Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan aki mellett nem áll...

Van olyan aki mellett nem áll ki a férje?

Figyelt kérdés

Férjhez mentem hozzá, szültem egy kisfiút, mégis az anyja és ahhoz a családhoz húz ahonnan jött. Örök probléma volt ez 11 éve élünk így 3 éve házasságban. Három éve olyan szépen előadta, hogy lakást veszünk külön élünk, hárman leszünk egy család. Ehhez képest állandóan az van amit az anyja mond, minden évben velük nyaralunk. Hárman mint család soha sehol nem voltunk mert mindenhová vinni kell a családot. Az anyja rengeteget támad engem, nem fogadja el a gyereknevelésemet, mindenbe bele szól. Még a pénz kérdésbe is. Állandóan ő akarja a gyerek dolgait irányítani. Pl. Nem engedem, hogy csokit egyen mert székrekedése lesz, ő ad neki mert semmi baja nem lesz (2 éves) A férjem meg neki ad igazat mindenben. Sőt még veszekszik is. Én elhittem hogy más lesz, nagyon kezdek elkeseredni. Nincs senki mellettem, úgy érzem olyan vagyok itt mint egy idegen.

Más hogy csinálta ezt végig? Már ha létezik ilyen még egy...


aug. 3. 20:42
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem fizeti ki a részemet vagy nincs miből akkor hogyan tovább?"


Ügyvéd. Ő majd mindent elmond.

Irány a bíróság. Először válás, a gyerek elhelyezése.


Majd vagyoni per. Ha egyikőtök sem tudja a másikat kivásárolni, akkor közös vagyon megszüntetése. Nálunk is most volt rokonnak, onnan tudom. Nem tudtak peren kívül megegyezni, a bíróság kényszerített eladást szabott ki. Eladták az ingatlant, kifizették a több évnyi perköltséget, értékbecslőt stb, maradék pénz pedig 50-50% megkapták.


Nem fogok hazudni, kemény lesz.


Ha a férjed egy paraszt, a vagyoni per 2-5 évig is elhúzódhat. Idő, pénz, stressz. Addig sajnos anyukádnál, albérletben kell laknod, menekülj, nehogy vele lakj tovább. Ha ő marad a lakásban, többlethasználati díjat is kérhetsz, ügyvéd ezeket mind elmondja. Ha te maradsz a lakásban akkor pedig az (ex)férj fog tőled kérni többlethasználati díjat azokra az évekre, amíg tart a per, ez sajnos oda-vissza működik.


Keress munkát mielőbb, ha van bevételed, jobb pozitíban leszel a gyerek elhelyezésnél is, ha van bevételed és van hol laknod. A férjed valószínűleg osztott felügyeletet fog kérni, sajnos ez van. Bíróság majd eldönti,ügyvéd majd segít.


Ahogy beadtad a válast, soha többet ne beszélj a férjeddel (vagy bármelyik családtagjával) ügyvéd jelenléte nélkül, nem viccelek! Amíg a vagyon nem tisztázódik, amíg ennek vége nem lesz. Ezt a rokonom a saját bőrén tapasztalta meg, ne tudd meg, miket műveltek vele ügyvéd jelenléte nélkül, zsarolták, fenyegették.


Kitartást kívánok, tedd meg a saját és a gyereked érdekében, menekülj!

aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
92%

Meg kell tanulnod nemet mondani!!! Anyósnak, férjnek. Úgy rángatnak, mint egy bábut.

Nekem 2 évembe került, nehéz kimondani eleinte, hogy "NEM", de már az első olyan katarzissal töltött el, hogy erőt adott a többihez. Ne legyél már bólogató kutya! Őket nem fogod tudni megváltoztatni, Neked kell megváltoznod! Légy nagyon határozott, amikor azt mondod, hogy "NEM Anyuka..".

aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
11 éve ott kellett volna hagynod és gyereket se kellett volna szülni egy kisgyereknek. A férhed egy kisgyerek, akinek anyuci szent. Ez változni nem fog. Fogod a gyereket, elmész albérletbe és elválsz szépen.
aug. 4. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
76%

"Örök probléma volt ez 11 éve élünk így 3 éve házasságban. "


Erre csak azt tudom mondani, te választottad, megérdemled.

aug. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
88%
Jól írta egy előző: meg kell tanulni nemet mondani. A férjedet le kell ültetni beszélni, hogy mit ígért. Ez nem csak az ő házassága, nemcsak ő él benne, hogy minden az ő igényeihez lenne igazítva. Egyenrangúak vagytok. Ha te nem akarsz az anyjáékkal nyaralni, akkor nem mész. Ha az anyja képtelen felfogni, hogy mit okoz a gyereknek a csokoládé, akkor nem megy oda a gyerek. Nem kell becsicskulnod azért, hogy ők boldogok legyenek, mert neked is csak egy életed van, te is számítasz.Ha te nem állsz ki magadért, akkor senki nem fog. Balhézik? Fog. Mert egy rohadt nagy tuskó, akinek csak a maga (és az anyja) számít. Majd megbékél, és talán felfogja, hogy nem azért születtél a földre, hogy az ő akaratát szolgáld. Ha meg nem, akkor továbblépsz.
aug. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
70%

Költözz anyukádhoz. Jogod van úgy élni ahogy te akarsz.


"Válás esetén ilyen pici gyereket is hetente vihetik vagy megegyezés szerint?"


