Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg annyira elítélendő?

Ez tényleg annyira elítélendő?

Figyelt kérdés

Ugye, most van Halottak napja, és nem szeretnék temetőbe meni, mert nagyon fel szokott kavarni, az a sok síró ember, meg minden.

Tehát, anyámék most mennek abba a temetőbe, ahová az egyik nagypapám,(akit sajnos nem is ismertem) meg a dédnagymamám van eltemetve.

És anyám most ki van rám akadva, hogy miért nem megyek, mert bezzeg apámékkal(szüleim elváltak) ki tudok menni a temetőbe. De azért azt hozzá teszem, hogy apáékkal is csak egy sírhoz vagyok hajlandó elmenni, a másik papáméhoz(aki 2 éve halt meg) de annyira hozzá voltam nőve, hogy ő volt nekem a minden, talán jobban is szerettem mint a szüleimet, és bele voltam betegedve az elvesztésébe.

És nekem az alap, hogy "papához"(vagyis a sírjához) minden héten elmegyek.


Szereintetek jogsan lett pipa mutter?


13/L


2010. nov. 1. 12:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:)
2010. nov. 1. 12:46
 12/15 anonim ***** válasza:

nem a temetőbejáráson múlik a dolog.

én pl nem szeretek kijárni, max 1 évben 1x, de nincs olyan nap, hogy ne gondolnék a papira és a mamira, akiket legalább annyira imádtam, mint te a papádat.

2010. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én sem tartom ezt égető szükségnek, hogy megjelenjek egy kődarabnál. Meg is beszéltem a családdal, hogy akinek ez megfelel azt hamvasztassuk majd, és ott szórjuk el, ami az Ő kedvenc helye. Szerintem a temetőbe járás csak pénzt visz el...ha a szívemben van valaki, akkor itthon egy gyertya meggyújtásával is tudok rá gondolni.

Egyszer ragaszkodtam a temetőbe menéshez, mikor egy kedves ismerősöm szeptemberben meghalt...nem akartam elhinni, így kénytelen voltam kimenni a sírjához...utána le is tudtam zárni és elengedni magamban.

2010. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

köszi :)

kedves utolsó, egyetértek veled.

2010. nov. 1. 13:16
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a nagymamám halt meg, amikor 6 éves voltam! Gyűlölök a temetőbe járni évente max 5-6-szor megyek ki! És nem azért mert nem szeretem, hanem azért mert ez nem külsőségekben mutatkozik meg, hanem, hogy életben tartod e az emlékét gondolsz e rá! Beszélsz e majd a gyermekeidnek arról, hogy milyen is volt a Te drága imádott nagypapád?! Szerintem nem lett jogoson pipa, mert az emlékezés a gyász mindenkiben máshogy játszódik le. Ez egy nap amit kineveztek halottak napjának, de akik már nem lehetnek közöttünk és szeretjük Őket ne csak ezen az egy napon legyenek fontosak... Egy 25 éves anyuka
2010. nov. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!