Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyot csalódtam, barátok...

Nagyot csalódtam, barátok között is így működnek a dolgok?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek és nekem kisgyerekeink vannak, egyidősek, de különböző neműek. A barátnőm sok ruhát, gyerekcuccot cserél, van amikor fiúsat kap épp valamiért cserébe, van mikor mi is cserélünk valamit, általában csak odaadom neki, ami nekem már nem annyira fontos, neki meg jó, nem szeretek pénzezni. Van egy csajszi akinek nagyon szép ruhái vannak, a gyerekeire csak márkásakat ad és mivel rengeteg ruhát vesz alig hordottak, szívesen megyünk hozzá válogatni, fillérekért.

Hetek óta mondogatja a barátnőm, h volt annál a csajnál és hozott néhány ruhát, de nem tudja tárolni. Előre megbeszéltük, h ha van a csajnál egy bizonyos fajta cipő és bármilyen ruha az kell, mert nagyon megéri. Szóval most bementem hozzájuk és adott is egy nagyobb zacskó ruhát, de csak pár volt ettől a csajszitól, a többi valami cseréből volt. Siettem, a tetejét még átnéztem, de mivel mondta a barátnőm, h már átválogatta és kiszedte a gázos darabokat, mondtam, h ok elviszem, csak mondja h mennyit fizessek. Némi pironkodás után kinyögte, h egy tizes lesz. Tényleg nagy zacskó ruha volt, de kissé meglepődtem, mert tudom h a használt ruhát elég nehéz eladni egy tizesért meg minimum fél napot kell állni egy börzén. Na ok, ha azt mondja jó minőség, akkor vittem is, csak otthon, mikor mosáshoz kiszedtem láttam, h ezek a ruhák nem azok a minőségek......lerugott orrú cipő, megfoltozott harisnya, kínai,műszálas pólók és nem igazán az említett csajszi minősége, amiért kiadtam volna ennyi pénzt. Nagyon kiábrándító volt, keményen lehúzott úgy érzem, ha egy idegentől veszem tuti visszaviszem, ill. el se hozom, mert az idegennel óvatosabb az ember. A fiam mindig szép és rendezett ruhába jár, nem ilyen kopott sz@rokban, egy tizesért már a CA-ba is kapok egy pár szép darabot. A barátságunkba valami elszakadt. Mit tennétek?


2010. okt. 31. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Én sosem tennék ilyet a barátaimmal. Ha nem tudsz ezen túllépni, ennek a barátságnak annyi szerintem.
2010. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

ha ezek után már úgysem tudnál benne megbízni vidd vissza, ha vége a barátságnak legalább a pénzedet kapd vissza..

2010. okt. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is szóvá tenném,és visszakérném a pénzt.Majd elbeszélgetnék vele,és valószínű nem barátkoznék vele többet.
2010. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Hm. Lehet, hogy megszorult csak nem akarta szóba hozni. Beszélj vele, és ha nem magyarázza ki magát, vagy ilyesmi, akkor ennyi túl kell lépni ezen az emberen.
2010. okt. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
egyszerűen mondd meg neki, hogy visszaviszed a ruhákat, neked ezek nem kellenek, és adja vissza a pénzt. lehet hogy nem is ezt a zacskót akarta neked odaadni, csak eltévesztette. Velem simán megesik az ilyesmi. Ha tényleg a barátod, akkor ezt elfogadja. Ha nem, akkor tudod hogy hányadán állsz vele. Persze csak akkor érdemes futni egy kört, ha egyébként fontos neked ez a barátság. ha nem az, akkor került ki legközelebb.
2010. okt. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
bevágtam őket a mosógépbe, aztán meg a nyáriakat már el is pakoltam, később jutott eszembe, h vissza kéne vinni, mert nem ezt beszéltük meg.....nagyon félre ismertem, nem is a pénz zavar annyira, inkább az h nem ezt vártam tőle!
2010. okt. 31. 10:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet több szatyor ruhát válogatott össze és neked nem azt a szatyor ruhát adta, amit akart, hanem összecserélte a másikkal.

Szerintem kérdezz rá így, hogy "figy, véletlenül nem azt a szatyrot adtad oda, amibe a selejtet válogattad?" Ezzel te jófej maradsz ő meg vagy azt mondja, hogy fúú bocsi, de, és véletlen volt... vagy kiderül, hogy az ő szemében ezek minőségi cuccok voltak... és nem átverni akart, csak más az izlése.


Szerintem mindenképp tisztázd vele valahogy, ne egy félreértésen múljon a barátságotok.

2010. okt. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
sajna stimmel a zacskó, ez tuti, nekünk készítette össze....nem ingyen akartam amúgy se, ha megszorul akkor se kellett volna lehúznia....
2010. okt. 31. 10:48
 9/9 A kérdező kommentje:

az elejét együtt nézegettük, szóval......jó zacskó!

A saját gyerekére tudom h nem ad műszálasat, ahogy én sem, szóval az ízlése biztos nem ilyen. Természetesen nem fogok hazudni, h mennyire jók a ruhák, azt megmondom, h ez nekünk se felel meg, ilyet többet ne gyűjtsön nekünk. Egy hülyének érzem magam, h még bíztam benne.

2010. okt. 31. 10:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!