Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miket örököltél már? és a...

Miket örököltél már? és a családod?

Figyelt kérdés
voltak ebből családi konfliktusok? 3 testvér anyám a legkisebb,ő gondozta évekig mamáját,ő kapta meg a házat. eladta,vett másikat,3 gyerekem van,ők fogják majd elosztani. így bár egyke vagyok,mi hitelből vettünk kocsit,házat,unokatesómék ketten vannak,ők kaptak 1-1 házat szülőktől. mamám és párom mamája háza is 3 fele osztódott 3 testvérre. egyik haverom már 45 éves,szingli,3 házat fog örökölni,anyjáét,meg két másik van városokban,pesten is. mégis depis,mi meg 20 évig nyögjük a hitelt :p többi elmegy kajára.hát ez van. nálatok hogy alakul?
máj. 14. 12:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Apámtól rossz szemet, anyámtól visszeres lábakat.
máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
semmit a fėltestvérem fogja az egėsz lakåst örökölni majd most csak a fele az ővė másik fele anyukánké .
máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

16 éves létemre sajnos már több dolgot mint kellett volna :(


Anyukám nagyon korán meghalt, alig fél évvel a szülei (azaz mamáék) után. Mivel egyke volt így az ő, illetve a nagyszülők dolgait is én örököltem(mivel egyke vagyok).

Mivel 5 éves voltam amikor ez történt, apukám rendezte a dolgokat.

Anyukámtól örököltünk egy lakást.

Nagyszülőktől maradt egy családi ház, autó és motor.

Motoron kívül minden el lett adva. Ez elég sok pénzt jelentett.

Anyukámtól maradt lakást kiadtuk albérletbe, ebből azóta is folyamatosan van pénz.

Illetve annak a közelében lett véve egy újabb lakás, ami szépen fel lett újítva az évek során és ha minden jól megy, egyetem alatt és utána is, ott tudom elkezdeni az önálló életet.


De őszintén szólva jobban örülnék annak ha élnének, minthogy most van egy "saját" lakásom már....

máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszüleimtől skizofréniát, függőségre való hajlamot, szüleimtől idegbetegséget. Sajnos mindezt szarkazmus nélkül írom.

Anyagiak terén semmit és nem is nagyon fogok, a mi családunkban senki sem normális, mindenki otthon van egymagában, így ingatlant sem fogok örökölni.

máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Egy házat, egy házrészt, plusz egy házrészt, parányi semmit nem érő erdőrészeket.

Az első kettő elherdálva, semmit nem láttam belőle........

A mostani folyamatban, ezt nem engedem, így sem tudok sokat szakítani.

máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Semmit. Apám mindent a szent mostohaanyámra meg annak a fiára hagyott, én a gyereke kaptam a köteles részt, és ennyi.


Nem érdekel túlzottan, tudtam, hogy ez lesz a vége.

máj. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Jó sok tartozást.
máj. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Anyukám örökölt egy telket vidéken papám után.

Pontosabban egy telek 1/2részét, másik része az unokatestvéréé. (500m2 összesen)

2018-ban becsülték 50ezer Ft-ra, nem értem hogy, nem is izgat.


Nekem apukám meghalt 3 éves koromban. ott nem örököltem semmit. Vagyis valamit de tuti, mert 18évesen kellett fizetnem illetéket. De elképzelésem sincs mire (12éve volt, 2500Ft)


Anyá még él, de kb pont semmilye nincs. Nevelőapám eladatta vele a gyerekkori házunkat 2021ben (akkor ért 68milliót), és vettek egy másikat nevelőapám nevére. Így onnan nem kell örökölnöm.


1 nagyszülőm él, vele 10 éve nem beszéltem, gyanítom örökölnöm onnan sem kell.

máj. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
8-as ajánlom olvasd el a szövegem még egyszer. nem kell gondolatolvasónak lenni,benne van.ennyi erővel a többieknek is irhatnád,hogy irigykedők,akik írták,hogy semmit. egyszerűen csak tudomásul kell venni,hogy másoknak több jut,van akinek semmi. az ismerőseim akik házakat kaptak,pont nem is ismerték a rokont,mi több embert elsirattunk,mégse kaptunk semmit,szóval nem feltétlen függ össze.nyilván aki szüleit veszíti el korán az más.
máj. 15. 11:17
 20/26 anonim ***** válasza:
72%
Én nem értelek. Az örökségnek semmi köze ahhoz, mennyire ismerted az elhunytat, mennyit sírtál miatta.
máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!