Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegyek valamit ha az unokahúgo...

Tegyek valamit ha az unokahúgom hazudozik?

Figyelt kérdés
Főleg az interneten de mindenhol hazudozik a koráról és olyan dolgokat ír ki amiket le se írok inkább.Cigizik,iszik,bulizik(sokszor a szülei tudta nélkül)és hozzáteszem még kiskorú(13).Engem nagyon idegesít hogy ilyen és szeretném ha nem úgy viselkedne sokszor mint egy ri..c(tudom csúnya ilyet mondani de így van).Nem az én dolgom nevelni de ti mit tennétek?
2010. nov. 2. 22:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A postaládába dobott kép nem jött be?

Kívülállóként lehet azt modnanám, hogy úgy helyes, ha beszélsz velük, de igazából én is átestem ezen a korszakon, jó nem 13 évesen, de mostanában gyorsabban halad a világ. Nekem olyan 16-18 éves koromban volt, 15 évesen kezdtem cigizni, aztán néha néha ittam, 17-18 éves koromban heti 3szor buliztam, hétköznap is, sokszor nem is tudtak róla a szüleim, hogy elmentem otthonról, persze a piáról és a cigről se. Most 23 vagyok, és teljesen lenyugodtam, már nem vágyok bulizni, inni csak alkalmanként szoktam, lediplomáztam, nem sikerült félre az életem azért mert akkor volt egy ilyen hülye periódusom. De persze nem biztos, hogy midnenki szépen rájön, hogy ez nem okés, és félős, hogy előbb utobb drog lesz belőle. Ha már 13 évesen iszik, nem biztos, hogy sokaig elég kielégülést okoz majd az alkohol, lehet később mégrosszabb lesz. Neheéz helyzet...Ha ilyen társagágban van, nem hiszem, hogy sokat szamít neki most a te tanácsod, valószínüleg benő a feje lágya később, de nem árt ha semmel tartod, nehogy még nagyobb hülyeségeket csináljon.

2010. nov. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Milyen kép? Egyébként az iskolában is nagyon rosszak az eredményei és tavaly is több tantárgyból bukott:S
2010. nov. 3. 12:07
 13/16 anonim ***** válasza:

olyan képre gondol szerintem a válaszoló, hogy pl. A csajszi egy buliban van és készül róla egy olyan kép, amire nem feltétlen lennének büszkék a szülei!


de továbbra is azt mondom, ha a szülei nem képesek kordában tartani, el engedik hasonlók.. hát én biztos nem fogom a gyerekemet ennyi idősen az éjszakába engedni.. Szóval, akkor te sem tudsz mit tenni, majd rá jön magtól csak lehet, hogy már késő lesz. De ahogy az előző válaszoló is írta lehet át esik ezen a korszakon, és semmi gond nem lesz.


De nem biztos mert: nekem VOLT egy barátnőm, dettó ezeket csinálta, úgy viselkedett, mint egy ribi és a későbbiekben sok fiúval le is feküdt, csak úgy...

Nem tudtam vele mit csinálni, és a végére már szinte meg utáltam a viselkedése miatt és szégyelltem, hogy ilyen barátnőm van, és meg szakítottam vele a barátságot, mert nem akartam, hogy engem is be skatulyázzanak, hogy olyan vagyok.


nehogy ő is így járjon:S

2010. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2010. nov. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez nem kizárólag az unokahúgod hibája, hogy így viselkedik, jelentős rész jut ebben a szülei következetlen nevelésének. Sajnos, azon túl, hogy elmondod neki és és a szüleinek is, hogy nem jó irányba tart, mást nem tehetsz. Max. annyit, hogy nem mindig ugyanazt szajkózod, hanem megpróbálod többféle módszerrel ráébreszteni őket, hogy ez így nincs rendben.

A postaládába dobós módszer jól hangzott, ettől beindult a fantáziám, írhatnál egy kamu szórólapot, vagy még jobb, ha a neten keresel egy valósat, ezzel még segíthetsz is, pl. eltűnt 13 éves kislány és ruházatának leírása, elérhetőség, s benne az, hogy utoljára azon a szórakozóhelyen látták, ahova unokahugi is el szokott kéredzkedni... nem a legegyenesebb dolog így rájuk ijeszteni, de ha másképp nem megy...

2010. nov. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Van gyermmek seged konyv, de en ehelyett eltiltanam a geptol es amit szeret attol el kene tiltani. en ezt tennem.
2011. nov. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!