Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dolgozni akarok, de anyu nem...

Dolgozni akarok, de anyu nem enged. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most eléggé nehéz anyagi helyzetbe kerültünk és szeretnék én is vállalni valami diákmelót hétvégenként. Nem akarom, hogy elkényeztetettnek nézzetek, de az a helyzet, hogy mióta a kölcsönöket kell törleszteni, megfogyott a ruhakészletem, őszi csizmám sincs, melegebb kabátom stb. Tudom, hogy most olyan helyzetben vagyunk, hogy nem ez a legfontosabb, ezért nem is hozom már elő, de szükségem van ezekre a dolgokra és ezért szeretnék valami pénzt magamnak keresni. Most, őszi szünetben néhány oszt.társam vállal munkát (szórólapozás stb) és anyunak mondtam, hogy én is mentem volna velük. Ő az mondta, hogy ilyet ne végezzek, mert értelmiségi munkát kéne elvállalnom, ne fizikait. Mondtam, hogy engem nem zavar, nem vagyok cukorból, most 12 ezerért 3 napig én is dobozoltam volna papírokat stb. Hallani sem akart volna, a munkához meg ugye szülői beleegyezés kell, mert 16,5 éves vagyok. Nekem is azért vannak szükségleteim, most nem az, hogy húszezres farmerre vágyom, meg minden vagy bulizni kell a pénz, csak hát néhány ruha, cipő, smink. Sajnálom anyut, hogy ilyen helyzetbe kerültünk, nem is kérek tőle semmi ilyesmit, csak legalább én hadd menjek el néha valami diákmunkára, már nem vagyok olyan kicsi. Szerintetek hogy győzzem meg? Szülők, ti mit gondoltok erről?

16/L


2010. okt. 31. 12:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*Hallani sem akart róla
2010. okt. 31. 12:48
 2/18 anonim ***** válasza:

Esetleg menj el ahol nem kell sokat dolgoznod, pár órát suli után, bár eléggé fárasztó lesz.

Tartsd titokba szerintem , és hátha tudsz venni legalább kabátot és csizmát.

Most viszont az a jó hogy kevesebb diák vállal munkát mint nyáron szóval ez jó, mert könnyen találhatsz.

2010. okt. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hétköznap sajnos esélytelen, nehéz iskolába járok, 11.-ben meg már érettségire készülünk szépen lassan és muszáj tanulnom, szinte egész délutánom elmegy vele, mellette meg táncra is járok, aztán estére félholtan zuhanok az ágyba. Hétvége lenne jó, úgysem járok nagyon bulizni, meg ilyenek, ráérek.
2010. okt. 31. 12:56
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
16 és fél évesen nemkell szülői engedély.
2010. okt. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van az anyukádnak.

Tudnod kell, hogy a diákmunka se olyan hogy Te megmondod, hogy én hétfőn, kedden és hétvégén 9-től 4-ig akarok dolgozni és pont. Hát nem. Akkor kell menned amikor beosztannak. Jah, és szórólapozásnál meg oda ahova mondják hogy menj tök mindegy hogy az milyen messze van tőled.

Szóval beosztanak szombatra és vasárnapra 10-től 6-ig a Deák térre és akkor ott kell vacognod 8 teljes órát max 4000Ft-ért. Megéri?

Aztán majd beosztannak hétköznapra is, ne félj! Nem mondhatod, hogy bocs de nem jövök, taulnom kell a holnapi dogára mert tüstént kirúgnak.


Diákmunka nem olyan szép mint ahogy az annak tűnik.

A diákszövetkezetek pedig a kapitalizmus gyöngyszemei. Undorítóak.

2010. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Meg az a baj, hogy bejöttek a fakultációk, így is 5-re érek haza az 5 napból 3-szor, a maradék 2 nap van ugye táncom 4- fél 7-ig, aztán utána hazaérek, muszáj tanulnom, mert minden nap írunk valami dogát. Nem akarnám, hogy a tanulás rovására menjen, csak meg akarom könnyíteni anyu helyzetét, hogy ne neki kelljen az én szükségleteimmel is foglalkozni vagy legalább besegítsek és ne legyen itthon állandó feszültség.
2010. okt. 31. 13:02
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérlek, tájékoztasd anyukádat a realitásról: 16 évesen ugyan milyen "szellemi" munkát tudnál végezni, ha még az érettségi sincs meg? Ezzel hajszolják a fiatalokat a fölösleges "szellemi" pályák felé, ahelyett hogy pl. szakmát taníttatnának velük. Azt hiszik jól teszik, hogy a gyereküknek "könnyű", "nem koszos" munkája legyen majd, ehelyett küzdhet a gyakori munkahelyváltással, és a ténnyel, hogy titkárnőként semmi lényegeshez nem fog érteni (villanyszerelés, vakolás, akármi).


Másrészt muszáj megtapasztalni legalább a könnyű fizikai munkát, egyrészt mert "keményebb" leszel tőle, másrészt meg ha mégis a tanulást választod, akkor azt szívesebben fogod tenni.

2010. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Lekéne ülnöd anyuddal megbeszélni ,hogy miért szeretnél dolgozni. Ezt megkéne értenie és örülnie,hogy ilyen lánya van és nem a pénzért nyíg ,mint mások még akkor is,ha örülnek,hogy kaja van nem,hogy költöpénz....

Amúgy te merre laksz,hogy 3 napért 12 ezret adnának?? Hol lehet ilyen melót találni?

Felkeltette az érdeklődésem.

2010. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Utsó voltam, s az előzőre reagálva: Van olyan diákmunka is, ahol nem kötelezhetnek rá, hogy menj, kizárólag te döntheted el hogy ráérsz-e x időpontban.
2010. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Pesten lakom, osztálytársaim valahol Kispesten találták ezt a dolgot, én is csak néztem, hogy 3 napért 12 ezer. Mondjuk remélem, nem valami átverés.
2010. okt. 31. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!