Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor léptétek át azt a...

Mikor léptétek át azt a határt, amikortól már nem szép az élet, mert már titeket is összetört az élet? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

24 L vagyok, és velem most esett meg. Azt mondják, hogy mindenkinek eljön az életében. Fura mód nálam a szerelem hozta ezt el, a csalódás, eléggé szégyellem is magam. Azután rátett egy lapáttal, hogy édesanyám elhunyt. Tinálatok mi hozta el ezt a törést?

És utána hogyan folytatódik az élet? Más is elveszíti az élete értelmét? Valahogy majd lesz? Jól gondolom, hogy eztán már nem lehet százszázalékosan helyrejönni?

Ha évek múlva el is múlna a szerelem, akkor se fogok helyrejönni, igaz?

Volt már korábban egy traumám, de nem törtem össze. Most viszont én is összetörtem, és minden kapcsolatomat elveszítettem önmagammal. Újra építkezek, de nincs értelme semminek. Hogyan lehet itt továbblépni? Sehogy? Várjak a pillanatra, amikor tudok lépni? Az a bajom, hogy így is nagyon megvisel ez, és jó lenne, ha legalább látnám a jelét, hogy legalább elkezdtem feldolgozni. Most úgy érzem, hogy egész életemben fogom szeretni ezt a fiút, nyilván nem a szerelemre gondolok, ez valószínűleg így is lesz, úgyhogy valószínűleg egész életemben fájdalmas seb lesz ez. Nem lehet semmit tenni? Nem menthető semmi sem a múltból? Újra kell teljesen építeni mindent?


2010. nov. 2. 23:50
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Nekem vannak öngyilkos gondolataim... Igazából épp azon gondolkozom, hogy ha megkérdem magamtól, hogy miért csináljam ezt tovább? Hát, nem tudok adni valami életigenlő, bátor választ. Pedig azért a munka világában sikeresebb vagyok, és sok célom van, vagyis már csak volt.

De ugyanakkor persze nem vagyok öngyilkos típus, mindig az erősebb típust képviseltem, csak most már nem tudom azt mondani, hogy az élet szép, és ezért kell tovább csinálni. Most azt mondom, hogy az élet kegyetlen és annyira kiszámíthatatlan, hiába tudnék számtalan dolgot mondani, ami foglalkoztat, egyszerűen semmi se érdekel.

2010. nov. 3. 01:14
 12/27 anonim ***** válasza:
Igen, valóban a kérdésedet válaszoltuk meg, de te nem erre, nem miránk voltál valójában kíváncsi, mert több oldalon keresztül részletezed a saját problémádat. Akkor miért nem úgy tetted fel a kérdést, a saját problémádra vonatkozóan?
2010. nov. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Szia, nekem sok ilyen pont volt az életemben. Előszőr kb 11 éves korom óta alkoholista anyám tette tönkre az egész családunkat főleg az apámat. Tiniként éltem tovább a kis lázadó életemet, fent is lent is döcögött a dolog tovább. Voltak rosszabb és jobb idők ilyen olyan szerelmek stb. Aztán rá kb 8-9 évre a 8-9 évig tartó alkoholizmusába bele is halt az anyám. Furcsa volt hogy amennyire utáltam a sok rosszért amiket elkövetett az évek alatt annyira fájt és annyira hiányzott akkor. Nagyon nehezen tudtam feldolgozni, nekem kellett azonosítani is. Szörnyű volt! Az akkor 1 éves kapcsolatomból a párom akkor költözött hozzánk hogy átsegítsen a nehéz napokon hónapokon. Cirka 7 éve éltünk együtt amikor jött a következő nagy törés, kiderült hogy több mint fél éves kapcsolata volt mellettem és mindez úgy hogy közben akkora színészt alakitott itthon hogy nem is értettem hogy kivel voltam együtt 7 évig, akkorát csalódtam benne és annyira idegen lett ő a számomra és akkor lett az űr utána...Végülis nagy nehezen megbocsájtottam neki, de nehéz volt eleinte ismét együtt élni. És akkor több meddő év után teherbe estem! Együtt vagyunk van egy 2 éves kicsi fiúnk és boldogok vagyunk. Bár a bizalom már sohasem lesz a régi, de a kisfiam kárpótol mindenért.

