Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy ne én...

Soskifli kérdése:

Mit csináljak hogy ne én legyek a lábtörlő itthon?

Figyelt kérdés
Most komolyan egy szülő azért szereti jobban az egyik gyerekét mint a másikat mert a nagyobbik leérettségizett nyelvvizsgát rakott /nyelvi osztályba ez elvárható szerintem és az is csak éppen meg lett/ + dolgozik nyáron /besegít a családnak ... persze.... ha anyum kifizetné neki az augusztusi balatoni nyaralását a barátaival akkora hülye lenne elmenni dolgozni mi ? / és én vagyok mindenért itthon a hibás , engem talál meg mindenki, és hord el mindennek. Már ott tartunk hogy elakarnak zavarni itthonról mert mondtam hogy engem zavar ha kiabálnak velem. Mit tegyek ? Hagyjam rájuk vagy mennyek el inkább más rokonhoz? /F17/
2011. júl. 26. 12:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egy hete tart ez és egyre csak rosszabb.
2011. júl. 26. 12:38
 2/11 anonim ***** válasza:
figyelj, idén én is leérettségiztem, mégis az öcsém a király itthon...pedig semmit se csinál a számítógépezésen kívül, ellentétben velem. szóval, nem hiszem, h az érettségi miatt vagyunk lábtörlők...
2011. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Te dolgozol? Jól tanulsz?
2011. júl. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A nagyobb leérettségizett, nyelvizsgát tett, ez épp elég ok a figyelemre. Gondolom most felvételizett is. Természetes, hogy a szülők örülnek neki, mert letett valamit az asztalra. Gondolom 18-19 éves lehet, egy-két évvel idősebb nálad. De mit csinálsz te? A féltékenykedésből kaptunk ízélítőt, de milyenek a tanulmányi eredményeid, mit tanulsz, minek készülsz, teszel valamit a jövőd megalapozására, vagy nem csinálsz semmit?
2011. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha velem kezdik el, hogy soha nem csinálok semmit, mindig csak gépezek, tv-zek, stb, akkor fölnyalom az egész bazi nagy házat és akkor nyugalom van. :) Persze amúgy is szoktam segíteni itthon, de olyankor még jobban. Van, hogy főzök valamit és meglepem a szülőket egy kis vacsival.:D Amúgy én vagyok az idősebb gyerek a családban. :) Szóval te is csinálj valami hasznos dolgot..ha lehet jó sokat és majd meglátják a szülők, hogy nem vagy hasznavehetetlen léhűtő.:D 16/L
2011. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megcsinálom azt amire kérnek de eddig az volt h mindig ugyanazt együtt kezdtük el a 2 év korkülömbség ellenére is. De dolgozni már hagy ne dolgozzak nyáron ... ne akkor kezdjem már el mint ő .. milyen már ez ?
2011. júl. 26. 13:02
 7/11 A kérdező kommentje:
+ most meg azzal jönnek hogy hagyjam a bátyámat mer idősebb de eddig ilyenekről nem volt szó . hogy ő idősebb és neki kéne csinálnia valamit . nem . mennyetek együtt mert egyedül nem hajlandó menni . /kivételes ez a mostani alkalom/
2011. júl. 26. 13:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Itthon csak nekem van érettségim, szakmám, minden elkezdett vizsgát leraktam. Rajtam kívül mindkét tesóm ráhagyta az érettségit. Ha van valami meló, szó nélkül megyek, és megnézem, mégis hugom alá tesz anyám mindent. A pasijával lakik, amikor itthon volt, anyám csak a körmét rágta, merre csavaroghat, elszökött itthonról, visszapampog, nekimegy bárkinek. És van itthon becsülete. Ellenben ha van valami, mindig én vagyok elővéve, most össze akarok költözni a párommal, amint megkapom a munkát, és mindennek le lettem hordva. Szóval, az élet ilyen, nem tudsz tenni semmit sem, vagy megpróbálsz te is bevágódni (ami nekem spec nem sikerült), vagy csak próbálod elkerülni az ilyen helyzeteket.
2011. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szörnyű, hogy 17 évesen elvárják tőled, hogy ne a segged mereszd egész nyáron, hanem dolgozz is..gondolom a tanulásban sem töröd magad.
2011. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Összehasonlítás eleve rossz. Az egyéniséget kell erősíteni mindenképp, és egyébként meg nem is egyformák a körülmények, ő idősebb stb stb.


Mondjuk 1 hét még talán nem olyan vészes (ez nem mentés ugyanolyan szar persze), remélhetőleg nem lesz durvább. Egyébként nálam mindig öcsém volt a favorite, illetve nem is hanem eleinte bátyám aztán ez így átalakult bátyámról öcsémre, de azért valahol még bátyám ott van az élen.


És te meg hiába magyarázod mert eleve elfogultan állnak hozzá ilyenkor amit meg nem kéne. Szóval mind a gyerekeik egyenlően kell kezelni, illetve külön külön nem egymáshoz viszonyítva. Hmm, attól függ rád ez milyen hatással van, hogy mi lesz. Amugy meg amit tehetsz hát veszekedés. Ha például valamiért amit a bátyád csinált téged csesznek le.


JA ÉS ne fordulj befelé emiatt. Azzal végleg elvágod magad. Hanem ha beszélni akarsz róla xy-al akkor beszélgessetek, csak ne egymagadba. Meg persze ne akárkinek mond el, de paranoidnak se kell lenni. Már csak én nekem mondták hogy "erről ne beszélj senkinek jó" én meg valami szuper fontos dolognak tartottam hogy erről akármiért se beszélek. Szóval ne.

2011. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!