Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak a szüleinknek erről?...

Szóljak a szüleinknek erről? Húgom gyereket akar, de se munkája, se végzettsége

Figyelt kérdés

20 éves, még tanul.

Tavaly megismerkedett egy férfivel, akiről kiderült, nős (húgom állítja, ezt nem tudta). Megvolt a balhé, hetekig nem beszéltek, utána csak kibékültek. Azóta a szeretője, a pasi hitegeti, hogy majd elválnak a feleségével, most azért nem jó, mert ítélkezési szünet lesz, eddig azért nem volt jó, mert sok volt a munkája és nem tudott volna ezzel is foglalkozni, télen az ünnepek miatt, mert ne legyen karácsonykor balhé...


A húgom kicsit anyagias, mindig ilyen volt, de mióta ez a férfi az életében van, egyre jobban kiütközik. Ő meg ezt kihasználja. Drága ajándékokkal, pénzzel fogja be a száját, nyűgözi le, de a testvérem nem érti, hogy amíg neki hatalmas dolog, amivel meglepi, addig a pasinak igazából aprópénz. Vagy "vett neki egy autót", amit igazából a cégén keresztül lízingel, tehát addig használhatja a húgom, amíg együtt vannak és ezt nem fogja fel, azt mondja, hogy úgyis megtartja a kocsit, az már az övé.

A pasi nem hülye, nem véletlenül tart az életben ott, ahol.

Kényelmes neki, hogy otthon várja a rendezett ház, gondoskodó feleség, de közben egy fiatal lány rajong érte, kísérgeti mindenhová, elszórakoztatja.


A húgom állítja, hogy ő nagyon szerelmes, lehetséges ez is, de szerintem tetszik neki az a világ, amibe csöppent a pasi által. Mert jómódú a családunk, de ésszerű keretek között támogatnak minket, nem úgy, hogy tessék, itt van egy zsák pénz, vásárolgassatok. Ez a legszomorúbb, hogy ő nem szorul rá semmilyen férfi pénzére.

Most azt találta ki, hogy abbahagyja a gyógyszert, mert gyereket akar... Azt mondja, unja az egyetemet, nem érdekli, nincs kedve tanulni, kell neki egy kis szünet és majd ha óvodás lesz a gyerek, folytatja. Ő "babázni akar", erre vágyik igazán. És mikor kérdeztem, hogy hogyan tervezi, odaköltözik majd a pasihoz harmadiknak? Mondta, hogy nem, a gyerek miatt úgyis elválna. De ha mégsem, úgyis fizetne annyi gyerektartást, amiből el lesznek. Ja, biztos egy átvert férfi majd szórja neki a pénzt... Közeli a kapcsolatunk, félig-meddig még együtt lakunk, nekem mondta el ezt csak. Szüleink annyit tudnak, hogy randizgat valakivel, de azt nem, hogy ennyire komoly a dolog a húgom fejében, és hogy a férfit otthon feleség várja.


júl. 1. 14:15
1 2 3 4 5
 11/42 anonim válasza:
95%
Mennyi idős a férfi, akivel együtt jár a húgod?
júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
89%

A pasi többek közt auért tart szeretőt,hogy az ilyen családi gondok alól mentesüljön néha. Ha a húgod is anya lesz mellette,őt is ott fogja hagyni egy következő kis csajért.

Lehet gonosz vagyok,de én a pasi feleségét tájékoztatnám. Végülis neki lenne a legtöbb joga eldönteni,hogy mennyire tudna tovább együtt élni a férjével,akitől lehet nemsokára egy féltesó is leesik. Ha kidobja,akkor szabad a pálya a húgodnak.

júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
58%
Valamit jól elronthattak anyádék nála, ha nem csak ilyen felelőtlen, de még számító és gerinctelen is... Én lehet megmondanám, hogy "Tudod, mit, hugi, ha ezt a palit nem hagyod ott, felnyomlak a feleségénél és onnantól kezdve már rábízom, hogy normálisan elmondja-e, hogy hagyd békén a férjét, vagy a hajadnál fogva húz végig a macskakövön..." Én akkor egyszer bevállalnám, akkor lehet, kicsit észhez térne...
júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

A feleség tudja. :D

Volt is itt a lakásnál cirkuszolni, fel lett írva a falra, hogy "k---va", hagyott névtelen üzeneteket a postaládában, ment 2 hétig ez, aztán abbamaradt. Nem tudom, hogy azért, mert úgy tudja, vége, vagy ő is le lett valamivel kenyerezve.

A húgom meg a nőt szidja, hogy csak egy öreg tehén, k-vázza, meg hogy csak a pénzért házasodott.

júl. 1. 16:04
 15/42 A kérdező kommentje:
50 körül lehet a pasi, pontosan nem tudom.
júl. 1. 16:05
 16/42 babyboom567 ***** válasza:
97%
Na az a helyzet, hogyha a húgod unja az egyetemet,és "babázni" akar, akkor eszméletlen nagyot fog koppanni.A "babázás" kőkemény 0/24-es meló,és 1000% hogy egyedülálló anya lesz.
júl. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
97%

Szólj a szüleidnek, és legfőképpen apukádnam, intézkedjen.

A húgod olyan kis ostoba és naiv, fel sem fogja mi történik vele. Fiatalsága tudatában azt hiszi, a pasi mellette dönt majd. Miközben a pasi éli világát, a húgodnak pedig tönkremegy az élete.

júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ne szólj a szüleidnek róla, ha a húgod megkért rá, hogy ne tedd.

Tudom, a testvéred, és mindent meg akarsz tenni annak érdekében, hogy ne csináljon hülyeséget. De felnőtt... Azt csinál, amit akar. Tanácsokat persze adhat az ember ilyenkor, de ennyi. Esetleg annyit mondj neki, hogy ha egyedülálló anya lesz, ne neked menjen sírni, mert te figyelmeztetted! Vállalja a döntéseinek a következményeit.

júl. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Együtt élünk még félig-meddig, a szüleink tartják el.

Ha egyedülálló anya lesz, az ránk is hatással lesz, mert nem hiszem, hogy a pasi továbbra is hagyni fogja, hogy az egyik lakásában lakjon, meg nem fogja utána fizetni a rezsit, parkolóhelyet, mindent.

júl. 1. 16:51
 20/42 anonim ***** válasza:
93%
A hugoddal beszélj, megiscsak felnőtt ember, csak fel tudja fogni, hogy ez nem a legjobb ötlet. Gyerektartást köteles lesz fizetni a pasi ha összejön a baba. Szerintem hugodat simán ki fogja dobni és vége lesz a kapcsolatnak.
júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!