelen, megalkuvó lábtörlő mentalitású nő (vagy éppen egy felfuvalkodott egójú, rideg nőnemű) sosem fog bevonzani egy királyt, mert neki nem jár, hiszen egy ilyen nőre nem vágyik egy elégedett, boldog, kiegyensúlyozott férfi. Mindenki a saját maga hitelességének, boldogságának megfelelő párt vonzza be, ezért a munka saját magunkon kezdődik, és csak utána várhatjuk a királyunkat.

2010. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Itt néhányan a kőkorszakból írogatnak? Például az a nő, aki azt mondta, hogy mutassunk olyan férfit, aki nem az asszonyon éli ki a saját nyomorékságát... hát erre az a válaszom, hogy nem a középkorban vagyunk, MINDEN NŐ MEGVÁLASZTHATJA, MILYEN FÉRFIVAL KÖTI ÖSSZE AZ ÉLETÉT!


Aki ilyen pasit elvisel, annak ez jár, mert szarba se veszi magát. Sok olyan férfi van, aki magával rendben van és nem a körülötte lévőkön éli ki a saját nyomorult belső világát, csakhogy ezek a férfiak a hasonló nőket megtalálják és boldogan élnek velük.


Azok a nők meg akik a hülye illúziójukba meg önhazugságaikba esnek, azok szoktak meglepődni, amikor házasság előtt jönnek a jelek arról, hogy a pasijuk mekora köcsög, de azért ők akkora primitív pitsák, hogy elvetetik magukat vagy felcsináltatják magukat, aztán amikor a pasi rájuk szarik meg megveri őket, akkor meg hápognak. Hát lehet hogy a férfit személyiségét kéne szeretni miután megismerjük, és akkor boldog kapcsolatok lennének.

2010. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Ez az egész uszítás. Hogy mire jó? Gondoljunk bele egy kicsit.

Minél kevesebb ember ismeri és fogadja el önmagát (legyen az férfi, vagy nő), annál könnyebben manipulálható. Minél kevésbé ismeri önmagát, annál kevesebb esélye van másokat megismerni, illetve elfogadni. Innen még kevesebb esélye van egészséges párkapcsolat kialakítására, következésképpen vagy eleve egyedülálló, vagy a bukott párkapcsolatából kilépve válik azzá. Utóbbi esetben még sérültebbé válik, és mivel önmagát sem fogadja el (saját hibáit sem) a másik nemmel kapcsolatban épít fel előítéleteket. Ez pedig tovább rontja az egyébként is csekély esélyét egy egészséges kapcsolatra.

Eredmény: rengeteg kiábrándult, frusztrált egyedülálló, aki mind önálló háztartást tart fenn, mind külön potenciális vásárlója különböző termékeknek (férfinak és nőnek külön lakás, külön kocsi, külön tévé, külön hűtőszekrény, és a végtelenségig sorolhatnánk), és ezek az egyedülállók azért gyermeket nevelnek, erősen beléjük táplálva az általuk kikövetkeztetett tézist a másik nemről, kvázi újabb potenciális vásárlóréteget képeznek.

Plusz nekik még el lehet adni a reményt, ilyen és hasonló tanfolyamok sokaságával, hogy szimpla manipulációval megtanulhatják uralni a másik nemet.

Mindezt annak köszönhetjük, legalábbis szerintem, hogy a média által sugallt egyedivé válási mánia során egyetlen percig sem foglalkozunk a kérdéssel: kik is vagyunk mi, mitől is vagyunk egyediek. Amit teszünk, az a következő: ugyanazokat az okosító műsorokat nézzük, arról, hogyan lehetünk egyediek, (ruházatunk, lakásunk, munkánk, stb) majd a tanácsokat jól megfogadva tökéletesen egyformává válunk mindazokkal, akik hozzánk hasonlóan ugyanazokat a műsorokat nézték. Megnyugszunk, hogy egyedivé lettünk, de még mindig nem tudjuk, kik is vagyunk, és miért.

Az értékekről már ne is beszéljünk. A hűség, a szeretet, a tisztelet, az elfogadás egyre kevésbé ismert fogalmak, az alázatot pedig egyenesen pejoratív értelemben használjuk.


