Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg annyira elítélendő?

Ez tényleg annyira elítélendő?

Figyelt kérdés

Ugye, most van Halottak napja, és nem szeretnék temetőbe meni, mert nagyon fel szokott kavarni, az a sok síró ember, meg minden.

Tehát, anyámék most mennek abba a temetőbe, ahová az egyik nagypapám,(akit sajnos nem is ismertem) meg a dédnagymamám van eltemetve.

És anyám most ki van rám akadva, hogy miért nem megyek, mert bezzeg apámékkal(szüleim elváltak) ki tudok menni a temetőbe. De azért azt hozzá teszem, hogy apáékkal is csak egy sírhoz vagyok hajlandó elmenni, a másik papáméhoz(aki 2 éve halt meg) de annyira hozzá voltam nőve, hogy ő volt nekem a minden, talán jobban is szerettem mint a szüleimet, és bele voltam betegedve az elvesztésébe.

És nekem az alap, hogy "papához"(vagyis a sírjához) minden héten elmegyek.


Szereintetek jogsan lett pipa mutter?


13/L


2010. nov. 1. 12:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
menni* bocsi :D
2010. nov. 1. 12:25
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

szerintem nem, de amúgy ismerős a helyzet, példáaul ha nem megyek el velük valaholá megsértődnek rám -.-

szerintem ne érezd magad kényelmetlenül ;)


13/L

2010. nov. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszii :))

jaa, sokszor elvárják, hogy menjek velük össze-vissza, holott jó okom van rá, hogy miért is nem szeretnék menni..

na de tök8 :D

2010. nov. 1. 12:28
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én családom tegnap vitte ki a mécseseket, és a virágokat a sírokra. (apukám, nagypapám, dédszüleim) Én kimentem velük, kész, ennyi. Nem érdekelt. Ma reggel szépen kimentem apukám sírjához, gyújtottam egy mécsest, és egyedül kisírtam magam. Utálok mások előtt bőgni, csak ezért nem mentem velük, amikor este a mécsesekkel indultak a temetőbe.
2010. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Én tegnap voltam temetőben, és egy sírós, "örjöngős"embert sem láttam...

Szépen rendezgették a sírjaikon a virágokat gyertyákat, beszélgettek a családtagok, rokonok, ismerősök.

És bár hülyén hangzik sírszomszédok.Na nem félre érteni, nem a "lakók"hanem a szeretteik.

2010. nov. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem..Az egy dolog hogy hagyomány de senki se mondta hogy kötelező kimenni..Magyarázd el neki hogy mért nem szeretnél ki menni..Remélhetőleg megérti..És mindig ki megyek a temetőbe anyumékkal..De most először sirtam...Egész nap nagyon rossz kedvem volt utána..Szal megértelek..Próbálj meg vele beszélgetni..


14,5/L

2010. nov. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, szerintem illetlenség nem meglátogatni ilyenkor a szeretteidet. Én rosszul vagyok a temetőktől, szerencsére még egy közeli hozzátartozóm sem halt meg és nem voltam még soha temetésen (kivéve babakoromban, de arra már nem emlékszem), szóval nem is lenne kötelező kijárnom, de a dédnagyanyámat, meg dédnagyapámat meglátogatom illemből, mert tudom, hogy anyuék, nagymama nagyon szerette őket és nekik ez fontos. Mellesleg nem szoktam látni "őrjöngő" embereket, csak ahogy az egyik válaszoló is írta, beszélgető rokonokat, virágokat rendezgető hozzátartozókat. Mellesleg este kimenni szerintem egy meghitt hangulat is, a sok mécsessel közlekedő ember, mindenki az elvesztett szeretteire gondol stb. Ez ad egy szép hangulatot. Én azt mondom, menj el, ki fogod bírni. Elvégre ez nem egy temetési ceremónia.

18L

2010. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Értem. Hát, én mikor kisebb voltam, és voltunk temetőben láttam egy embert aki nagyon sírt, és tiszta fehér volt az arca, állni alig bírt. Na, azóta nem merek menni temetőbe. Hiába kinőttem már ebből, hogy ilyenektől megijedjek, de ez a "trauma" annyira bennem maradt.. =//

Meg papa temetésén annyira sírtam, hogy elájultam, és arra emlékszem, hogy kint vagyok, és a rokonok ébresztgettek.

2010. nov. 1. 12:37
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
dehogyis. ez az egész halottak napi hajcihő baromság. ha nem akarsz menni, ne menj,én se szoktam.
2010. nov. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem elítélendő. Ha felkavar és rosszhatással van rád, akkor fölösleges is lenne kimenni. A halottak napja nem a halottakról hanem az élőkről szól akiknek halottjaik vannak. Van akinek jót tesz, hogy van egy nap mikor hivatalosan is megemlékezhet róluk, de van akinek erre semmi szüksége. Én nem megyek ki a nagymamámhoz, itthon gondolok rá ma sokat és kész. Többet ér, mintha megszokásból kimennék a sírjához.
2010. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!