Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vették sokan fejükbe...

Miért vették sokan fejükbe azt a messiási küldetést, hogy kamionsofőrből, tűzoltóból vagy akár sebészorvosból is programozóvá képezzenek embereket? Miért nem koncentrálnak többen informatikus végzettségűekre?

Figyelt kérdés

Sok pályakezdő informatikust ismerek, akik nem igazán tudják, merre tovább, nincs meg a tapasztalatuk még komolyabb pozícióhoz. Szaktól függően van némi programozói hátterük, persze nem annyi, amit egy intenzív szoftverfejlesztő képzés adna, ugyanakkor az átlagnál sokkal diverzifikáltabb a tárgyi tudásuk az informatika területén, és van legalább minimális tapasztalatuk egy informatikai termék létrehozásában.


Ha akkora az igény fejlesztőkre, miért nem elsősorban őket próbálják felszippantani? Miért nem hoznak létre programokat, hogy akit érdekel, elindíthassák ezen az úton? Nem látom, hogy akár junior pozícióban nagyon kapkodnának utánuk.


Persze azt is tudom, hogy ezek az átképzős iskolák esetén is jobb a marketing, mint a valóság.



2022. szept. 14. 12:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%

Oké, szóval röviden ott tartunk már megint, hogy életképtelen a korosztályom és ezzel kezdjen valamit valaki más.


Srácok... Nem akarok regényt írni arról, hogy mit meg nem tettem a karrieremért, mert ez nem az önfelszopós oldal. De ez amit műveltek egy rohadt vicc. Aki akarja, annak ezer lehetősége van, főleg úgy, hogyha közben nem kell a megélhetéséről is gondoskodnia, mint egy pályaváltónak, aki nem otthon cellázik már valószínűleg.

2022. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#10 Azért a programozásnak rengeteg ága van és egy csomót nem fogsz tudni megismerni egyetemi gyakorlatok alatt. Én pl nem szeretek webfejilesztéssel foglalkozni, engem jobban érdekelnek az algoritmusok, modelek és egyebek, viszont egy vidéki városban a munkák 95%-a kb webfejlesztés, covid előtt pedig a remote work nem igazán volt gyakori.
2022. szept. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az egyetem valóban nem fed le sok az informatikához köthető szakmát, kb leginkább fejlesztésre tanít, és pl devops alig jelenik meg.

Jó lenne ilyen szabvál ipari kitekintő, hogy mi is van a fejlesztésen meg a ML kutatásokon kívül. De mondjuk erre vannak az állásbörzék is. Szerintem aki akar, ebben a szakmában tud a legkönnyebben elindulni.

Azt, hogy totál kezdő vagy, leginkább szakmai gyakorlaton illetve diákmunkáknál fogadják el. Érdemes 1-2 félévet így dolgozni, és hopp, lesz releváns ipari tapasztalatod. Szakdolgozatit is lehet cégnél írni, hogy időben is beleférjen a munka a félévedbe. Mert különben valóban nagyon megterhelő lenne, ha egyenesben akarod befejezni.

Emellett van duális képzés is, ha nagyon nem bízol magadban, bár én nem választanám. Vannak még néhány egyetemen céges partnerekkel együttműködések, hogy a projekttárgyakat a céges partnernél csinálja a hallgató.


Szóval itt tényleg motiváció és életképesség kérdése nagyvárosban. Vidéken biztos nehezebb megfelelő állást találni, szűkebb területek jelennek meg, de ma már van lehetőség remote is dolgozni. Aki nem talál sehogy, az nem akar, vagy szakmailag is komoly hiányosságai vannak.

2022. szept. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#12

Nem is az volt az állításom, hogy mindent megismersz, hanem hogy valamilyen képet kapsz.

Vegyük a webfejlesztést akkor. Ennek alapjait a legtöbb képzésen tanítják és nekem pl. nem kell hónapokat dolgoznom valahol, hogy rájöjjek, hogy nem kívánok ezzel foglalkozni, mivel az egyetemen oktatott tárgy elég volt.


"viszont egy vidéki városban a munkák 95%-a kb webfejlesztés"

Jó, azért azt előre tudni lehet, hogy csak miattad nem fog egy vidéki kisvárosba költözni egy cég.

Nyilván ha olyan dolog érdekel, akkor a költözés vagy ingázás is előfordulhat.


#13

"Az egyetem valóban nem fed le sok az informatikához köthető szakmát"

De valamit nem is tud, és szerintem a devops is ilyen, de mondhatjuk a mesterséges intelligenciát is.

Mindkettőhöz olyan skillset kell (általában), ami vagy jó pár évnyi tapasztalat után lesz meg vagy MSc után.


De ez ugyanúgy igaz bootcamp-ekre is, nem várhatja el az ember, hogy olyan munkára vegyék fel, amire nincs képesítése, tapasztalata.


(Nyilván láttam junior devops álláshirdetést, de amit ott felszoktak sorolni, mint elvárt skill-ek, azok rendszerint nem pályakezdő skill-ek, hanem pár évnyi munka eredménye.)

2022. szept. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Miért vették sokan fejükbe azt a messiási küldetést, hogy kamionsofőrből, tűzoltóból vagy akár sebészorvosból is programozóvá képezzenek embereket?"


Kizárólag a marketinges szakemberek vették ezt a fejükbe,ugyanis olyan szép történeteket lehet kreálni, hogy pilótából, divattervezőből stb... programozók lettek az emberek és boldogan éltek míg meg nem haltak. Kizárólagos cél a saját cégük által kínált túlárazott kurzus hirdetése, ugyanis ezzel motiválják a más területen dolgozó embereket is (a fiatalokon kívül), hogy jelentkezzenek a kurzusukra.


Nyilván ez csak marketingfogás, el ne hidd hogy egy konyhai kisegítő ha karrierváltás céljából elvégez egy 2 hónapos gyorstalpaló programozó tanfolyamot akkor utána home officeból fogja keresni a milliókat...

2022. szept. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!