Még egy gondolat a korábbi hozzászólásokhoz:

Király és királynő. Ők ketten egymást szolgálják, senki mást. A királynőnek a király éppen úgy ura, mint a többi alattvalónak, és vica versa. Az ágyasok őket szolgálják, a királyt is a sajátjai, és a királynőt is. Jól írtad, kedves kérdező, hogy a méltatlan királynői szintre emelt nő... Leginkább az emelésben látom a problémát. Ha méltatlant emelsz fel, attól még nem lesz méltó. A méltót pedig nem kell felemelni, csak felismerni, és rangjának megfelelően kezelni.

2010. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Nos, pontosan a néhány utolsó válasz miatt vagyok felháborodva, mert Én nőként folyton belefutok abba, hogy a férfi, akivel valami kapcsolatfélét próbálok kialakítani, egy idő után olyanná akar formálni, ami neki tetszik, amilyennek látni szeretne, akkor is, ha az nem Én vagyok. Ilyenkor szoktam visszavonulót fújni, és lelépni. Miért csak addig tart a dolog jó része, amíg nem biztos a kapcsolat, és miért kell ezzel egy már jónak, biztosnak tűnő kapcsolatot elrontani? Én szeretem előre tisztázni a dolgokat, meg is teszem mindig, és annak ellenére, hogy tisztázom/tisztázzuk, mit várunk egymástól, hogy képzeljük egyenként az egészet, és kompromisszumra jutunk, miért fordul rosszra mégis? Miért próbálkozik egyik-másik fél idővel mégiscsak másként csinálni mindent, és ezzel felrúgni a bizalmat? Férjemmel furcsa helyzetben vagyunk, nem pont abban, amit fentebb leírtam, ezek korábbi tapasztalataim, de velünk is gondok vannak. A kapcsolatunkban Én vagyok a cselekvő, Ő a beszélő (elméleti) fél. Szeretnék vele mindent megosztani, érzéseket, munkát, teendőket, ráadásul gyermekünk is van, de Ő sokszor nem kíván részt venni a saját életünkben. Sokszor bánt, szavakkal, ami nyilván valami frusztrációból fakad, amit otthonról hozott, mint mintát, Én meg szívhatok vele. Szerencsére nem mindennapos probléma ez, csak fárasztó már az is, hogy időnként, viszonylag gyakran kell helyretenni. Én vagyok a robbanékony, nagyszájú, konfrontációtól nem tartó, mindent azonnal, melegében megoldani próbáló típus, plusz, még önálló is, tehát nem azért van szükségem egy férfira, hogy valaki eltartson, meg a seggem alá rakjon mindent. Nekem egy társ kell, akivel megosztok mindent, életem minden percét, de nem igazán találtam még meg. Természetesen, nap, mint nap küzdök a kapcsolatunkért, a baj az, hogy csak Én, legalábbis szerintem. Persze, Ő mindezt pepitában látja, de amint mondtam, csak beszél, Én cselekszem is. Tehát, a probléma ugyanaz. Nem vagyok lábtörlő, mert egy másodpercig nem hagynám soha, hogy ebbe az irányba menjen el az életem, de nem találtam eddig még olyan férfit, aki örül annak, hogy egy olyan nő mellett él, aki legalább próbálja megbecsülni a kapcsolatukat, és önálló. Persze, ennek ára van, úgy gondolom, jogosan várom el, hogy ha már egyszer egy család vagyunk, 50-50%-ban osztozunk nem csak a jón, hanem a rosszon is, a teendőkön is, az intéznivalókon is, a gyermekkel kapcsolatos dolgokon is stb. Főleg, mivel Én is dolgozom, nem otthon csücsülő kismama vagyok. Lényeg a lényeg, a pasik lábtörlőt csinálnak abból, akiből lehet, de mindemellett nem szeretik a "lábtörlőket", de, azt sem bírják elviselni, ha egy nő karakán, önbizalommal teli, tudja mit akar, és ezt ki is nyilvánítja. Főleg, ha még azzal sem lehet "megtörni", hogy függ a férfitól akár anyagi, akár bármi más értelemben. Sem a "függő", sem a "független" nő nem kell, szóval akkor?
2010. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:53


Ne haragudj, főleg, ha nem így van, de a leírásod alapján a férjed egy tesze-tosza, tétlen alak, akinek csak a szája jár. Abból, amit olvastam, azt látom, hogy nem tiszteled őt (erre persze kérdezheted, hogy mit is tisztelj benne, és nyithatunk vitát erről is, de most inkább ezt hagynám), a kérdésem az, hogy szereted-e? Úgy igazán. Elfogadóan, megbocsátóan.

