Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elkényeztetett kislány a...

Elkényeztetett kislány a párom családjában, hogyan kezeljem jól a szituációt?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok együtt a barátommal, most leszünk 30 évesek. Gyakran összefutok az anyósjelöltel és a 10 éves unokájával, aki a párom unokahúga, mert közel laknak a munkahelyemhez, akaratlanul is találkozunk időnként az utcán.A kislány szülei kőgazdagok, mert a barátom nővére nagyon gazdag pasihoz ment hozzá, a kislánynak minden meg van adva és engedve.

A munkámmal jól keresek, de elég koszos és büdös a munka (speciális hulladékfeldolgozás), szóval van, hogy nem vagyok rózsaillatú és nyilván nem szép, divatos ruhában megyek a céghez.

A gyerek rendszeresen fintorog rám, nem köszön, rángatja a felnőtteket, hogy ne beszéljenek velem, már nagyon kellemetlen velük összefutni. Ha nem hallja más, megjegyzéseket tesz, hogy undorító csóró vagyok stb.

Azt hozzáteszem, hogy évi 2,5 hetet külföldön nyaralok, saját hitelmentes ingatlanom van, minden héten egyszer étteremben eszek, nincs gond a hónap végén, szóval az átlaghoz képest valamivel jobban élek,de a hétköznapokban ez az ára a keresetemnek. A barátom azt mondta, ne foglalkozzak vele, mert csak gyerek, de engem elképesztő módon felbosszant és irritál. Már a sokadik családi banzájt mondtam le, de nem akarok vitát. Mit tegyek?



#munka #büdös #Elkényeztetett gazdag gyerek
júl. 28. 15:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha legközelebb össze futtok és ilyen történik, akkor nyíltan oda fordulsz hozzá és "Szia Katika. Szeretném megkerdezni hogy miért vagy bunko velem."
júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Hidd el, hogy a kislány ezt nem csak úgy kitalálta, hanem otthon elcsípett pár információfoszlányt a szüleitől, amit csak úgy előszeretettel szajkóz. Én igenis számon kérném a szüleitől, hogy mégis hogyan mernek lealacsonyító módon beszélni rólad a gyerekük előtt, és ezt lehetőleg egy családi banzáj kellős közepén tenném, hogy jól szégyelljék el gazdagék magukat. Itt csak is a szembesítés segít.
júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

"felbosszant és irritál"

Egy 10 évessel lehet értelmesen beszélni.

Mondd meg neki, hogy szeretnél neki mesélni a munkádról, amikor majd ráér egy pár percre. És akkor mesélj.

júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

2-es, nekem is ez a gyanúm, hogy degradálnak otthon a gyerek előtt. Ahogy ismerem őket, egy ilyen reakcióra, hogy egyenesen nekikszegezem a kérdést csak elnézően mosolyognának. "Jaj, csak te gondolod így, még csak gyerek!" A párom reakciója is ilyesmi volt. Gondoltam arra, hogy megpróbálom ignorálni, vagy esetleg a nagy karácsonyi ajándékozáskor a család többi gyerekének adok jó cuccokat, neki pedig csak valami vacakot és én is olyan finomkodva mosolygok.

Nem tudom, a gyerekkel azért is nem beszélnék, mert idegbe jövök tőle, félek, hogy nagyon leüvölteném a haját.

júl. 28. 15:56
 5/21 anonim ***** válasza:
98%
Könyörgöm ez egy 10 éves, te meg 30 vagy. Vagy simán rakerdezel nála, nem az anyjanal, vagy nem foglalkozol vele. A karácsonyi ajándékos hülyeség kb óvodás szintű dolog. Te jönnél ki xarabbul belole
júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Piti, de szerintem az ajándékos dolog pont jó. Veszel a kislánynak egy szar zoknit és amikor kibontja megjegyzed, hogy egy csóró szemetesnek csak erre tellett. A többieknek persze indokolatlanul drága dolgot vennék.
júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Ne vedd magadra. Jó ismerős legkisebb gyereke viselkedett így, a korához képest gyerekesen. Kiderült, enyhén auti.

Nem minden gyerek jelenlétében lehet a szülőkkel csevegni.

júl. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

6


Ezzel még mindig az a baj, hogy egyrészt óvodás szintű bosszú egy felnőtt nőtől, másrészt ezzel azt fogja elérni, hogy nem lesz meghívva a családi eseményekre, amiből még egyenesen következik, hogy a barátjával való kapcsolatnak se fog jót tenni

júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
8# akkor jól jár a kérdező.
júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerű, mikor legközelebb összefuttok, megmutatod neki a helyet, és elmeséled, hogy vannak nők akik nem aranyásásból szerzik a bevételt mint a kedves anyukája, hanem dolgoznak.
júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!