Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan aki mellett nem áll...

Van olyan aki mellett nem áll ki a férje?

Figyelt kérdés

Férjhez mentem hozzá, szültem egy kisfiút, mégis az anyja és ahhoz a családhoz húz ahonnan jött. Örök probléma volt ez 11 éve élünk így 3 éve házasságban. Három éve olyan szépen előadta, hogy lakást veszünk külön élünk, hárman leszünk egy család. Ehhez képest állandóan az van amit az anyja mond, minden évben velük nyaralunk. Hárman mint család soha sehol nem voltunk mert mindenhová vinni kell a családot. Az anyja rengeteget támad engem, nem fogadja el a gyereknevelésemet, mindenbe bele szól. Még a pénz kérdésbe is. Állandóan ő akarja a gyerek dolgait irányítani. Pl. Nem engedem, hogy csokit egyen mert székrekedése lesz, ő ad neki mert semmi baja nem lesz (2 éves) A férjem meg neki ad igazat mindenben. Sőt még veszekszik is. Én elhittem hogy más lesz, nagyon kezdek elkeseredni. Nincs senki mellettem, úgy érzem olyan vagyok itt mint egy idegen.

Más hogy csinálta ezt végig? Már ha létezik ilyen még egy...


aug. 3. 20:42
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
A lakás amiben vagyunk közös, fele-fele. Nem tudom ez mit segít a helyzeten. Ő eladni biztos nem adna. Ahova menni tudnánk az anyukám. Ő neki már meséltem erről, nyilván mindig mellettünk áll, de a férjem óriási cirkuszt csinálna. Ebben biztos vagyok. A fiamat is féltem a helyzettől, hogy nem tudjuk szépen megoldani. De mielőtt teljesen befordulok csinálnom kell valamit.
aug. 3. 21:21
 12/35 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyot hibáztam, tényleg sokszor felteszem a kérdést magamnak, hogy miért. Miért tettem magamat ki ennek és még egy gyereket is.
aug. 3. 21:23
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarja eladni, kkor bíróság által köteles kifizetni a részedet, amiből vehetsz egy kissebb lakást.


Pont a fiad miatt kéne menekülnöd, hogy ne egy ilyen toxikus mintát lásson. Keress inkább egy normális pasit, aki apja helyett apja lesz.

aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj anyukádhoz. Kit érdekel, milyen cirkuszt csinálna a csecsszopó férjed. Nem minden úgy van, ahogy neki és a mamájának tetszik. Mutass hiteles példát és szülői mintat a gyerekednek. Ha vele maradsz, ezt fogja látni és természetesnek venni.
aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Ha nem fizeti ki a részemet vagy nincs miből akkor hogyan tovább? Válás esetén ilyen pici gyereket is hetente vihetik vagy megegyezés szerint? Ez a másik amitől tartok, hogy még annyira se tudok a gyerek mellett lenni.. mert a hátam mögött csinálnak vele mindent és annyira kicsi még. Beszélni se tud rendesen, hogy ő elmondja merre járt mi történt.
aug. 3. 21:29
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ezért kérdeztem a lakást és hogy tudnál-e lépni. Tehát félsz is tőle. Az nagyon jó, hogy anyukád melletted áll. "Nyaralás" címszó alatt elmennék anyámhoz a gyerekkel első lépésként. Majd pár nap múlva felhívnám a férjemet, hogy találkozzunk mondjuk egy kávézóban. Ott pedig elmondanám neki, hogy ez így nem mehet tovább. Addig akarok lépni míg pici a gyerek, nem húzzuk tovább az időt. Mivel nyilvános helyen vagytok biztonságban vagy. Akár ott, akár anyudnál cirkuszol, azonnal rendőr. Teljesen tönkre fogsz menni mire kamasz lesz a gyereked ha ebben a posványban maradsz.
aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pici gyerekkel évekig ellakhatsz anyudnál, addig megoldódik az osztozás. Úgy tudom, 3 éves korig nem viheti el, de ezt majd mások megírják. Azon ne rágd magad, hogy miért döntöttél úgy ahogy, simán tévedtél, nincs ember aki még sosem és semmiben. Most viszont erősnek kell lenned, félelemben élsz évek óta. Ne higgy el semmit amivel fenyeget. A lakásról nem ő dönt hanem a bíró. Ha hoppárézik az csak neki rossz a tárgyaláson. Nehogy már rettegésben éld le az egész életed! Először úgyis ígérget majd fűt-fát, de új lakóhelyet csak nem kerít, a szüleit nem iktatja ki az életetekből, vagyis a szája jár. Sose azt nézd, mindig a tettekre figyelj. Ha nektek akart volna szép életet, tett volna érte. Sz.rik ő rád meg a családra, belegyúrna téged a mama uralta saját bagázsába, úgy, hogy neked kuss a neved. Hosszú élet áll még előtted, ennél mindenképp szebb, nyugodtabb.
aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Már néha így is azt érzem segítségre szorulok vagy csak kéne egy pszichológus akivel beszélgethetnek teljesen őszintén.. bármi lesz remélem a fiam nem fog serulni és nekem is lesz egy normális párom valaha.
aug. 3. 21:42
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

3 lehetőség van előtted:


1. minden így marad, és bedilizel

2. elválsz, kilépsz ebből és új életet kezdesz a gyerekkel (a többség, és egyébként még a válaszaid alapján te is inkább ebben gondolkodsz)

3. sarkadra állsz és levakarod az anyóst. Ehhez persze az is kell, hogy a férjed belássa, hogy neked ez az egész nem jó (de igazából ahogy leírtad, külső szemmel sem normális amit az anyja-fia csinál).

aug. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
18, mindenképp jó lenne valaki akivel nyugodtan lehetsz őszinte, bele lehet roppanni mikor egyedül vagy egy sáskahaddal szemben. A kisfiad egy esetben garantáltan sérül, ha hagyod, hogy abban nőjön fel, hogy anyu a kutya után jön a sorban. Vagy ő is ilyen lesz, vagy egy kis szorongó emberke aki az egész életét leéli az árnyékban. Jól érzed, nem vagytok jó helyen.
aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!