A kapcsolatotok kezdetén is ilyen volt? Vagy tartotta amit vállalt, minden esetben? Mert ha igen, akkor valaminek történnie kellett, hogy most ilyen. Lehet, hogy frusztrálja, hogy nálatok te hordod a nadrágot, és az is lehet, hogy a gyermeketek születését követően úgy érezte, nem figyelsz rá annyira, már nem olyan fontos neked, mint korábban. Nem tudom, mi történt, a részleteket nem ismerem, de ha ő ilyen, és régebben másmilyen volt, annak oka kell, hogy legyen.

2010. nov. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Szia utolsó, igen, Én is ilyesmiken gondolkodom, a válasz a kérdésedre pedig, igen, nagyon is szeretem, általában nagyon jól megvagyunk, a legjobban azt szeretem, hogy annyira jókat tudunk beszélgetni. Van abban valami biztosan, hogy minden időmet szinte elviszi a gyerkőc és a munkám, de állítja, hogy nem érzi egyáltalán elhanyagolva magát, és természetesen a gyerek az első. Őszintén, engem igazán az zavar, hogy a munkájában egy igazi vérprofi, határozott, támadhatatlan, precíz, sikeres férfi, csak a prioritásokkal van baj. Otthon nem ezt az oldalát mutatja, hanem teljesen az ellenkezőjét. Nem figyel oda dolgokra, nem segít, ha megkérem valamire, csak kaffog, Ő úgy képzeli, hogy otthon csak annyi a dolog, hogy döglés van, aztán kész. Értem Én ezt is, Én is szívesen csak döglenék, de valakinek otthon is el kell végeznie a "munkát", nem? És Én sem elad vagyok egy butikban, félreértések elkerülése végett, nem nézem le a butikos eladókat, csak azt próbáltam ezzel érzékeltetni, hogy az sem szól a fentiek mellett, hogy az Ő munkája annyival megterhelőbb, hogy neki jár a 100% döglés otthon. Én is 300 ember munkahelyéért felelek nap, mint nap. Szóval, rövidre zárva a témát, Ő is egy olyan fajta pasi, aki jobban csípi a független nőket, de Ő már annyira átesett a ló másik oldalára, hogy semmiben nem vesz részt, és azért zavar ez, mert nem figyelmetlen, vagy ilyesmi, hanem ez szándékos sunnyogás. Ez minden vitánk, konfluktusunk alapja általában. Pl.. ma reggel, miután kislányomat felöltöztettem, szóltam neki, hogy induljon vele lefelé a kocsihoz, mert nekem még vinnem kell a saját táskám, mint általában, plusz egy táskányi pelenkát a bölcsibe, mert kifogytunk, meg az egyéb cuccok, amik még kellettek ma, erre azt vágta a fejemhez, hogy oldjam már meg egyedül, mit csinálok, ha nincs itt éppen. Erre csak annyit mondtam, hogy rendben, megoldom, végülis már nőtt plusz két karom az elmúlt két évben, de ha egyszer itt van, akkor minek is kínlódjak? Miért van ez? Erre nem jövök rá....
2010. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

80%

Az a baj nálatok, hogy te egy férfi vagy, női testben, női szerepkörbe kényszerítve. A férfiak nem szeretnek férfiakkal együttélni, így lehet vele a férfjed is. Én például, mindig vágytam egy olyan nőre, akinek a teste egy nőé, de az agya egy férfié, a lelke pedig egy gyermeké.

