Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek tipikus...

Van itt olyan, akinek tipikus "mártír" típusú az édesanyja?

Figyelt kérdés

Arra a típusra gondolok, aki bármit megtenne a családjáért, rendszeresen erején felül teljesít,(látszólag önzetlenül)kialakítva az önmaga pótolhatatlanságának "mítoszát".

Míg ő tökéletes, a család többi tagja semmirekellő, béna, nélküle éhen hal, folyamatosan bűntudatot akar kelteni a többiekben.

Remélem érthetően fejeztem ki magam. :)

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.Ha nektek hasonlóan viselkedett az édesanyátok, Ti gyerekként hogyan éltétek meg ezt?


2010. okt. 29. 08:20
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Ami még érdekes, én nem is oly régen jöttem rá, hogy mennyire nem normális ez a viselkedés. Azt hittem ilyen a jó anya...kb 20-21 évesen gondolkoztam el először, hogy valami nem stimmel...
2010. okt. 29. 09:30
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Hja és ami talán a legrosszabb, hogy mindenki előtt megaláz, mert mindenkinek azt ecseteli, hogy én milyen rossz/béna/semmirekellő vagyok, és mivel ő egy nagy tiszteletben álló orvos, ezért mindenki el is hiszi neki. Mert ő csak itthon ilyen, másokkal mindig mézes-mázos.
2010. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Ha jó háziasszony mártírkodik az még semmi. Az én anyukám nagyon gyengén vezette a háztartást (nagyon rumlis volt a konyha, kaja rendszeresen ottfelejtve, odaégetve stb.) mégis meg volt győződve, hogy szuperül teszi a dolgát és emellett még ráért sajnáltatni magát. Soha nem engedett a konyha (vagy háztartási munka) közelébe, mindent könyvekből és más nőket kérdezgetve tanultam kb.35 éves fejjel.

A mai napig nagyon rámcsodálkoznak, ha piacon kérdezek valamit a főzésről, gondolom fogalmuk sincs, hogy léteznek ilyen édesanyák.

2010. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
Az utolsó másfél évben lelkileg teljesen kikészített az édesanyám. Édesapám gyógyíthatatlan súlyos beteg volt és az ápolási osztályon feküdt. (sajnos két hete temettük)Anyukám,mivel egyszem lányuk vagyok már mártírt csinált saját magából. belőlem meg majdnem bolondot. Állandóan, de mindennap apunál volt, én is bementem hozzá másnap-harmadnaponként, de amit anyu csinált az maga volt az őrület. Mivel dolgozom, naponta többször felhívott, apu mit evett, hogy tette rendbe az ágyát, most vitték röntgenre, most jött hozzá az orvos, Most etette, most tisztába tette.ÁÁÁÁÁÁ!!!Nem beszélve arról, hogy mindennap hallgatnom kellett mennyi ideje van hátra, mert mostmár el kell hogy engedjük stb.Meg hogy a nővérekkel is milyen jó a kapcsolata, meg mit mondtak. Na egyszer-kétszer azt találtam mondani, ha már mindig ott vagy miért nem fekszel be apukám mellé, pedig nem gondoltam komolyan. Azokat a siránkozásokat, amit ő felém zúdított már teljesen kikészültem. Azt hitte ő a nagy mártír,pedig hányszor kihangsúlyoztam neki nemcsak mi vagyun ilyen helyzetben, és a franc sem fogja neki megköszönni, sem figyelembe venni az ő nagy ügybuzgóságát.
2010. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Az enyém ilyen.
2010. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Hát igen...A depressziós szülők,akik képtelenek szeretetben,odafigyeléssel,buzdítással nevelni gyermekeiket...Ehelyett inkább úton útfélen megalázzák,lealacsonyítják,csökkentik az önbizalmát.Akik mindenért a gyereket hibáztatják.........
2010. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Igen az enyem pont ilyen. Szerinte o mindent megtesz ertunk es mi le sem sz@rjuk. Mi nem csinalunk semmit itthon, mindent o kell csinaljon, holtt ez nem igy van.

Enegem mar nem erdekel, hogy mit hord ossze.

2010. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém egyáltalán nem teljesít erején felül, mégis mindig ő az áldozat. Gyerekként ez nem tűnt fel, már akkor is szapult mindenkit, de akkoriban még be tudta adni, hogy tényleg úgy van. Mióta felnőttem, önálló lettem, egészen másként látom a dolgokat. Apámat mindenki előtt égeti (mármint persze apu háta mögött), erre minden lehetőséget kihasznál, és tényleg úgy elő tudja magát adni, hogy mindenki elhiszi, neki milyen rossz, és apu mennyire elviselhetetlen. Ha megiszik 1-2 pohár bort, akkor anyu már úgy meséli, hogy négykézláb jött haza, stb, stb, persze arról már nem szól a fáma, hogy ha apu valamit beszól (amiről mindjárt értesíti is a fél világot), akkor annak esetleg oka van, amit magában kéne keresnie, pl reggeltől estig tartó kemény fizikai munka után hazaér, anyám interneten cseverészik, és nincs főtt kaja, még magának kell csinálnia, és ez csak egy példa a sok közül.

És volt, hogy rokontól hallottam vissza, hogy pl apád tényleg ennyire iszik?? És nekem kellett felvilágosítanom, hogy azért nem kell ám mindent készpénznek venni, amit anyu előad.

2010. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Nagyanyám volt ilyen, nem volt hepiség mellette felnőni. Azért alakult ki nála a mártírkodó viselkedés, mert meghalt a fia (nagybátyám), és ezt képtelen volt feldolgozni. Emiatt teljesen befordult: otthagyta a munkáját, begubózott a lakásba, és úgy gondolta, hogy ott teszi "nélkülözhetetlenné" magát. Ennek meg anyám itta meg a levét, akit egyrsézt a széltől is óvott, másrészt viszont rendszeresen náspángolt nádpálcával. Semmit sem engedett meg anyámnak, viszont folyton arról szónokolt, hogy "ő a családjára áldozza az egészségét, az életét, és milyen gonoszok az emberek, amiért ezt nem értékelik".
2010. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%
Inkább az apákra jellemző amit leírtál.Arról nem tehetek hogy ilyen elfajzott anyáitok vannak.De úgy látom most egymásra találtatok egy közös siratódal erejéig.Boldog anyák napját.
2010. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!