Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak a szüleinknek erről?...

Szóljak a szüleinknek erről? Húgom gyereket akar, de se munkája, se végzettsége

Figyelt kérdés

20 éves, még tanul.

Tavaly megismerkedett egy férfivel, akiről kiderült, nős (húgom állítja, ezt nem tudta). Megvolt a balhé, hetekig nem beszéltek, utána csak kibékültek. Azóta a szeretője, a pasi hitegeti, hogy majd elválnak a feleségével, most azért nem jó, mert ítélkezési szünet lesz, eddig azért nem volt jó, mert sok volt a munkája és nem tudott volna ezzel is foglalkozni, télen az ünnepek miatt, mert ne legyen karácsonykor balhé...


A húgom kicsit anyagias, mindig ilyen volt, de mióta ez a férfi az életében van, egyre jobban kiütközik. Ő meg ezt kihasználja. Drága ajándékokkal, pénzzel fogja be a száját, nyűgözi le, de a testvérem nem érti, hogy amíg neki hatalmas dolog, amivel meglepi, addig a pasinak igazából aprópénz. Vagy "vett neki egy autót", amit igazából a cégén keresztül lízingel, tehát addig használhatja a húgom, amíg együtt vannak és ezt nem fogja fel, azt mondja, hogy úgyis megtartja a kocsit, az már az övé.

A pasi nem hülye, nem véletlenül tart az életben ott, ahol.

Kényelmes neki, hogy otthon várja a rendezett ház, gondoskodó feleség, de közben egy fiatal lány rajong érte, kísérgeti mindenhová, elszórakoztatja.


A húgom állítja, hogy ő nagyon szerelmes, lehetséges ez is, de szerintem tetszik neki az a világ, amibe csöppent a pasi által. Mert jómódú a családunk, de ésszerű keretek között támogatnak minket, nem úgy, hogy tessék, itt van egy zsák pénz, vásárolgassatok. Ez a legszomorúbb, hogy ő nem szorul rá semmilyen férfi pénzére.

Most azt találta ki, hogy abbahagyja a gyógyszert, mert gyereket akar... Azt mondja, unja az egyetemet, nem érdekli, nincs kedve tanulni, kell neki egy kis szünet és majd ha óvodás lesz a gyerek, folytatja. Ő "babázni akar", erre vágyik igazán. És mikor kérdeztem, hogy hogyan tervezi, odaköltözik majd a pasihoz harmadiknak? Mondta, hogy nem, a gyerek miatt úgyis elválna. De ha mégsem, úgyis fizetne annyi gyerektartást, amiből el lesznek. Ja, biztos egy átvert férfi majd szórja neki a pénzt... Közeli a kapcsolatunk, félig-meddig még együtt lakunk, nekem mondta el ezt csak. Szüleink annyit tudnak, hogy randizgat valakivel, de azt nem, hogy ennyire komoly a dolog a húgom fejében, és hogy a férfit otthon feleség várja.


tegnapelőtt 14:15
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Én már próbáltam vele erről beszélni többször, mert minden alkalommal, ha összevesznek, nekem sír. De ha kibékülnek, akkor védi, meg jön azzal, hogy én nem tudom, ez milyen, ezt csak az érti, aki benne van.
tegnapelőtt 14:16
 2/40 anonim ***** válasza:
98%
A pasinak szolj inkabb errol, annak meg ertelme is lenne.
tegnapelőtt 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Nem ismerem, kétszer láttam eddig.
tegnapelőtt 14:25
 4/40 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, mit mondjak erre - ha tényleg megszületik az a gyerek, nagyon fogom sajnálni szegényt.
tegnapelőtt 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
75%
#3 Fácsén vagy más socmédián sem tudsz neki írni?
tegnapelőtt 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Nem akarom így megkerülni a húgom, az az igazság.

Plusz, amilyen toxikus sz_r az egész közöttük, azt is kinézem a pasiból, hogy nem zavarná, hisz akkor aztán tényleg egész életükben muszáj lenne tartani a kapcsolatot. Mert eddig, ha a húgom lezárta volna ezt közöttük, ő is elkezdett teperni, olyanokat csinált, hogy csak néztem. Szóval simán kinézem azt is, hogy a gyereket mind a ketten eszköznek használnák majd.

tegnapelőtt 14:28
 7/40 anonim ***** válasza:
96%

En ertem, de a szuleid nem tudnak kotont huzni a pasi farkara, szoval hiaba mondod el nekik, mit tudnak tenni?

Es ha ennyire hulye a hugod, akkor egyszeruen en nem birnam ki, hogy ne tegyek valamit. En a hugodat nem sajnalom, leszarom, o dolga mit csinal a sajat eletevel, ha neki a szeretoi statusz oke a penzert cserebe, legyen igy.

De itt mar egy gyermek eleterol lenne szo, ami rohadtul nem jatek!! :((

tegnapelőtt 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
96%
6-os valaszodhoz annyit, hogy nyugi, a pasinak nem kene egy gyerek a hugodtol, plusz teher, ezeknek az embereknek szeretot tartani oke, de azert egy gyerek mar nekik sem palya.
tegnapelőtt 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Én azt remélem, hogy a szüleink, leginkább édesanyánk tud beszélni a fejével, felnyitni a szemét kicsit.

Mert a gyerektémából is annyit lát, hogy de cuki lesz majd, mennyi mindent fog neki venni a Zarából, megszüli az új legjobb barátnőjét... Ő csak lányt akar, olyan opció szerinte itt nincs, hogy neki fia legyen.

Azt is mondtam neki, hogy így sem csinálja az egyetemet rendesen, hogy semmi dolga, gondja, hogy fogja majd csinálni egy gyerek mellett, aki állandóan beteg, éjszaka nem alszik, napközben is foglalkozni kell vele? Válasz: majd kialakul.


Szerintem az is hozzátesz, hogy nem szereti, amit tanul, de váltani sem akar, mert fogalma sincs arról, mi érdekelné vagy mivel foglalkozna szívesen.

tegnapelőtt 14:39
 10/40 anonim ***** válasza:
97%
Beszélj vele és a szüleiddel is, hogy aggódsz miatta. Ha a húgod beváltja a terveit, akkor gyorsan meglesz a terhesség, azalatt nem tud szeretőként teljesíteni, utána a babát nem lehet kikapcsolni, amikor a szokásos páros utazásokra menne el a pasival. A pasinak van már családi háttere, a húgod funkciója az életében a gondtalan, vidám szórakozás. Ez megszűnne a szüléssel, jól gondolja át.
tegnapelőtt 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!