Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van lelki ismeretfurdalá...

Miért van lelki ismeretfurdalásom amikor nem tettem semmi rosszat?

Figyelt kérdés

Ha nem velem történik meg el se hiszem..

33 évesen úgy döntöttem,hogy követem a férjemet Angliába minden nyelvtudás nélkül.Én is abban bíztam,mint oly sokan,hogy aki akar az tud munkát találni,és a mosogatáshoz minek a nyelvtudás,hiszen az angolok ilyen munkára sose mennének.Hamar rá kellett jönnöm,hogy bizony a valóság messze nem így van..Mindenhonnan elutasítottak,hogy nincs angol tudásom,még takarításnál is.Hónapokig kerestem állást,és egyre sürgetőbb lett,hiszen lassan vége lett a nyári szünetnek,és a fiamat is ki akartam hozni(a nyári szünetet még az apjával töltötte)

Egy nap felhívtak,hogy menjek egy céghez állásinterjúra.(hozzáteszem,hogy az önéletrajzba mindig beleírtam,hogy minimális angol tudásom van,így tudtak a nyelvi nehézségemről) Az interjú napján meglepődtem,hogy rajtam kívül(engem elkísért a férjem ,hogy segítsen tolmácsolni)

volt egy srác is aki szintén magyar volt.Míg vártunk elmondta,hogy pár hete jött ki 27 éves,és ez a harmadik melóhely ahová interjúra hívták.AZ előző kettőnél már volt,és hétfőn kezdhet is.Azt mondta,hogy megnézi ezt is,és majd eldönti hova megy,mert így jobb,hogy tud válogatni..Mondtam neki,hogy milyen jó neki,hogy tud angolul mert van választási lehetősége...nekem sajnos nem volt,és már az is csoda hogy ide behívtak..

Jött a főnök és egyesével behívott minket.Előbb engem,majd a srácot..A végén behívott mindkettőnket,és elmondta,hogy neki 1 emberre van szüksége.Mivel én csak alapszinten beszéltem,de azt szépen így úgy gondolta a főnök,hogy bátortalan vagyok beszélni,és talán megnyugtatott az is hogy volt tolmácsom(tényleg könnyebb volt így ,elismerem) Elmondta,hogy a srác többet tudott angolul,de sokszor ő a főnök is igénybe vette a férjemet mint tolmács,mert nem értette a fiút.Ugyanis ő csak egymás mellé rakta a szavakat,és nem volt megfelelő ragozás,néha nem a jó szót mondta egy adott kérdésre..Így sokszor nem volt értelme a mondandójának..De a srác mer beszélni..Ezt azért mondta el,hogy tudomásunkra hozza nem lenne fer ha bármelyikünket avval küldene el,hogy minimális az angol tudása..Ezért megkért minket,hogy mi ketten beszéljük meg,hogy melyikünk szeretne itt dolgozni,és az illetőt hétfőn szeretettel várja.

Életemben először "könyörögtem" egy melóért.Megkértem a srácot,hogy engedje át nekem ezt a helyet ,hiszen őt két helyre is várják,és nekem nem lesz még egy ilyen lehetőségem..Mondtam,hogy így a fiam is kitud jönni,hiszen biztos háttért adhatok neki..A srác (megsértődött a főnökre,hogy azt mondta nem jó az angol tudása) Csak annyit mondott"leszarom ezt a helyet" és elment..Így én úgy értelmeztem,hogy akkor hétfőn jöhetek dolgozni..

Eljött a hétfői nap,gyomorgörccsel,idegességgel.Amikor bementem a céghez ott ért a meglepetés.A srác már ott volt,és felvették,mert azt mondta,hogy úgy egyeztünk meg,hogy ő jön ide..Sírva mentem haza,képtelen voltam felfogni,hogy egy magyar ember így átvágott,eltaposott.