2010. nov. 11. 10:41
 38/41 anonim ***** válasza:
Igazad lehet, hogy ez a "baj" velem. Csak úgy eszembe jutott, hogy sokszor kapok olyan megjegyzést, hogy "úgy gondolkodsz, mint egy férfi", "úgy vezetsz, mint egy férfi" stb., stb. De mit csináljak, ha egyszer ilyen vagyok? Halálra van ítélve minden kapcsolatom előre? Ez olyan gáz....
2010. nov. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Én egyszer kíváncsiságból belenéztem ennek az "álomnő vagy lábtörlő" kurzusnak a kéthetes, ingyenes részébe, de valahol a hatodik vagy a hetedik leckénél mondtam azt, hogy na oké, nekem ebből elég volt, és azonnal lemondtam... Nem tudom, kiknek találták ezt ki, megkeseredett feleségeknek, vagy olyanoknak, akik azt hiszik, hogy csak "macsó állat" típusú férfiak léteznek, vagy nem tudom... Már annál a résznél majdnem dobtam egy hátast, amikor azt állították, hogy "a férfiak 80%-a csak szexet akar, és csak szórakozni akar a nőkkel". Hát, én nem vagyok egy nagy férfiszakértő, de próbálok nyitott szemmel járni a világban, és arra még én is rájöttem, hogy ennek az éllításnak az első fele egy baromi nagy túlzás, a második fele meg egy baromira ostoba féligazság. Mert az tény és való, hogy a férfiak ELSŐSORBAN szexet akarnak a nőktől, de szép számmal akadnak olyanok, akik ez alatt nem a "szórakozást" gondolják, hanem éppen ezzel akarják a nőnek kifejezni, hogy mennyire szeretik... Akik meg csak "szórakozni" akarnak, azok a legrosszabb esetben is talán a férfiak 50%-át teszik ki... A másik nagy baromság, amit ott olvastam, amikor azt állították, hogy egy férfit úgy lehet a leghatásosabban megfogni és megtartani, ha mindjárt lefekszel vele, aztán meg kijelented neki, hogy bocsi, te csak szórakozni akartál vele (mert hogy X is ezt csinálta Y-nal a Született feleségekben, és ezek után Y úgy szaladt X után, mint egy kiskutya... Már a példa is baromira jó, mondhatom...) Megkérdeztem néhány férfit, hogy mi a véleményük erről: az egyik azt mondta, hogy ez rohadtul megalázná, és az ilyen nőnek szégyen ide, szégyen oda, de "szétverné a pofáját"; egy másik meg azt mondta, hogy fiatalabb korában ezt tényleg megcsinálta vele egy nő, és annyira a padlóra került tőle az önbecsülése, hogy hosszú évekig csak a számítógépes játékokat bújta, és nőkről hallani sem akart... Szóval erről is ennyit... Egyébként a szerző már az elején elbüszkélkedett vele, hogy azért tud ennyi mindent a férfiakról, mert "végigolvasta a témában az összes pszichológiakönyvet". Hát, üzenem az illetőnek, hogy olvasás helyett inkább álljon fel, és nézzen körül a világban, akkor biztos nem fog ilyen ostobaságokat állítani...
2012. máj. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
48%

Mi a baj a szórakozással? Te nem szeretsz szórakozni? Ugyan, ne mondd már. :-) Szórakozni mindenki szeret.


Én részt vettem a tanfolyamon, az ingyenesen és a fizetősön is, és életem legjobb befektetése volt.

Azelőtt sorban kihasználtak, most meg én vagyok a királynő. Hatalmas változás.


Ehhez kellett, hogy valaki irányt mutasson, mert ezt magunktól nem tudjuk megszerezni.

Soha nem éreztem még ilyen jól magam, mint most. Pedig vannak problémáim nekem is, nekem sem fenékig tejfel az élet.


Ez, hogy feküdjün le hamar, ezt sehol nem mondják, elnéztél valamit. Inkább azt mondják, hogy NE feküdjünk le hamar minden jöttmentnek, csak annak, aki megérdemli. :-)


Most végre először van olyan kapcsolatom, ahol 8 hónapja minden a legnagyobb rendben. Semmi gixer. Ez a tanfolyam nélkül nem ment volna, mert eddig mindig kifogtam a problémás egyedeket, vagy én generáltam a problémát. Kellett az iránymutatás.

Aki tudja magától is, az ne jelentkezzen. Nekem szükségem volt rá. Megérte 100%ig.

2013. febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!