Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vették sokan fejükbe...

Miért vették sokan fejükbe azt a messiási küldetést, hogy kamionsofőrből, tűzoltóból vagy akár sebészorvosból is programozóvá képezzenek embereket? Miért nem koncentrálnak többen informatikus végzettségűekre?

Figyelt kérdés

Sok pályakezdő informatikust ismerek, akik nem igazán tudják, merre tovább, nincs meg a tapasztalatuk még komolyabb pozícióhoz. Szaktól függően van némi programozói hátterük, persze nem annyi, amit egy intenzív szoftverfejlesztő képzés adna, ugyanakkor az átlagnál sokkal diverzifikáltabb a tárgyi tudásuk az informatika területén, és van legalább minimális tapasztalatuk egy informatikai termék létrehozásában.


Ha akkora az igény fejlesztőkre, miért nem elsősorban őket próbálják felszippantani? Miért nem hoznak létre programokat, hogy akit érdekel, elindíthassák ezen az úton? Nem látom, hogy akár junior pozícióban nagyon kapkodnának utánuk.


Persze azt is tudom, hogy ezek az átképzős iskolák esetén is jobb a marketing, mint a valóság.



2022. szept. 14. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Senki nem vett fel ilyet.
2022. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Én nem nagyon látnám hogy át akarna bárki is képezni informatikussá akikről beszéltél.

Inkább az emberek dobálják egymáshoz hogy hé legyél informatikus mert az sokat keres.


Cégek meg profit orientáltak és kevesen foglalkoznak azzal hogy kiképezzék a saját talentjüket és rendesen meg is fizetik őket h gyakornokság után ne menjenek el

2022. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek akik nem ertenek hozza azok csak ezt latjak... Pedig tesztelesben sokkal kevesebb tudassal el lehet indulni, par even belul elerheto siman netto 400-500 as fizu, es programozasi tudassal, automata tesztelokent 5-6 even belul a netto 1 millio is... De mindenhol csak a programozo reklam megy...
2022. szept. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy ettől függetlenül sok a programozó,kódoló stb szabadúszó..

Nyilván olyanok aki nem értenek infóhoz,inkább elmennek olyan szakra ahol tudnak érvényelsülni (lásd:ott vannak a magánklinikák,kitüntettek tűzoltó kapitányok,vagy akik tapasztal kamion sofőr)

Aki tapasztalt a szakmájában az jobban megfizetik,mivel hidd el,egy profi prosszeszort egy nagy klinikán akár 600-1 milka a fizetése,vagy egy kamion sofőr aki driffelve meg télben fagyba eltud 1 héten belül montenegróból spanyolországban vinni a rakományt akkor mininum mindenhová felveszik nettó 600 ezres fizuval és talán felveszik teher-vonatvezetőnek :)

2022. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mert nekik ez üzlet. Mindegy hogy utána munkanélküli lesz vagy sem, a képzést ki fogja fizetni így is, úgy is.
2022. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Akarni valamit és ténylegesen csinálni egyáltalán nem ugyanaz. Rengeteg embert ismerek, aki fejlesztő akar lenni minden anyámfasza pályáról váltva, magammal együtt egy kezemen meg tudom számolni, hogy mennyi ebből a sikeres pályaváltó (sikeres alatt értsük azt, hogy elhelyezkedett és nem rekedt meg a szakma legalján ilyen technical writer meg manuális tesztelő meg hasonló alulfizetett alibiinfós pozikban). Ez az átképzés csak egy biznisz. Betömni a szájakat, kihasználni az elkeseredettséget és kiszórni a többséget, miután fizetett. Nem célja egyiknek sem, hogy a piacot táplálja munkaerővel, aki azt sem tudja, hogy merre van fejjel előre általában.


Másrészt meg miből gondolod, hogy kereslet van motiválatlan kezdőkre?mert nem, akit egyetem után még fel kell karolni, az minden, csak nem motivált. Rengeteg idő és pénz a cégeknek betanítani még egy kompetens embert is, mit csináljanak egy valag lelkes újonccal, aki semmit sem tud azonkívül, hogy ő webfejlesztő akar lenni, jelentsen ez bármit (mert a többiről nem is hallott)?


Egyébként sem tudom megérteni, miért pöcsölnek el emberek egyetemen 3 évet színtisztán a képzéssel. Ezért kellett elitszopó szakra menni? Időhúzásból? Mifelénk a többség több év tapasztalatot szerzett a tanulmányai mellett, egyáltalán nem számít pályakezdőnek, mire végez. Fel is vesznek mindenkit pár hónapon belül valahova (általában arra a helyre, ahol addig is dolgozott diákként). Azok helyett, akik félgőzzel tolják és szakmai gyakorlat teljesítése előtt két nappal ébrednek fel.