3 év telt el..Kemény 3 év..A napokban ért egy hatalmas meglepetés. Munkából jöttem hazafelé,és a hazautam egy vasúti átjárón keresztül vezet.Már napok óta láttam az aluljáróban egy hátizsákos hajléktalant aki egy táblára kiírta,hogy nincs otthona,éhes,és segítsenek rajta..Nem látszott sem alkoholistának,sem drogosnak..Valamiért ismerős volt,de nem tudtam honnan.Inkább úgy nézett ki mint aki túrázna.(hátizsák,hálózsák)

Egy nap a férjemmel együtt mentünk haza,és amikor megláttam megint mondtam a férjemnek,hogy sajnálom a srácot,adjunk neki 1-2 fontot ha mást nem legalább egyen valamit..Amikor odaadtuk a pénzt megköszönte magyarul.Kiderült,hogy magyar.Majd elmondta,hogy pár hónappal ezelőtt létszámleépítés volt,és elküldték őt is.Mivel mindig csak szórakozott,élt így nem maradt spórolt pénze.A haverjai mind hazamentek,így egyedül maradt pénz,munka,szállás nélkül.Annyi pénze sincs,hogy hazamenjen..Sajnáltam,hiszen nincs rosszabb annál ha valaki idegen országban hajléktalan lesz..(vagy akár otthon)

Addig addig beszélgettünk,míg eszembe jutott,hogy pár napra be is fogadhatnánk,mert az egyik szobánkat úgysem használjuk..(vendégszoba a rokonoknak,barátoknak akik meglátogatnak)

Eljött hozzánk,majd otthon is beszélgettünk,.hogy ki mióta van kint,és hogy mit csinált.Vacsora közben jött a meglepetés,amikor kiderült,hogy ez az a srác aki 3 évvel ezelőtt átvágott,becsapott..Aki miatt sok-sok átsírt éjszakám,és rengeteg lemondással járó hetek/hónapok jöttek.

Ott ültem,és azon gondolkodtam,hogy most mit tegyek..Miért segítsek rajta amikor ő nem segített? Végül is a harag nagyobb volt bennem,és a vacsora után megmondtam neki,hogy rájöttem honnan ismerős.Elmondtam neki,hogy nagyon nagy "pofont" kaptam tőle,és nem érzem azt,hogy most 3 évvel később pont nekem kéne segítenem.Mondtam,hogy 1 éjszakát maradhat,de másnap menjen el..Így is lett..Azóta nagyon ritkán látjuk,szerintem más alagútban húzta meg magát..

Néha--néha lelkiismeret furdalásom van,hogy mégiscsak többet kellett volna segítenem,de még mindig bennem van,hogy 3 éve én is majdnem hajléktalan lettem..

Szerintetek nagyon rossz voltam? Be kellett volna fogadnom több hónapra? Ja! megtudtam azt is,hogy azon a munkahelyen ahová szerettem volna menni,alig dolgozott pár hónapot,és ott hagyta,mondván,mert uncsi volt neki..

Köszönöm,hogy elolvastátok


2010. okt. 28. 09:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem a történetet,mert nem egyedi történet.Sok ilyen hallottam már,és csak annyiban változik,hogy ez Angliában történt.Ilyen előfordult már kis hazánkban is,és Franciaországban is..Itt volt nekem is alkalmam hajléktalan magyarokkal találkoznom,akiknek nem jött be a számításuk.Vannak emberek akik segítenek ilyenkor vannak akik nem,ez függ az előzményektől.Ha a kérdező nem segített volna akkor sem lehet elítélni,mert ő sem kapott segítséget.De segített,ezért gondolom,hogy rossz ember nem lehet.Én talán csak annyit tettem volna,hogy adok pénzt,de ennyit és kész..

26/F

2010. okt. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Te piros pontot kaptál tőlem, ő meg feketét.
2010. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

ma 10:42

:) köszönöm a piros pontot.Már vagy 25 éve nem kaptam...

2010. okt. 28. 10:48
 14/25 anonim ***** válasza:

Már válaszoltam egyszer, hogy ne legyen lelkismeret furdalásod.

Azért kissé átértékeltette velem a helyzetet, hogy nem engedted a férjednek, hogy felvegye maga mellé dolgozni. Ő csúnyán átvert téged megértelek, de azért te ne alacsonyodj le az ő szintéjre. Próbálj vissza emlékezni, hogy neekd akkor mennyire fájt, és milyen jól esett volna egy segítő kéz.

Én ilyen menthetetlenül naiv, jó szívű emberként tanácsolom neked ezeket. Lehet, hogy a srác megtanulta egy életre, hogy nem bántju ember társainkat. Pláne nem egy idegen országban egy honfi társat.

Adj neki egy esélyt (de ne fogadd be!!!), a lelked is megkönnyebbül.

