Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miket örököltél már? és a...

Miket örököltél már? és a családod?

Figyelt kérdés
voltak ebből családi konfliktusok? 3 testvér anyám a legkisebb,ő gondozta évekig mamáját,ő kapta meg a házat. eladta,vett másikat,3 gyerekem van,ők fogják majd elosztani. így bár egyke vagyok,mi hitelből vettünk kocsit,házat,unokatesómék ketten vannak,ők kaptak 1-1 házat szülőktől. mamám és párom mamája háza is 3 fele osztódott 3 testvérre. egyik haverom már 45 éves,szingli,3 házat fog örökölni,anyjáét,meg két másik van városokban,pesten is. mégis depis,mi meg 20 évig nyögjük a hitelt :p többi elmegy kajára.hát ez van. nálatok hogy alakul?
máj. 14. 12:22
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
hát ezt mondom én is. mégis lecsesznek,hogy a szüleim halálát várom stb. ez csak az örökségekről szól,nem az emberekről.csak arra voltam kíváncsi,kinek mi jutott az életben.
máj. 16. 04:56
 22/26 anonim ***** válasza:

Semmit sem örököltem. Élnek a szüleim. A nagyszülők után meg a gyerekeik örököltek, természetesen.

Apám példáját látva igen, vannak marakodások, de érthetetlen. Neki 1 bátyja van, mindent felesben örököltek, a bátyja mégis cirkuszolt, meg apám tudta nélkül elhordta az üres házból a cuccokat. Olyan baromságokkal jött, hogy neki azért járt volna több örökség, mert apámnak nagyobb háza van, mint neki. (???)

máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Semmit. Még nem vagyok abban a korban.
máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Semmit. 33 éves vagyok, a szülők még élnek, remélem sokáig. Ami tőlük jön, a két lányomnak meg valamennyit a férjem fiának adok majd. Szerencsére a házunk már kész, hitelünk nincs, félrerakni is tudunk kicsit, remélem, hogy ennél nem lesz rosszabb, és tudjuk majd ezzel is támogatni a gyerekeket.
máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Örököltem is, meg nem is.


Nagyszüleim házát vagy 8 felé örököltük, rég el kellett volna adni, de csak áll ott, omlik össze és nincs értéke.


Családi ház 1/4-ed részét örököltem apám után. Nehéz eset, mert anyám és testvérem él benne a családjával, szóval én abból pénzt látni nem fogok.


Szerencsére felépítettem a magam kis életét, van saját lakásom, így pont nem érdekel mit öröklök.

máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Semmit, a szuleim elnek, toluk igy nem orokoltem. Amit apam oroklt azt szep lassan eltapsolja, anyam meg egy hazat orokolt amiben laknak.

Szoval ha orokolni fogok akkor egy felujitando csaladi hazat fogok orokolni de annak is csak a fele lesz az enyem, masik resze a tesome.

Nem tudom lesz e rajta vita, kinek kell majd jobban a haz, nekem vagy neki es ha nekem nem kell akkor neki lesz e penze kivasarolni de lehet addigra neki is lesz haza es azt mondja hogy adjuk el.


Nem arra a hazra fogok varni. Eloszor is nem azt varom hogy mikor halnak meg a szuleim, szoval nem szamolgatom az eveket. Ha ugyan annyi evesen oroklok mint anyam akkor van meg 20 evem.

Vettunk sajat hazat, igy van hol lakni, bar nekem is van hitelem rajta. Ha most azonnal megorokolnem annak a haznak a felet akkor sem tudnam kifizetni a hitelt egyben.


Felesegem sem orokolt semmi. Az anyja orokolt de nem adott belole a gyerekeknek, bent csucsul a penz a bankban, de lehet abbol fizettek ki a hiteluket, ezt nem tudom.

máj. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!