Ez a réteg lényegében egy kaptafa azokkal, akik csak akarnak. Miért tegyen egy cég különbséget? Miért szórakozzunk programokkal, mikor a korábbi "programokat" (gyakornoki diákmeló, szakmai gyakorlat, duális képzés) telibeszarták eddig is? Nem kell mindenkit felkarolni, csak azt, aki bebizonyítja az interjún, hogy érdemes. Jó szakemberek kellenek, nem valakik, akikkel egy senior tököl a kötelességei mellett fölöslegesen.

2022. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

"Sok pályakezdő informatikust ismerek, akik nem igazán tudják, merre tovább,"

Ez bizony az ő hibájuk. A cégek nem fognak az ajtón kopogtatni és imádkozni, hogy dolgozzon meg jelentkezzen az adott személy.

Ha a képzés végére nincs benne valami elképzelés, hogy milyen irányba szeretne menni, akkor ott gondok vannak és inkább kezdje újra a képuzést ,mivel nem tanulta/ismerte meg azt, amit kellett volna.


"iért nem elsősorban őket próbálják felszippantani?"

A cég azzal tud kezdeni valamit, aki jelentkezik.

Ha nem jelentkeznek, mert "nem igazán tudják, merre tovább", azzal nem lehet mit kezdeni.

Ha annyit sem tudnak eldönteni, hogy mit akarnak fejleszteni, akkor rég mindegy az egész.


"Miért nem hoznak létre programokat, hogy akit érdekel, elindíthassák ezen az úton?"

Minden cégnek van ilyen programja. Jelentkezési folyamatnak hívján.

2022. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7: "Ez bizony az ő hibájuk" - ezt egy kicsit túlgondoltad. A kezdők nem tudják, merre tovább, mert a releváns, őket érdeklőd pozíciókba sem veszik fel őket.


"A cég azzal tud kezdeni valamit, aki jelentkezik." - jelentkezni meg arra lehet, amit meghirdettek.


Én úgy látom, a többség értette, mit írok.

2022. szept. 14. 16:07
 9/15 A kérdező kommentje:

#6: ez ok, de én arról írok, hogy vannak ezek a tanfolyamok. Ha én kezdő informatikus lennék, nem tartanám indokoltnak, hogy ugyanúgy egy másfél milliós tanfolyamot kelljen elvégeznem ahhoz, hogy számba vegyenek Java-fejlesztőként, mintha semmilyen releváns tudásom nem lenne.


És szó nincs motiválatlanságról: a másik oldalnak is szüksége van utánpótlásra. Láttam pl. már olyat, hogy gyakornokot mentorált egy kicsit egy RPG-programozó (ugye olyan eszközről van szó, amelyet már leginkább nyugdíjas informatikusok ismernek). Ahogy van olyan, ahol 0 tapasztalattal is felvesznek. Tehát van ilyen, de lehetne általánosabb.

2022. szept. 14. 16:14
 10/15 anonim ***** válasza:

#8

"ezt egy kicsit túlgondoltad"

Nem, mivel ezen a pályán vagyok és számtalan kezdővel találkoztam.


"A kezdők nem tudják, merre tovább, mert a releváns, őket érdeklőd pozíciókba sem veszik fel őket."

Az egyetemi képzés úgy van kialakítva, hogy a 2. évvégére (4. félév végére), amikor specializálódni kell, akkor már legyen elképzelésük, hogy milyen irány érdekli őket.

Ennek megfelelően specializálódnak és a maradék 2-3 félévben ezzel foglalkoznak, így szerezve valamilyen gyakorlati tudást is.


Ennek pedig része egy több hetes szakmai gyakorlat, amit cégnél kellene elvégezni.

Gyakori esetben ahol szakmai gyakorlatot végzett a hallgató ott folytatja vagy megy vissza később.


Tehát normális esetben a képzés végére látott már működő projektet és van valamennyi tapasztalata.

Ennek ismeretében bizony képesnek kell lennie döntést hoznia, hogy hol és mit szeretne csinálni.

És ha a cég meg volt vele elégedve, akkor kérdés nélkül felveszik.


"jelentkezni meg arra lehet, amit meghirdettek."

LOL?!

Több száz állás van meghirdetve, miről beszélünk? Sőt, arra is lehet jelentkezni, amire papíron nincs elég tapasztalata.


"Én úgy látom, a többség értette, mit írok."

Mivel a többség elfogadta az alaptalan állításaidat.

Én is látom, hogy nem könyörögnek az emberekért a cégek, de ennek így is kell lennie. Nem a pályakezdő tesz szívességet a cégnek, amikor a kezdő tudásával odamegy.


Ennek bizony egy kölcsönös kapcsolatnak kellene lennie, amiben a pályakezdő is aktív résztvevő.

2022. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!