Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, vagy mennyire...

Az normális, vagy mennyire általános dolog, ha egy családban két szülő folyamatosan azon balhézik egymással, hogy melyikük dolgozik többet, vagy melyikük munkája a nehezebb, vagy melyikük keres több pénzt?

Figyelt kérdés

aug. 13. 18:05
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyökössy Endre, néhai családterapeuta, lelkész-pszichológus szavai jutottak eszembe erről a szomorú helyzetről. 40 évvel ezelőtt mondta, de ma is aktuális:

"Tetszik tudni, mire jöttem én rá úgy harminc-negyven év alatt? Hogy hátborzongató rivalizálás folyik a házastársak között! Versengés! Észre sem veszik, csak a pszichológus veszi észre, amikor ott előtte vitáznak. Ki az okosabb, ki a bölcsebb, ki tud jobban autót vezetni, ki tud jobban főzni, kapálni, gyereket nevelni, és sorolhatnám! Ki keres többet!... meg kell tanulni azt, hogy a mi pénzünk… – drága jó párom mindig mondogatta, hogy (amikor nyafogtam, amiért ő nagy borítékot tette le, én meg a picikét) drágám, ez nem az enyém, meg nem a tiéd, hanem a miénk. Na, ez a nehéz!!! Aj, de nehéz! Hogy nem az enyém, nem a tiéd, hanem a miénk!... A mi gyerekünk – persze, ha jó, ugye, akkor az én gyerekem, ha rossz, akkor „az a te gyereked már megint… Nézd, mi van beírva az iskolai könyvébe a te gyerekednek!”… ugye, így szoktuk mondani. Nem gyereked… A mi pénzünk, a mi gyerekünk, a mi gondunk, a mi bajunk, a mi problémánk, a MI… Ez!...és a mi szüleink! Nem „a te anyád…”, „a te apád…”. A mi apánk, a mi szülőnk… Na, testvérek, ha ennyit komolyan veszünk, ezt hogy mi, akkor már elmegy a házasság, talán még boldog is lehet."

Nem egyedi és nem is csak mai a problémátok. Fogadják meg a szülők Gyökössy Endre tanácsát. Az a megoldás.

aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!