Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha úgy éreznétek semmit nem...

Ha úgy éreznétek semmit nem ér az, amit jelenleg tanultok/dolgoztok mit tennétek?

Figyelt kérdés
Sajnos bepánikoltam. Úgy érzem, hogy semmit nem ér az, amit csinálok. Félek, hogy nem fogok tudni vele elhelyezkedni, hogy körülbelül arra lesz elég a végzettségem, hogy elsétáljak vele a sarokig. Egyszerű megoldás lenne, ha azt mondanátok, hogy kezdjek új szakot következő évtől, de nem tehetem meg, hogy még egy évvel többet tanuljak:S
2010. nov. 3. 06:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen hozzaallassal nem fogsz elerni semmit!

Feltetlen valtoztasd meg a gondolataidat es bizzal onmagadban, a Teremtodben, es arra gondolj, hogy amit most tanulsz, abbol megfogsz tudni elni, elfogsz tudni helyezkedni stb.

Pozitivan kell az elethez hozzaallni, nem szabad felni, mert amikor ebben a szakmadban nem fogsz tudni elhelyezkedni, akkor meg mindig lesz lehetoseged arra, hogy kepezd magad es valtoztass!

Te meg fiatal vagy es elotted az elet, s elj spontan, es csak a jelennel torodj.

Tehat amikor tanulsz, akkor arra koncentralj, es ne a jovon agyalj, mivel a jelenedtol fugg az, hogy a jovod hogyan alakul!

Nagyon sokan ugy folytatjak a tanulmanyukat, hogy dolgoznak, de meg tanulnak pl.

Fel a fejjel es bizzal onmagadban!

2010. nov. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nos megnyugtatlak, hogy ezzel úgy az emberek 95 %-a így vanm, szal semmi probléma, csak annyi a különbség, hogy ezt te be is látod és ki is mondod, de emiatt nem kell bepánikolni ...


amellett, ha a realitást nézem, egyre inkább rengeteg olyan állás van, ahol egy egyetemi diploma a követelmény, de csak mint szintet várják el, aztán az tök mindegy, hogy éppen történész vagy építőmérnök végzettséget takar


tudom, kicsit abszurd, de multiknál már most egyértelműen így van, mert tapasztalom, és egyéb területeken is megyünk ebbe az irányba, igen erősen


lényeg, nincs okod parázni sztem

2010. nov. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatásokat, azért ezek most jól jöttek.

Csinálom tovább, csak néha nagyon rám tör ez az érzés és olyankor teljesen kétségbe esek, hogy mit fogok én magammal kezdeni. Arra gondoltam, hogy megtanulok még egy nyelvet az angol meg a német mellé, ha valamivel, akkor ezzel tudom még segíteni a helyzetemet.. Nyelv az mindenhová kell.

2010. nov. 3. 10:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak, ha más szakra mennél is rengeteg haszontalan, legalábbis annak tűnő tárgyad lenne és ugyanúgy előtörne belőled ez az érzés.

És semmilyen végzettséggel nincs arra garancia, hogy el tudsz helyezkedni a jövőben.

A lényeg, hogy legyen egy diplomád a fiókban. Rosszul hangzik, de szinte mindegy milyen (hacsak pl. nem orvosi vagy jogi karra jársz).

A legtöbb álláshirdetésben csak annyit írnak, hogy legyen felsőfokú végzettsége a jelöltnek.

A nyelvekre menj rá, az mindig kellhet és gondolkozz el azon milyen területen dolgoznál szívesen. Akár külföldi munka, akár teljesen más terület, mint amit most tanulsz. A lényeg, hogy tudd nagyjából mit szeretnél csinálni a jövőben és arra hajts.

Ja és a későbbiekben még el tudsz végezni mást is, ha lesz konkrét elképzelésed. Nem muszáj mindent azonnal. Sokszor a munkahely finanszíroz felsőoktatási tanulmányokat.

2010. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen mindenkivel előfordul,ne ijedj meg!! A nyelvtanulásban pedig nagyon igazad van! Egyébként mit tanulsz?
2010. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Magyart és ügyvitelt. Csak sajnos már megbántam, hogy erre a szakra jelentkeztem, de most már nem sok mindent tehetek.

Azt hittem, hogy nekem túl sok lenne egy gazdasági kar, aztán most meg sokkal jobban érdekel, mint eddig valaha. De így jártam:)

2010. nov. 3. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!