Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném felvenni a dédnagyma...

Szeretném felvenni a dédnagymamám keresztnevét. Mennyire bonyolult az ezzel járó folyamat?

Figyelt kérdés

Tehát: mindig is nagyon tetszett a dédnagymamám keresztneve és mivel ő pár éve sajnos elhunyt, a tiszteletére szeretném felvenni a keresztnevét. Az lenne a kérdésem hogy mennyire bonyolult az eljárási folyamat, illetve hogy nem probléma-e hogy a személyi és a diákigazolványomon a régi nevem szerepel. Azokat is újra kell csináltatni?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)



júl. 25. 22:37
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
100%
Diplomán, nyelvvizsgán nem tudod módosítani, az az okirattal együtt érvényes. Így szerintem érdemes minél hamarabb meglépni, hogy ezeken már az új név szerepeljen.
júl. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Anyakönyvvezetővel kell felvenni a kapcsolatot (kisebb településeken is van, de bármelyikhez fordulhatsz).

Ő ad nyomtatványt, amit ki kell tölteni, és neki is kell benyújtani, amit továbbít a fővárosi anyakönyvi osztályra.

Az eljárás összege 10.000 Ft. Régen illetékbélyeggel lehetett fizetni, ma már csak banki átutalással lehet. Az anyakönyvvezető azt is elmondja, hogy milyen számra és milyen paraméterekkel lehet.

A fizetést igazoló dokumentumot ki kell nyomtatni, valamint valamint a jelenlegi anyakönyvi kivonatodat is lefénymásolják.

18 év alatt viszont hozzájáruló aláírása is szükséges.


Ha a nagymamád neve benne van ebben a listában, minden gond nélkül felveheted:

[link]


Első / második keresztnévként, vagy akár az eredetit eltörölve is felveheted.


Az elbírálás 45 nap, utána értesíteniük kell, hogy sikerült-e.

júl. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az újonnan beérkezett válaszokat is. 12-es, nagyon köszönöm a segítséget!


Ha valakinek van valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban, vagy még valamilyen tanácsa, az ne tartsa magában, várom a válaszokat továbbra is! :)

júl. 26. 11:37
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

12 vagyok: Én is hasonló cipőben járok, bár nálam a kérvényezés már kipipálva.

Most a válaszra várok, hogy megadják-e. Jelenleg a 28. napnál járok a hétvégéket nem számolva, de még mindig semmi.

Bár én az eredeti, magyarosítás előtti vezetéknevünket veszem vissza. Egy rakat dokumentumot és forrást csatoltam, hogy biztosan elfogadják. Ennek talán hosszabb az átfutási ideje.

Szurkolok neked is, hogy sikerüljön.

júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Hogy milyen hosszú az eljárás, gondolom, az is beleszámít, hogy mikor veszik elő a kérvényt. Onnantól számít az elbírálás hossza, arról meg nem tájékoztatnak senkit, így a vártnál lassabb lehet az elbírálás.
júl. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
12-es, akkor drukkolok neked. Remélem nekem is problémamentes lesz a folyamat. 😊
júl. 26. 13:16
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Te beteg vagy.
júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
17-es, mert??
júl. 26. 16:09
 19/26 anonim ***** válasza:
14%
Kiteszed magad egy hosszú és fáradtságos procedúrának, hogy felvedd egy halott nevét, úgy egyéniseget kreálva magadnak. Pszichomókushoz menj inkább.
júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
88%

#19: Senki nem állította, hogy ezzel új személyiséget akar kreálni magának.

Nem mindenki elégedett azzal a névvel, amit a szülei adtak neki. Esetleg talált egy olyat, amit szívesebben viselné a jelenleginél. Pl. A dédnagymamája nevét, aki sokat jelentett neki.

Hidd el, van, akinek megéri a procedúra. Még akkor is, ha hónapokig tart.

Szerintem ne ugass bele mások életébe, mert nincs jogod hozzá.

Ha ezt ennyire nehéz betartani, inkább te menj pszichomókushoz.

júl. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!