Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom 25 evés, minden...

A barátom 25 evés, minden hétvégén iszik, mit tudok tenni, hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Az ital hétvégén(szerencsére hétköznap nem szokott) fontosabb mindig mint én. Tudja jól, hogy milyen veszélyei vannak ennek, hisz az apja is emiatt halt meg.

Szép lassan ezzel eltávolít magától, de barmit is mondtam neki, nem hatott rá.

Diplomás, és sajnos nem kapott megfelelő állast , kevés a fizetése, és elmondása szerint azért iszik, mert ez a legolcsóbb szórakozás amit tud csinálni a fizetése mellet.

De nagyon sokszor faj, hogy szinte semmit sem kapok tőle, egy szál virágot is csak Valentin napkor kaptam, mert sosincs pénze semmire.

Nem szeretném elhagyni, mit tudnék tenni, amivel befolyásolni tudom, hogy többet ne igyék.


2010. okt. 29. 16:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Nem az ivásról kell leszoktatnod.Magadat kell leszoktatnod a barátodról,a saját érdekedben,a későbbi bajok elkerülése miatt.Jó hír,hogy még nem kötelezted el magad.Ezzel nem hagyod cserben,csak magadat mented.


A másik lehetőség,hogy hiszel a csodában és megvárod mit hoz a jövő.Elképzelhető,hogy varázsütésre csatlakozik az antialkoholista ligához.Vagy nem.

A kérdésed az álmodozás kategória,ha a nők képesek lennének a férfit távoltartani az italtól,akkor a rossz házasságok,és a válások száma a felére csökkenne.

2010. okt. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Alkoholista hagyd el, rendszeresen iszik és minden pénzét erre költi csak idő kérdése mikor fog már hétközben is lehajtani pár felest szórakozásból, aztán meg ha kirugják annyi nem lesz semmi ami visszatartsa rád tuti nem fog hallgatni.
2010. okt. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Mikor megkérdeztem, hogy miért iszik az is a válaszai között volt, hogy ezt látta otthon.

Az én családomban senki sem iszik, nagyon furcsa volt amikor láttam az anyját is inni.

Nem tudok rajta tényleg sehogy sem segíteni?

2010. okt. 29. 16:51
 14/33 anonim ***** válasza:

16:47

tudod ezt hívják szerelemnek, szeretetnek. hogy kitartunk amellett, akibe beleszerettünk.

te örülnél, ha anyagi gond, vagy betegség, vagy bármi probléma esetén faképnél hagyna a lány?

ugye nem?

....

2010. okt. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Furcsa de az anyja úgy beszel a férjéről ( aki meghalt) mintha az lett volna a legtermészetesebb dolog földön, hogy iszik. Mondta is, hogy nem mondta egyszer sem a férjenek, hogy ne igyék.


Engem az zavar az egész ivászatban, hogy tönkreteszi magát. Nem szeretném a gyerekem előtt szégyellni az apját, hogy egy alkoholista.

2010. okt. 29. 16:55
 16/33 anonim ***** válasza:
Akkor ne szülj egy alkoholistának gyereket.
2010. okt. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyünk már ennyire naívak! A kedves kérdező nem tudja racionálisan szemlélni a dolgokat. Legalább mi tegyük meg helyette...A 23 éves válaszolónak teljesen igaza van. Szóval: Többször szóltál a barátodnak az alkohol miatt, kijelentetted, hogy szerinted olyankor Te vagy a kevésbé fontos stb. Sőt! Eljátszottál a gondolattal, hogy összejössz valaki mással. Azt mondod, hogy a gyermekeid előtt sem szeretnél szégyenkezni egy alkoholista apa miatt. Ennek ellenére Te ülsz a fenekeden és nem csinálsz semmit. El tudod Vele képzelni magad 20-30 év múlva? (megjegyzem a barátod nem fogja letenni az alkoholt, mert "ezt látta otthon")
2010. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Ha iszik állítsd választás elé, hogy vagy a pia vagy te.

A másik meg ha Te azon gondolkodsz h megcsald egy másik pasival, akkor meg nem értem miről is beszélünk?!

Előbb magadban intézd el a dolgokat hogy mit akarsz, aztán a pároddal.

2010. okt. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Szeretem őt, de így nem kell. Nem fogok egy alkoholistával élni majd.

Csak az a baj, hogy nehéz lesz a szakítás...

2010. okt. 29. 17:14
 20/33 anonim ***** válasza:
17:09 vagyok. Mi nők mindig itt bukjuk el. Nehéz lesz a szakítás...Az soha nem könnyű, de inkább legyen egy rövdebb fájdalmas periódus, mintsem egy problémákkal küszködő ember mellett több elpocsékolt évtized...
2010. okt. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!