Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni azzal, ha...

Mit lehet tenni azzal, ha valaki nem képes felfogni mi az a depresszió?

Figyelt kérdés

Anyám depressziós és alkoholista.

Már vagy 20 éve iszik.

És évről évre rosszabb az állapota.


Az utóbbi 5 évben már szinte csak annyiból áll az élete, hogy eljár dolgozni, megcsinálja az alap dolgokat, főz, mos.


De a takarítást nagyon elhanyagolja.

A wc ritkán van kitakarítva, nagytakarítás nagyon ritka, minden, ami hosszasabb folyamat, azt elhanyagolja.


Apám ezt nem bírja elfogadni, bár ő is alkoholista.

Állandóan szidja, hogy miért nem takarít, az udvarra rengeteg virágot hazavitt, amiket anyám nem akar gondozni.


Mondtam neki, hogy ez depresszió, és ez már nem is lesz jobb, csak rosszabb az öreg korral.


Mondtam, hogy költözzenek kisebb lakásba, ahol nem kell annyit takarítani, de ő nem akar, mert ő nem tudja otthagyni a házat.

Mondtam, hogy akkor váljon el, azt sem akarja.


Egyszerűen nem érti meg, hogy ez egy betegség, és nem lustaság.


Én már előre félek mi lesz, ha mindketten nyugdíjasok lesznek.


júl. 25. 10:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt emberek, sajnos nem sok beleszólásod van. Anyumnak egy új pasi kellett hogy 10 év válási szándék után tényleg elváljon apámtól, aki szintén depressziós, csak nem alkoholista.
júl. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
15%

...és akkor itt vagy te, aki hatalmas élettapasztalattal osztja az észt a szüleinek, idősebb embereknek.....micsoda nagy szerencséjük van.

Majd ha elérted azt a kort, kismillió betegséggel, fáradtsággal, munkaidővel, akkor jogos lehet a vauvau részedről, addig kuss van.

júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#2


Látom nem tudsz értelmezni!

Apám nekem panaszkodik!

júl. 25. 11:08
 4/19 anonim válasza:
100%
Amúgy a drága apád most és korábban mennyit segít és segített anyádnak, hogy állandóan szidja a takarítás hiányáért?
júl. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 hollófernyiges ***** válasza:
35%
Pszichológus/pszichiáter diagnosztizálta a depressziót vagy te?
júl. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A kedves papa is a kezébe veheti a felmosófát és a wc kefét, mondtad már neki?
júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
Gyógyszerrel remekül kezelhető. Irány a pszichiáter.
júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

20 éve iszik. Hogy jön ide a depresszió? A piások hírhedt rendetlenek, anyád nem fogja összekapni magát a sajnálgatástól, virágoktól, piszkálástól.

Menjenek együtt elvonóra vagy apád alkalmazkodjon és takarítson.

Neked meg nem kell meghallani, ha nyavalyog.

júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Apám nem otthon élve dolgozik, külföldön.

És hát elvárja, hogy ezért rend legyen mire hazaér.


Ők ilyen régimódi felfogásban élnek, hogy ez a nő dolga, ő meg a kinti dolgokat csinálja.

júl. 25. 11:55
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ő életük miatt te ne félj! Éld a sajátodat. Nem tudod megmenteni őket! Te ugyanúgy rájuk vagy függve, csak fordítva, mint az az anya, aki nem tudja elengedni a felnőtt gyerekei kezét. Az se normális. Felnőttél, független vagy, a gyerekstátuszodnak vége. Ők felelősök magukért. Csak magaddal szúrsz ki, nulla eredménnyel. Hanyagold a kapcsolattartást, mert árt neked, nekik meg nem használ. Nem ártana egy pszichológus neked illetve csatlakozz az alkoholbetegek családtagjainak támogató csoportjai egyikéhez, pont tegnap linkeltem be valakinek, ha nem éppen neked.
júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!