Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem családja úgy tesz,...

A férjem családja úgy tesz, mintha szeretnének. Az a jó, ha én is úgy teszek, mintha elhinném?

Figyelt kérdés

A férjem szörnyen naív ebben a tekintetben, és komolyan elhiszi, hogy az anyja, mamája, nagynénje csak a tesója meg az unokatestvére feleségét utálják, engem imádnak. Ezzel csak az a gond, hogy a másik két feleség is abban a tudatban él, hogy imádják őket, hisz gyakori a "drágám" "kis szivem" "aranyom" "tündérem" megszólítás. A hátuk mögött viszont gyakran vannak szídva, ebből tudom, hogy én is savazva vagyok mikor épp nem vagyunk jelen, illetve néha a testbeszédük is elárulja őket, hogy amúgy egy cseppet sem kedvelnek. Nem haragszom rájuk, mert tudom, hogy valójában nem velem van bajuk, ha a világ legtökéletesebb nője lennék akkor sem lennék elég jó nekik a férjemhez. 9 éve vagyunk együtt szóval nem mai dolog ez, de néha kicsit jobb a kapcsolat, aztán rosszabb, majd megint jobb. Hiszek az asszertív kommunikációban, de velük nem lehet alkalmazni, mert magukhoz sem őszinték. Eddig azt csináltam, amit a kérdésemben is leírtam, hogy ők úgy tesznek, mintha szeretnének, én meg, mint aki ezt elhiszi, és mindenki boldog. Csak közben néha "robbanék", de a férjem miatt nem teszem, mert Ő természetesen nagyon szereti őket.

Ha esetleg más családban is van ilyen vagy ehhez hasonló probléma hogyan szoktátok kezelni?


jún. 26. 06:48
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Apósom ilyen. Ő elméletben jóban van velem, ha nem is szeret, de gondja nincs velem. Ehhez képest ha meglátogatjuk, akkor következetesen levegőnek vagy hülyének néz. Nem tudom, melyik a jobb. Már a férjem is észrevette. A másik gyereke párját ajnározza, ő szuper. Az ő diplomás munkája menő, az enyém semmi.

Az én módszerem az, hogy visszaszólok, ha burkoltan sérteget, vagy levegőnek nézem, ha ezt teszi velem. Én nem játszom meg magam, fárasztó lenne.

jún. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ne tegyél úgy mintha elhinnéd. Mutasd ki hogy te is utálod őket.
jún. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne játszd meg magad, nem éri meg!
jún. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elhinni, de nem is kell veszekedni.
jún. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Én maradok ilyen esetben a hűvös udvariasság mellett. Nem fogok ilyen kétszínű embereknek vigyorogni és úgy tenni, mint aki boldog a "csapatban", ha egyszer nem.
jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Én 13 év együttélés után tanultam meg, hogy egyáltalán ne foglalkozzak azzal, hogy ki szeret és ki utál a családban ill. a párom családjában. Teljesen elengedtem. Úgy sem lehet mindenkinek tökéletesen megfelelni. Fizikai képtelenség. Aki kedvel az kedvel, aki meg nem az meg nem, teszek rá nagyívben. És onnantól kezdve, hogy totál letojom hogy ki szeret és ki nem, végtelen nagy szabadságérzet vesz körül. Nem kell azon aggódni, hogy mindenki szeressen. Úgy sem fog. Különbözőek vagyunk, különböző prioritásokkal, értékrendekkel, szokásokkal stb. Pont elég, ha nem vagytok haragban, ha nincs vita, veszekedés, ha békésen el vagytok egymás mellett és mindenki teszi a maga dolgát. Nem kell megjátszani magad. Nem kell úgy tenni, mintha elhinnéd, hogy szeretnek. Engedd el az egész dolgot, ha szeretnek akkor szeretnek, ha meg nem akkor nem. Ha ezt megteszed, akkor leszel igazán boldog és végtelenül felszabadult. Akkor leszel önmagad. Akkor leszel igazán önazonos, csakis saját magad. Nem baj, ha bizonyos szituációkban kedvelnek, máskor meg nem. Ez legyen az ő problémájuk. A te szempontodból teljesen lényegtelen, hogy ők mit gondolnak rólad. El kell engedni az egészet. Hatalmas szabadságérzetet ad, ha elengeded a dolgot. Önmagad leszel. És nagyon boldog. Neked sem kell megjátszanod az érzéseidet irántuk. Nem kell a műkedvesség, műmosoly. A legjobb, ha őszinte vagy velük. Felszabadul a lelked. Nem kell robbanni dühödben, mérgedben, de nyugodtan meg lehet mondani, ha nem tetszik valami. Nem kell a műmosoly. És nem kell félni az esetleges konfrontálódástól sem. Beszélj ŐSZINTÉN mindenkivel az érzéseidről. Anyósodékkal is, férjeddel is. Ne félj attól, ha valakinek nem tetszik, amit mondasz neki. Vesd le a maszkokat, a szerepeket, legyél önmagad! Csak akkor leszel igazán boldog és igazán szabad, ha nem játszol szerepeket.
jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Eleve nem kell odajárni ilyen emberek közé.


Akkor sem, hogyha a férjed családja.


Én sem mentem exem családjához, mert az egész pereputty valláskárosult, politikába gyógyult idióta volt, fixen ment valamin a balhé, vagy épp engem cs.sztettek a diétám miatt (bocs, hogy érzékeny vagyok, tényleg).


Aztán szépen beleuntam és nem jártam többé, de végül úgyis szakítás lett a vége, mert exem szerint "kibírhatnám havi 3x". Mit? Ezt? Miért kellene?

jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt adja, amit kap.


Szánalmas a képmutató viselkedés!

Én inkább nem is mennék hozzájuk.


Lényegében szorongás a közelükben lenni, az pedig nem jó, hanem pusztító.

jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne játszd meg magad. Legyél közömbös.
jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!