A gyermekelhelyezésig kérheted a kizárólagos felügyeleti jogot, de addig is 1-1 napra elviheti az apuka. Az első tárgyaláson megszabnak egy láthatási időt az utolsó tárgyalásig, ott majd döntenek véglegesen erről.(2 éves gyereknél már kérheti az ottalvást is és ebben a bíró dönt. Mivel apukával közösen élt eddig is így szerintem megfogják adni.)

aug. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
86%

Örök probléma volt ez - eddig olvastam.


Nem tudlak sajnálni, magadnak csináltad. Ja, meg a gyereknek, mert az feltétlenül kellett egy eleve fos kapcsolatba.


Hasonló helyzetben én eljegyzésig sem jutottam az exemmel, nem még házasság meg gyerek. Ó, persze :D

aug. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósom nagyon nagyon nehéz eset. Szerintem elég, ha annyit mondok, hogy végig bőgtem az estét, amikor bejelentettük neki, hogy összeházasodunk, meg azt is, amikor elmondtuk, hogy babát várunk. A második gyerek hírét már egész jól viselte.

Ha a férjem nem mellém állna rendszeresen, amikor az anyja rákezd a hülyeségre, el sem jutottunk volna az esküvőig. Nekem nincs szükségem egy gyerekre, felnőtt férfi személyében. Tök oké, hogy szereti az anyukáját, hogy segíti, hogy tartjuk vele a kapcsolatot, nyaralunk együtt, nem tudom. De az nem oké, ha velem szemben mindig az ő szava a szent, az ő pártját fogja, pláne ha már gyereknevelési elvekről is szó van. Ha mi azt mondjuk, hogy nincs csoki, akkor nincs csoki. Tökmindegy, hogy eü probléma, vagy egyéni megfontolás miatt, neki ezt nincs joga felülbírálni és vér ciki, ha a férjed végignézte a gyereke szenvedését és így is az anyjának ad igazat.

Szóval alapvetően nem vagyok az ultimátum híve, pláne hogy ennyi évig látszólag rendben voltál ezzel a felállással. Leültetném és elmondanám, hogy nem bírom tovább és komolyan gondolkozom a váláson. A többi a reakciójától függ.

aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:

Nagyon nehéz helyzetben vagy, és teljesen érthető, hogy elkeseredettnek érzed magad. Sajnos nem vagy egyedül ebben a helyzetben; sokan küzdenek hasonló problémákkal, amikor a házastársuk nem áll ki mellettük, különösen, ha az anyós és a férj családja erősen befolyásolják a mindennapi életüket. Az alábbiakban néhány gondolatot és tanácsot szeretnék megosztani veled:


### 1. **Nyílt és őszinte kommunikáció**

Fontos, hogy leülj a férjeddel és őszintén beszéljetek arról, hogyan érzed magad. Mondd el neki, hogy mennyire magányosnak és mellőzöttnek érzed magad, és hogy a kapcsolatotok és a közös jövőtök érdekében fontos lenne, ha ketten, mint egy család, együtt hoznátok döntéseket.


### 2. **Határok meghúzása**

A határok meghúzása elengedhetetlen. Ha a férjed nem hajlandó kiállni melletted, érdemes megfontolni, hogy te magad húzz határokat. Ez azt jelentheti, hogy egyértelműen kommunikálod az anyósod felé, hogy te vagy a gyerek anyja, és bizonyos dolgokban te hozol döntést. Ha a férjed nem támogat ebben, akkor is meg kell próbálnod fenntartani ezeket a határokat.


### 3. **Párterápia**

Ha a férjed nem érti meg, mennyire súlyos ez a probléma számodra, érdemes lehet párterápiát fontolgatni. Egy szakember segíthet abban, hogy a férjed jobban megértse a te nézőpontodat, és hogy közösen dolgozzatok a kapcsolatotok megerősítésén.


### 4. **Támogató hálózat keresése**

Ha úgy érzed, hogy teljesen egyedül vagy, próbálj meg olyan embereket találni, akik támogatnak téged. Ez lehet egy közeli barát, egy családtag, vagy akár egy online közösség, ahol mások hasonló problémákkal küzdenek. Fontos, hogy legyen valaki, akivel megoszthatod az érzéseidet és aki támogat téged.


### 5. **Öngondoskodás és önértékelés**

Ne feledd, hogy a saját jólléted és boldogságod is fontos. Ha hosszú távon folyamatosan olyan helyzetben érzed magad, ahol nem tisztelnek és nem támogatnak, az súlyosan kihat a mentális egészségedre. Fontos, hogy gondoskodj magadról, és ne veszítsd el az önértékelésedet ebben a nehéz helyzetben.


Végül, bár nehéz lehet, próbáld meg tisztázni, hogy mit szeretnél a jövőben, és hogy milyen feltételek mellett érzed magad boldognak és elégedettnek a házasságodban. Ha a férjed hajlandó változtatni és veled együtt dolgozni a problémák megoldásán, akkor van remény a javulásra. Ha nem, akkor viszont érdemes elgondolkodni a saját boldogságodon és azon, hogy mi a legjobb számodra és a gyermeked számára.

aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, már megtettem amit meg kellett.. anyukámnal vagyunk jelenleg. Nyilván azóta ígér mindent. Viszont úgy tudtam eljönni hogy fogtam amit tudtam. Sok minden van még ott. Anyósom azóta megkeresett és nyilván lehordott mindennek, meg elmondta majd meglátom a fiam is utálni fog. Meg örüljek, hogy a fiával lehettem.. a kisfiam keresi az apjat és a szívem szakad meg. 6 kilót fogytam azóta pedig nem szabadna. Sír a lelkem..
aug. 14. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!