Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak a szüleinknek erről?...

Szóljak a szüleinknek erről? Húgom gyereket akar, de se munkája, se végzettsége

Figyelt kérdés

20 éves, még tanul.

Tavaly megismerkedett egy férfivel, akiről kiderült, nős (húgom állítja, ezt nem tudta). Megvolt a balhé, hetekig nem beszéltek, utána csak kibékültek. Azóta a szeretője, a pasi hitegeti, hogy majd elválnak a feleségével, most azért nem jó, mert ítélkezési szünet lesz, eddig azért nem volt jó, mert sok volt a munkája és nem tudott volna ezzel is foglalkozni, télen az ünnepek miatt, mert ne legyen karácsonykor balhé...


A húgom kicsit anyagias, mindig ilyen volt, de mióta ez a férfi az életében van, egyre jobban kiütközik. Ő meg ezt kihasználja. Drága ajándékokkal, pénzzel fogja be a száját, nyűgözi le, de a testvérem nem érti, hogy amíg neki hatalmas dolog, amivel meglepi, addig a pasinak igazából aprópénz. Vagy "vett neki egy autót", amit igazából a cégén keresztül lízingel, tehát addig használhatja a húgom, amíg együtt vannak és ezt nem fogja fel, azt mondja, hogy úgyis megtartja a kocsit, az már az övé.

A pasi nem hülye, nem véletlenül tart az életben ott, ahol.

Kényelmes neki, hogy otthon várja a rendezett ház, gondoskodó feleség, de közben egy fiatal lány rajong érte, kísérgeti mindenhová, elszórakoztatja.


A húgom állítja, hogy ő nagyon szerelmes, lehetséges ez is, de szerintem tetszik neki az a világ, amibe csöppent a pasi által. Mert jómódú a családunk, de ésszerű keretek között támogatnak minket, nem úgy, hogy tessék, itt van egy zsák pénz, vásárolgassatok. Ez a legszomorúbb, hogy ő nem szorul rá semmilyen férfi pénzére.

Most azt találta ki, hogy abbahagyja a gyógyszert, mert gyereket akar... Azt mondja, unja az egyetemet, nem érdekli, nincs kedve tanulni, kell neki egy kis szünet és majd ha óvodás lesz a gyerek, folytatja. Ő "babázni akar", erre vágyik igazán. És mikor kérdeztem, hogy hogyan tervezi, odaköltözik majd a pasihoz harmadiknak? Mondta, hogy nem, a gyerek miatt úgyis elválna. De ha mégsem, úgyis fizetne annyi gyerektartást, amiből el lesznek. Ja, biztos egy átvert férfi majd szórja neki a pénzt... Közeli a kapcsolatunk, félig-meddig még együtt lakunk, nekem mondta el ezt csak. Szüleink annyit tudnak, hogy randizgat valakivel, de azt nem, hogy ennyire komoly a dolog a húgom fejében, és hogy a férfit otthon feleség várja.


júl. 1. 14:15
1 2 3 4 5
 21/42 Kukalakó Fostos Julcsi válasza:
98%

Én konkrétan közölném a húgoddal, hogy ha terhes lesz, a pasi azonnal lapátra fogja tenni, mert fix, hogy neki nem fog kelleni még egy gyerek, a húgod meg egyedülálló anya lesz, ami jóval nehezebb, mint az egyetem és nem csak "babázgatásból" áll.

A szüleid álljanak a sarkukra és mondják meg neki, hogy ha teherbe esik (és megtartja a gyereket), akkor ők nem fogják őt tovább támogatni, menjen el dolgozni, álljon a saját lábára, ne a szülei nyakára szüljön. Lehet ez felnyitná a szemét, ha már a szép szó nem használ.


Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha a húgod ilyen ostoba, akkor nem is való neki az egyetem.

júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
90%

A húgodnak valami súlyos baja lehet fejben és egyikőtöket sem irigyellek. Titeket sem, mert egy ilyennel rohadt nehéz együtt élni, meg őt sem, amiért képtelen belátni és szakemberhez fordulni, mert beteg.

Írd le ezt a pasinak, beszélj a szüleiddel, többet nem tudsz tenni. Látom, hogy miért írtad ki a kérdést: azt remélem, van módszer arra, hogy a tesód felfogja. Nem, nincs. Aki így viselkedik, az nem normális.

júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
96%

Mivel a húgodnak szemmel láthatóan beszélhettek napestig, én kész tények elé állítanám az ő érdekében:

Ha gyereket szül, az CSAK az ő felelőssége lesz, neki kell ellátni, gondozni, a pénzt rá előteremteni, mivel a pasi biztos, hogy röhögve kihajítja a francba a húgodat, mert neki nem gyerek/új család kell, hanem egy fiatal szerető. Mehet albérletbe, és oldja meg az életét ahogy akarja, mert ti nem fogtok a nyakatokba venni egy csecsemőt, hogy aztán a húgod élje az életét tovább, amikor épp nincs kedve babázni.

Innentől minden az ő döntése.

júl. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
10%

50 körül lehet a pasi, pontosan nem tudom.


cégjegyzékből 15 mp alatt megtudhattad volna, ha igaz lenne...

júl. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
93%

Milyen karra jár az a szerencsétlen, aki csak lányom lehet, akit öltöztetek a Zarából, babázós álomvilágban él?

Valami fizetős könnyű?

júl. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem feleslegesen szólsz, eddig is olyan birkák voltak hogy pénzelték..

Ugyanúgy pénzelik majd gyerekkel is.

júl. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire nem tanul semmiből ez a kis ribizli, akkor anyádnak kell a hajánál fogva végigrángatni, ahol akarja, vagy úgy megtépni, hogy fél évig parókában járhat... A pacifistább megoldás, hogy benyomjátok egy próba napra egy szocmunkás mellé, aki viszi magával terepre putrikba, hogy meglássa, ki akarja-e ennek tenni a gyerekét, mert "unja az egyetemet".
júl. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Miért nézegetnék cégjegyzéket, úgy őszintén? :D

Nem érdekel, hány éves. Akár 41, akár 54, ez sehogy sem egészséges.


Az, hogy mit tanul, nem igazán tartozik a kérdéshez.

júl. 1. 18:07
 29/42 anonim ***** válasza:
28%
Ez itt a gyk, úgyhogy vagy jogásznak tanul a tesó, vagy orvosira jár.
júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Vagy nem.
júl. 1. 18:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!