Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kedélyjavító hatására...

A kedélyjavító hatására elkezdtem máshogy felfogni a dolgokat, máshogy gondolkodni és elfogadni magam, meg a dolgokat ahogy vannak. Végre alkalmazni tudom az életfelfogásom. vajon ez akkor is menne ha már nem kapnék ilyen gyógyszert?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy működik, de tűnnek el a negatív tüneteim és alkalmazni tudom végre azokat az életfelfogásokat, amiket eddig nem bírtam.

Szerintem azért mert eltűnőben vannak a szorongások meg meg tudom jobban élni a hobbijaim is, gondolkodásmódomat tudom így alkalmazni végre.

Előtte nagyon le voltam épülve de sokminden változott a hatására.

Vajon ha elhagyom a gyógyszert ez fennmarad, fenntartható, vagy biológiai okok miatt szedjem inkább?

Valószínűleg szedni fogom még de érdekelnek a tapasztalatok.

Jó érzés könnyebben kezelni a dolgokat.



márc. 11. 05:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Itt a gyógyszerrel együtt változok én is, csak nem tudom ha elhagynám pl én akkor visszaesnék e. Vannak azért még rossz pillanataim de egyre ritkább.
márc. 11. 05:04
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdelek
márc. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Ha abbahagyod a gyógyszert nagyon gyorsan visszaesel
márc. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nálam akkor biológiai ez a dolog?

Vagy trauma következtében alakulhatott ki?

Mivel amúgy így nagyon jól megtudom élni a személyiségemet meg tudok szórakozni a hobbijaimon. Előtte sajnos évekig nem bírtam semmit csinálni mert nem érdekelt semmi, csak szorongtam az emberek meg magam miatt.

De így teljesen más...

Amugy nem bánom ha szedni kell, így azért sokkal jobb élni. Nagyon sokáig rosszul láttam a dolgokat emiatt a pszichés "betegség" miatt. Tényleg van gond a világgal de szerintem attól még lehet élvezni a dolgokat, így teljesen jó lett minden.

Azért is érdekelt mit írtok, mert valószínűleg a pszichiáterem is tudja, hogy erre ki kell írni a gyógyszert, csak azt hittem ha látja a javulásom majd nem ír ki többet. De akkor végülis ez hoz helyre. Ez így rendben van. Köszi!

márc. 11. 06:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért még érdekelnek tapasztalatok, ha van kedvetek újak írjátok le nyugodtan :D
márc. 11. 06:44
 6/8 anonim ***** válasza:

attol fugg reszben neked mi a "kedelyjavito", mert van nyugtato (nem feszultsegre az mas), antipszichotikum meg antidepresszivum, antiepileptikum, altato (ha rossz volt az alvas minoseged), kabitoszer (legalis, ritalin), meg lehet egy par amit nem soroltam be... van meg neuropatias fajdalom amit szorongasra is hasznalnak (nyugtato) pregabalin vagy gabapentin.


Szoval nem mindegy melyik a "kedelyjavito", mert mas ideig hat, mashogy kell szedni, stb.

márc. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szertralin nevű hatóanyagra gondoltam, amit napi egyszer kell szedni és hosszútávú hatása van. nem pedig nyugtatóra
márc. 11. 08:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni. Részben tanult dolgok ezek, és berögződhet az új gondolkodás. Lehet, hogy egy idő után el fogod tudni hagyni a gyógyszert és nem esel vissza.


Nem vagyok érintett, érintettek beszámolóját olvastam meg utánanéztem.

márc. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!