Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem támogatnak, mit...

A szüleim nem támogatnak, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lényegében nem támogatnak semmiben. Rendszeres járok lovagolni, életem értelme, de folyton azt hajtják hogy egy baromság és értelmetlen időtöltés. Kiválasztottam egy egyetemet, ahová tovább szeretnék menni, de természetesen arra is azt mondják hogy baromság. Minden áron azt akarják, hogy amit ők szeretnének, azzal foglalkozzak csak, állandóan az ő sportjukat, munkájukat hozzák fel jó példának, ha mást találok ki, leszólnak. Mit csináljak?

jún. 12. 22:45
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nem fogadják el, hogy teljesen más az érdeklődési köröm.
jún. 12. 22:46
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Addig, amíg lehetővé teszik, hogy azt tedd, amit akarsz, addig elviseled, hogy beszólnak.
jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

A legtöbb hobbi valójában tényleg "értelmetlen" időtöltés, de ezért nevezzük ezt szabadidőnek. A szabadidődben csinálhatsz "nem hasznos" dolgokat is.


"Kiválasztottam egy egyetemet, ahová tovább szeretnék menni, de természetesen arra is azt mondják hogy baromság."


Nem akarok látatlanban igazat adni senkinek, de itt bizony el tudok képzelni olyan szituációt, amikor jogosan mondják azt a szüleid, hogy hát édes lányom/fiam, ne ezzel foglalkozz. Én például anno a saját húgomat beszéltem le egy egyetemi szakról, mert a szüleim nem akarták. Azóta mind egyetértünk abban, hogy jól tettem, mert most fixen munkanélküli lenne...

Mit szeretnél tanulni?

jún. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 adenin ***** válasza:
86%
#3 dehogy hívatja be, a pszichológus nem rendőr.
jún. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
34%
Szóval a szüleid lehetővé teszik, hogy lovagolj, és még neked áll feljebb? Nekem pofám nem lett volna ilyet kérni a szüleimtől, pedig elég gazdag családban nőttem fel. Amúgy az ilyen hülyét, aki "rendszeres" jár lovagolni, először jól meg kéne pofozni, aztán visszazavarni az általánosba, vagy talán az óvodába, hogy tanítsák meg rendesen beszélni. RendszeresEN jársz lovagolni, te agysebész.
jún. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
25%

"Azóta mind egyetértünk abban, hogy jól tettem, mert most fixen munkanélküli lenne..."


Nem is lenne munkanélküli, a mekibe biztosan felvették volna.

jún. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
45%
Kezd el dolgozni, szépen gyűjtsd a pénzed, aztán költözz el. Ez az állandó stressz nem egészséges.
jún. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

A lovaglás költséges hobbi. Elképzelhető, hogy a szüleidnek anyagi problémájuk van és ezért nem nézik jó szemmel a sportodat és a továbbtanulásodat. Ők olyan egyetemet szeretnének neked aminek elvégzése után el is tudod magad tartani.


Javaslom, diákmunkázz egy picit!

jún. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Megint te vagy a hisztis kislány aki lovasedző szakra akar menni egyetemre?
jún. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%
Elképzelhető, hogy jó az egyetem, amit szeretnél, csak ebben a beteg rendszerben tűnik súlytalannak. Például tanítani, ápolni, vagy klasszika-filológiával, antropológiával foglalkozni nem súlytalan dolog, komoly készségek és tudás áll mögötte, normális rendszerekben ezek egyszerűen a társadalom megújításának, megtartásának fontos részeit képezik. Nálunk sem kell feltétlenül mindig a mai helyzetből kiindulni, társadalmi rendszerek meg jönnek és mennek, beteg ország, beteg társadalom, itt igazából már 1989 körül szétesett a társadalom atomjaira, egész társadalmi retegek kerültek az árokba. Ha úgy érzed, hogy valós dolgok vannak amögött, amit szeretnél, példáu jó készségeid vannak az algebrában, latinban, ógörögöben, néprajzban, gyerekekkel vagy idősekkel való foglalkozásban, próbálj meg elfogulatlan, a szakmát jól ismerő és nemzetközi szinten is felmérni képes szakemberekkel beszélni, és lehet hogy szüleid is meghívhatóak egy közös beszélgetésre.
jún. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!