Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném felvenni a dédnagyma...

Szeretném felvenni a dédnagymamám keresztnevét. Mennyire bonyolult az ezzel járó folyamat?

Figyelt kérdés

Tehát: mindig is nagyon tetszett a dédnagymamám keresztneve és mivel ő pár éve sajnos elhunyt, a tiszteletére szeretném felvenni a keresztnevét. Az lenne a kérdésem hogy mennyire bonyolult az eljárási folyamat, illetve hogy nem probléma-e hogy a személyi és a diákigazolványomon a régi nevem szerepel. Azokat is újra kell csináltatni?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)



júl. 25. 22:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
hát ha elmúltál 18 akkor bemész gondolom valami kormányablakba és mehet is
júl. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok 18. Szülői engedély kell
júl. 25. 22:42
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Akkor azt várd ki. Szüleid mit szólnak hozzá?
júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Megengednék
júl. 25. 22:46
 5/26 Metionin ***** válasza:
97%
Nem bonyolult, csak sokáig ülnek rajta. Anyakönyvi hivatalba bemész, beadod a kérvényt meg a szülői engedélyt, megindokolod. 10 ezer az illeték. Ezután elbírálják és ha engedélyezték akkor kapsz erről egy okiratot. Az okirattal kikérsz egy új születési anyakönyvi kivonatot, ami már az új nevedre szól, azzal mész iratokat csináltatni. Személyit, lakcímkártyát, taj- és adókártyát, diákot kell csináltatni, ha van a neveden bankszámla, előfizetés, szolgáltatás, akkor oda bejelenteni a változást, meg persze a suliban. A korábbi bizonyítványaid az okirattal együtt érvényesek.
júl. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasznos az ötös válasza, ez tényleg így van, szépen, érthetően le is írta.

Megér neked ennyi macerát és plusszmunkát, hogy a bizonyítványok csak az okirattal együtt legyenek érvényesek?

júl. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem vagy 18, mindkét szülőd engedélye szükséges, de ha nincs ellenükre a dolog, ez csak apró kényelmetlenség h be kell menniük.

Ha új neved lesz, természetesen új személyit és diákot is kell intézned, de a bizonyítványodon vsz. csak áthúzzák a neved, és föléírják az újat, nekem legalábbis így volt. Intézd mielőbb, különben viheted az érettségi bizóddal együtt a névváltoztatási okiratot.

Metionin, én jó tíz éve változtattam meg a családnevem, és mivel keresztnevet már változtattam korábban, ez második névváltoztatásnak számított, ez az, amin elvileg sokáig ülnek, és végül nem is mindig engedélyezik, de még így sem ültek rajta sokáig, jó három hét lehetett, és kezemben volt az okirat.

Fun fact, az első névváltoztatás ára a kilencvenes évek közepén is tízezer volt (félhavi rikkancs-keresetem) és ez az egy, ami azóta sem követi az inflációt. A második viszont ötvenezer. Hát nekem elég zsebbevágó élmény volt mindkettő.

júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyítvánnyal én úgy tudom, hogy amennyiben nem kívánod módosítani, akkor szükség esetén a bizonyítvány mellé a névváltoztatás bizonylatát csatolod, és nem lesz probléma.


Ha viszont szeretnél új bizonyítványt, akkor be kell menned az azt kiállító intézménybe (ha még létezik), és kb. 5 ezer forintért készítenek egy újat, a régit meg meg kell semmisíteni, vagy érvénytelenné tenni (kilyukasztani).

júl. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek a választ! Sokat segítettetek!! :))
júl. 26. 01:19
 10/26 anonim ***** válasza:
7%
Nyilván előnyös, hogyha lány vagy.
júl. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!