2010. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Húúú, ez igazán megindító volt, semmi esetre se legyen lelkiismeretfurdalásod. Szerintem ez azért van, mert jólelkű és nemes gondolkodású vagy. Keményísd meg magad és rázd le magadról ezt a kellemetlen érzést, Te igenis megtettél mindent amit jelen helyzet megkívánt, sőt talán azzal az egy éjszakával még többet is. Ez a srác a leírásodból az tűnik ki, hogy tipikusan olyan ember, aki mások jóindulatára számít, mások jóságából akar boldogulni. Nekem, amikor elolvastam írásod, a végefelé a "Tücsök és a hangya" meséje jutott eszembe. Annak is ugyanez volt a tanulsága. Szerintem nyugodj meg, ne gondolj arra, hogy mi lett volna ha ... Nagy valószínűséggel annak sem lett volna jó vége, ha csakugyan ott maradhatott volna párnapig. Azt kérdezed, hogy ... nem tettem semmi rosszat... Szerintem, Te nemhogy nem tettél semmi rosszat, hanemhogy éppenséggel többet is tettél (azzal, hogy megetettétek és pénzt adtatok neki), mint más kevésbé jó erkölccsel megáldott hazánkfia. Én nem tudom, hogy tettem volna a helyedben, valószínűleg ugyanígy, és valószínűleg engem is mardosna az önvád, hogy valamit elmulasztottam, hogy nem tettem meg a lehető, tőlem telhető legtöbbet. Hogy a kérdésedre válaszoljak, hogy miért van lelkiismeretfurdalásod, hát azért, mert jó ember vagy. Más ember nem biztos, hogy ennyi lelket vitt volna ebbe az ügybe, tehát érezd magad jobbnak az átlagnál. Nyugodj meg. Üdv: 40/n
2010. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

de k.rva sok időd van, hogy minden nap ilyen sztorikat találsz ki.

annyira unalmas.

2010. okt. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Hm. A srác lényegében csak ennyit fűzött a témához, hogy meglepi a haragod, hiszen farkastörvények vannak mindenhol? Nem kért utólag elnézést, nem beszélt arról, hogy átértékelődtek benne a dolgok vagy legalább nem próbálta meg eljátszani, hogy könyörög, ahogy anno te is neki? Annyit sem kért, hogy felhívhassa a magyarországi barátait, küldjenek neki annyi pénzt, hogy legalább haza tudjon menni?
2010. okt. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Á, eszedbe ne jusson vele kapcsolatba kerülni megint. ez egy megbízhatatlan alak akinek büdös a meló, csak sajnáltatja magát. Dehogy vegye fel a férjed, még a végén kárt csinál neki a lustaságával és nemtörődömségével. Ez nem arról szól csak hogy haragszol-e rá vagy hogy személyesen rosszul bánt veled. Ez arról szól hogy bármilyen felelősségre alkalmatlan a fickó. Én a lakásban sem merném egyedül hagyni, ki tudja mit művel.


32/N

2010. okt. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

ma 10:54-nek

Lehet,hogy rosszul írtam,de nem a férjem vette volna maga mellé dolgozni ,hanem csak megpróbálja elintézni,hogy mint magyar vegyék fel,és akkor dolgozhatna mellette mint segéd.Abban lehet,hogy igazad van,hogy nem kellett volna így állnom a dologhoz,de azt is írtam,hogy a harag sokkal erősebb volt bennem..

11.28-nak.

Mond meg nekem,hogy mi bajod van? Eddig 3 kérdést írtam ide(hiszen alig pár hónapja vagyok tagja ennek az oldalnak) de a másik két kérdésem a főzésről szólt..Akkor mi a bajod végül is? Minden nap sem vagyok itt,de úgy látszik neked van időd,ha csak ilyeneket tudsz írni..

Kedves 11.28-as ha ennyire untattalak miért olvastad el,és miért írsz ide? A kötekedős/vitatkozós véleményedre nem igazán vagyok sem vevő sem kíváncsi..Spórold meg magadnak a felesleges hozzászólásaidat.

A többieknek köszönöm,hogy értelmesen,emberhez méltóan tudtak válaszolni,és elolvasták a kis történetemet..Így legalább tudom,hogy végül is nem tettem rosszat..

2010. okt. 28. 13:43
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:28


Ezt már sok kérdésnél odaírod...Nem unod még? Mi a büdös francnak kötekedsz?

Ha nem tudsz értelmesen válaszolni akkor ne írjál!!

2010. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!