Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan mondják, az élet szép....

Sokan mondják, az élet szép. Mégis Ők mit látnak benne, amit én nem? Ti mit láttok benne?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

viràgokat, bàrànyfelhöket, szerelmet, csalàdot, baràtokat, szivàrvànyt, havas tàjat, szép kék eget, napsütést, hegyet, óceànt, csiripelö maradarakat

az esö illatàt (erzem)

zanét hallgatok

eszek

ALSZOK

2011. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az élet akkor szép, ha meg tudod látni benne a szép PILLANATOKAT. Amikor egy virág kinyilik, amikor naplementekor szép szinesek a felhök, ha egy gyerek örömében ugrálni kezd, ha a barátod rád mosolyog, stb.

Az EGÉSZ nem szép, de a részletek lehetnek, ha odafigyelsz, és tudatositod ezeket a mozzanatokat magadban.

2011. jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

zsebük, gyomruk tele.Apuci, anyuci jól kitömve,hátterük megvan, nyugodtak lehetnek, van hová menni, ha nem jön össze az élet.

A másik akik maguknak dolgoztak meg a szép életért a körömszakadtukig.Nehezen szerzett pénzel, önerőből.Aszem ez a két kategória látja szépnek az életet.

2011. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon összetett. Tudnom kéne vannak e barátaid, milyen kapcsolatban vagy a családoddal, hány éves vagy? Miért nem tetszik az élet?


Nagyon sok dolog bizonytalanítja el az embert...a sok bunkó, figyelmetlen fráter, de ezeket észre sem kell venni. Szép ha felállok, hogy átadjam a helyem és örömet szerzek egy néninek, szép ha összemosolygok egy idegennel valami aranyos dolgon a buszmegállóba, szép ha a barátaimmal annyit nevetek, hogy kicsordul a könnyem és fáj a hasam, szép ha elmegyek kirándulni (Rám-szakadék pl.) és látom a természet végtelen erejét és szépségét, szép ha felnézek este az égre és millió csillagot látok, szép ha vihar után szivárvány tündököl az égen...

2011. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok. Párommal együtt élek. Anyumékkal már jobb a kapcsolatom. De úgy senki sem áll annyira közel hozzám, hogy kiönthessem a szomorúságomat.

Páromat mostanság esténként egy órányit látom, vagy nem is látom. Olyan munkahelyem van, ami egyáltalán nem érdekel. Miért nem szeretem az életet? Összetörött az álmom, ami szerettem volna lenni. Csak ez éltetett. Azóta (lassan háromnegyed éve) gondolkodom rajta, mit kezdjek magammal. Van egy érettségim, meg egy cukrász szakmám. Sajnos kimondottan a szakmát nem tanították meg...

2011. jan. 19. 19:21
 6/13 anonim ***** válasza:

Azokat a rövid időket amikor együtt vagytok, csak egymásra figyelve töltsétek. Neki nem tudod kiönteni a szívedet? Ha egymásnak vagytok, az már nagyon jó lenne....

Anyudékkal építsd a kapcsolatod tovább.

Mivel sajnos most Mo-on elég rossz a helyzet kétlem, hogy munkaváltáson gondolkodhatnál.

Kapaszkodj az apró örömökbe, fiatal vagy, még minden jobbra fordulhat.

2011. jan. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Elégedett vagyok önmagammal, van célom amiért teszek, szüleimmel jó a kapcsolatom, támogatnak, úgy összességében mindenkivel jó a kapcsolatom de senkivel sem olyan közeli hogy idegeskednem kelljen miattuk, megvan szinte mindenem amit akarok, ami meg nincs előbb-utóbb az is meglesz, általában minden összejön amit eltervezek, és így is állok hozzá a dolgokhoz, nincsenek bennem kétségek, vagy félelem, vagy egyéb negatív érzések. Szóval tudom mit akarok és teszek is érte. Egyébként meg egy elég nyugodt természet vagyok, nincsenek hangulatingadozásaim, általában boldog vagyok. Szóval az enyém ezért szép, már-már tökéletesnek mondanám, és végül is a jelenlegi körülményekből kihoztam a számomra maximálist, szóval...
2011. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
próbálj az életszemléleteden változtatni... nézdd a dolgok másik oldalát. nem azt mondom, hogy a jót, vagy a rosszat, csak egy másikat, mert semmi sem fekete-fehér. keress olyat, amiben örömödet leled. de ne ebből a keresésből álljon az életed: néha csak menj a lábad után, csinálj olyat, amit nem terveztél meg, csak eszedbejutott... legyél spontán. vágj bele olyanba is, amibe eddig nem mertél.
2011. jan. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves 19:17


"zsebük, gyomruk tele.Apuci, anyuci jól kitömve,hátterük megvan, nyugodtak lehetnek, van hová menni, ha nem jön össze az élet.

A másik akik maguknak dolgoztak meg a szép életért a körömszakadtukig.Nehezen szerzett pénzel, önerőből.Aszem ez a két kategória látja szépnek az életet."


Én egyik kategóriába sem tartozom, vagy nem igazán, olyan félúton a kettő közt, mégis boldog vagyok, és szépnek látom az életet. Ennyit a teóriádról. Értem, hogy ellenérzésed van azokkal szemben, akik "beleszületnek a jóba" (ez a kifejezés elég relatív), de sajnos ez a megállapítás elég nagy hülyeség. Ez van.


Én azzal a nézettel értek egyet, hogy a szép pillnatokat kell meglátni és megélni, észrevenni a szépet a világban - valahogy így lehet eljutni a "szép az élet" fílinghez.

2011. jan. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ó mit nem adnék, ha a helyedben lennék, de tudom ezzel nem mész sokra. Idősebb is vagyok nálad, nincs munkám, nincs párom, stb. De ha bármilyen munkám is lenne, már tudnám azt mondani, hogy "szép az élet". Azért , mert valami történik mégis, megy előre az élet, és ha nem is a legjobb meló, de jár érte némi fizu. Lehet gyűjtögetni, tervezgetni.

Cukrász lennél? Magadtól szakkönyvekből is biztos sok okosságot megtanulhatsz. Ki ne lépj a mostani melódból, de mellette próbálj keresni jobbat vagy tanulj olyasmit magadtól, ami kell a jobb álláshoz! Fiatal vagy még, menni fog!

A pároddal is próbálj beszélni, hogy szeressétek egymást. Ha nem érzed úgy, hogy ő lenne az igazi, akkor se keseredj el! Találhatsz még másikat, aki megbecsül!


Mit mondjak még?! Ne add fel!

Most én se tudom szépnek látni az életet, de ha lesz munkám és kisüt a nap, akkor az lesz! :)

2011. jan. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!