Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dolgozni akarok, de anyu nem...

Dolgozni akarok, de anyu nem enged. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most eléggé nehéz anyagi helyzetbe kerültünk és szeretnék én is vállalni valami diákmelót hétvégenként. Nem akarom, hogy elkényeztetettnek nézzetek, de az a helyzet, hogy mióta a kölcsönöket kell törleszteni, megfogyott a ruhakészletem, őszi csizmám sincs, melegebb kabátom stb. Tudom, hogy most olyan helyzetben vagyunk, hogy nem ez a legfontosabb, ezért nem is hozom már elő, de szükségem van ezekre a dolgokra és ezért szeretnék valami pénzt magamnak keresni. Most, őszi szünetben néhány oszt.társam vállal munkát (szórólapozás stb) és anyunak mondtam, hogy én is mentem volna velük. Ő az mondta, hogy ilyet ne végezzek, mert értelmiségi munkát kéne elvállalnom, ne fizikait. Mondtam, hogy engem nem zavar, nem vagyok cukorból, most 12 ezerért 3 napig én is dobozoltam volna papírokat stb. Hallani sem akart volna, a munkához meg ugye szülői beleegyezés kell, mert 16,5 éves vagyok. Nekem is azért vannak szükségleteim, most nem az, hogy húszezres farmerre vágyom, meg minden vagy bulizni kell a pénz, csak hát néhány ruha, cipő, smink. Sajnálom anyut, hogy ilyen helyzetbe kerültünk, nem is kérek tőle semmi ilyesmit, csak legalább én hadd menjek el néha valami diákmunkára, már nem vagyok olyan kicsi. Szerintetek hogy győzzem meg? Szülők, ti mit gondoltok erről?

16/L


2010. okt. 31. 12:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Baromság. Ha már betöltötted a 16. életévedet, akkor senkinek az engedélye se kell hozzá. Ha 15 és 16 éves kor között vagy, akkor kell szülői engedély. Én is dolgoztam 16 évesen, a kutyának az engedélye se kellett hozzá. Ha betöltötted a 16. életévedet, szabadon vállalhatsz olyan munkát, amilyet akarsz - az, hogy mit bíz rád a munkaadó, az már az ő felelőssége, de te elvállalhatod.


Innentől kezdve felesleges a kérdés, hogy hogyan tudnád meggyőzni. Elmész Meló Diákba, vagy Fürge Diák, nem tudom, hogy mi van ott, nálatok, viszed a kis személyidet, orvosi igazolásodat, tüdőszűrői igazolásodat, hogy nincs fertőző betegséged, kérsz a suliból egy iskolalátogatási igazolást és kap(hat)sz munkát.

Amen.

2010. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
De amúgy a szellemi munkát én sem értem, 16 évesen nem hiszem, hogy adnának ilyesmi melót. Mert volt olyan, hogy egyik barátnőm egy céghez ment el nyáron 16 évesen, ott valami papírokat rendezett, de nem tudom, hogy ez hogy van.
2010. okt. 31. 13:17
 13/18 anonim ***** válasza:
3 nap és 12ezer... na de hány óra!!! Mert 3x8 az 24. ergo 500Ft per óra. Az b*szott kevés.
2010. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
500 ft per óra elég reális diákmunkának...
2010. okt. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, te egy marha rendes csajszi lehetsz. Nem olyan mint a többi lökött tyúk, hogy anyunak sír egy 20. kabátér, meg egy 100. felsőért. Elmondtad anyukádnak, hogy azért akarsz dolgozni, hogy a te öltöztetésed gondját levedd a válladról? Mert szerintem ha ezt elmondod, megfogja érteni és még büszke is lesz rád, hogy milyen nagyon jó fej lánya van.

És ha elenged, ha nem légy büszke magadra, hogy ilyen rendes csaj vagy! Le a kalappal előtted:D

2010. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
*mármint anyukád válláról (elírtam) Bocs
2010. okt. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem kell szülői engedély a munkához, mivel elmúltál már 16 éves. A törvény szerint 15 évesen kell csak szülői engedély, szóval ebből a szempontból szabad vagy.
2010. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Micsoda sznob hülyeség, hogy szellemi munkát kéne vállalnod. A szüleim mindketten mérnökök, én is mérnökként dolgozom 25 évesen, az átlagkereset többszöröséért. Mégsem volt gond, hogy 16-17 évesen árufeltöltő voltam, csomagoltam, építkezéseken dolgoztam. Sőt, szerintem így lehet a legjobban megtanulni, hogy mennyit ér a pénz, értékelhetné anyukád, hogy kicsit önállóbb akarsz lenni! Ha jobban belegondolok, pont ez lehet az igazi baja: az, hogy dolgozni kezdesz, az első lépés az önállósodás felé, ő pedig hozzászokott, hogy ő irányít téged, és nem tetszene neki. Pedig ez az élet rendje. Szerintem keress munkát, és készülj fel a konfliktusokra a családoddal. Sokkal jobb, mintha meghunyászkodnál, és 28 évesen is anyuci otthonülő kislánya lennél.
2010. nov. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!