Én úgy vettem észre hogy a rossz dolgok után jönnek a mégrosszabbak és amikor már annyira rossz hogy nem birod tovább mindig jön egy jó dolog amitől tovább megy az élet.

Nekem legalábbis mindig igy volt. A rossz után már csak jó jöhet hidd el nekem .Fel a fejjel! Lesz ez még ígyse!

2010. nov. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Amúgy meg tényleg csak átmenetileg vagy rosszul. Természetesen ki lehet heverni bármilyen csalódást, ha ki akarsz. Az életet meg nem úgy kell nézni hogy ha már nem szép nem kell élni. Az élet ilyen is olyan is ettől nem unalmas. Az élet egyszerűen csak megy tovább. Te pedig menj tovább vele mert rengeteg dolog vár még rád majd. Nagyon fiatal vagy még még bármi megtörténhet.
2010. nov. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Életembe akkor jött el a nagy törés,amikor édesapám meghalt.29 éves voltam akkor. Úgy gondoltam,éltem addig h a szülők a biztos háttér,és mindig lesznek. Édesapám halálával ez megszűnt,már nem a mának élek,féltem a családtagjaimat stb...3 éve ment el apum,de a mai napig nagyon fáj...nem is tudom mi lenne velem,ha anyum se lenne...azóta született 2 gyermekem,és probálom nekik a biztonságot megteremteni,és fáj h a nagypapit már nem ismerhették meg..
2010. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

elköltözött a legjobb és egyben egyetlen barátom, a folyamatos több éven át tartó balszerencse és pehh sorozatokat, na úgy ezek együtt sem volt jó, de amikor elhiszed, hogy most más lesz... megismersz valakit aki miatt érdemes csinálni tovább, na de amikor Ő is elment akkor eltört a mécses. soha életemben nem éreztem olyan szarul magam, pedig sokszor kerültem bajba.... totális padló, fizikailag és mentálisan is teljesen lemorzsolódtam, totál kikészültem, pedig nem vagyok egy nyámnyila, bírom a fájdalmat, csak amikor megszakad az ember szíve akkor már minden mindegy.... 17 hónapja, még élek...

23f

2010. nov. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

amúgy azóta belemerültem a napi rutinba. edzek heti 5-6szor, ha nagyon magam alatt vagyok akkor többször is, akár minden nap. emellett iskolába járok, segítek néha a szüleimnek a vállalkozásban, önszorgalomból tanulok ezt-azt ami üzlettel kapcsolatos és érdekel, a maradék időben pedig filmeket nézek. nem megyek igazából szórakozni sehová, nincs olyan, hogy hétvége, csak a rutinszerű dolgok. néha rohadtul egyedül érzem magam és akkor sz.ar, például most is, de alapvetően elvagyok mint a befőtt.

23f

2010. nov. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket :).
2010. nov. 4. 00:47
 19/27 anonim válasza:
Én dettó ebben a helyzetben vagyok. Nagy szerelem, csalódás stb. Azóta rajtakaptam őt hogy az egyik buliban haverommal kef..l. Eléggé kivagyok most, de megpróbáltam igazából lesz.rni mindent. Én nem fogom magamat "gyilkolni" senkiháziak miatt. Fél évbe telt egy kicsit Neked is felsöbbrendűnek kéne gondolnod magad persze ehhez kell egy kis ego. Az igazság az hogy ha az emberek meglátják rajtad hogy sebezhető vagy meg is sebeznek ezért kell egyfajta álarcot hordani. Én folyamatosan olyan dolgokat csináltam ami felvidított engem. Én ugyanezeket gondolom és élem át mint Te ha tudok segíteni nyugodtan írj.
2010. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Sebezhetőnek látnak az emberek,akkor meg is fognak bántani, namost, ez oké, ezt tapasztaltam gyerekkoromban, de mert a gyerekeket nem kötik az erkölcsi és morális nkötelmek

A felnőtteket azt hittem, hogy kötik

tévedtem? Mert a miértet értem: mert állatok vagyunk, és kikezdjük a gyengébbet, és aztán persze, hogy valaki mennyire civilizált, attól függ ez, és ha valaki civilizált lesz, akkor elvileg kötik az erkölcsi és morális szabályok. Nem így lenne elvileg? Vagy a legtöbb embert sem az erkölcs, sem a morál nem köti?

Mert én azt hittem, hogy a felnőtt embereket kötik...

2010. nov. 11. 01:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!