Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a férjemmel,...

Mit csináljak a férjemmel, olyan fafejű?

Figyelt kérdés

20 éve élünk együtt. Van 3 gyerekünk.

Ő mindig dolgozik, reggeltől estig. Soha nincs itthon. Havi fizetése mégsem "olyan" sok, mint amennyit dolgozik.

Haza jön, eszik, tusol, alszik...

Szinte már egyáltalán nem beszélgetünk, ha mégis, csak panaszkodik a főnökére, a munkatársaira, a munkájára...

Próbálok néha másról is beszélgetni, de ha elkezdem mondani, mi van itthon, vagy a gyerekekkel, csak hallgat, nincs véleménye, nem fűz hozzá semmit, aztán amilyen gyorsan lehet, vált, s máris az ő problémáiról beszél.

Úgy érzem belefáradtam. Nincsenek közös programjaink, nem járunk együtt sehova, sőt még közös témánk sincs...

Nem akarok vállni, inkább megoldani ezt a helyzetet.

De már ötletem sincs. Úgy érzem mindent megpróbáltam már.


Én is dolgozom, én is elfáradok, de leülök este beszélgetni a gyerekekkel, főzök, mosogatok, mosok, stb.


Miért gondolja az én férjem, hogy ha ő elfárad, neki jár a pihenés, senki ne zaklassa... És miért gondolja azt, hogy nekem viszont kötelességem mindenben helyt állni...


2010. okt. 27. 09:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal, aki azt tanácsolta, utazz el 1-2 hétre. A mártírszöveget meg tuti pasi írta, ne foglalkozz vele. Nekem is hasonló volt a helyzet, a férjnek csak a meló, én meg a gyerekkel egyedül csinálhattam programokat. Másból nem állt az életem, mint munka - gyerek - házimunka. Beszélgetés semmi, közös "Élet" semmi. (persze Ő a haverokkal a kikapcsolódását megoldotta nélkülem) Az érzelmek kihűltek, és válás lett a vége, amit csak akkor hitt el hogy meglépek, mikor már az idézés a kezében volt. Nem a válást javaslom, mert hajlasz rá hogy megoldd a helyzetet, de ha Ő nem partner ebben, akkor nehéz. Az lenne a legjobb, ha valamivel felkeltenéd a fgyelmét. Ha már nagyobbak a gyerekek, menj el szórakozni néha. Biztos van barátnőd, akivel megteheted. Vegyél 1-2 csini cuccot, ne hagyd magad belefásulni a hétköznapokba. Legyél nagyon vidám, kiegyensúlyozott. Ha neki jó ez így, hogy csak a tv-t bámulja, ám legyen. Biztos fel fog tűnni neki, ha megváltozol picit, és az elindítja a bogarat a fülébe. Ha viszont így sem érsz el eredményt, akkor valamit tényleg ki kell találnod...a saját Életed miatt! Nagyon sok sikert kívánok!
2010. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

A legtöbb pasi már csak ilyen: szerintük azzal hogy ők dolgoznak/nem egyedül,hiszen te is dolgozol/,ők letudták ezzel a dolgukat. Ha csak megfáznak, akkor már kettészakadt a világ.

Ő nem figyel a te mondanivalódra, hát tégy te is úgy! Majd észreveszi magát,hogy nem csak ő van a családban. Úgy tűnik ez a kapcsolat már inkább a megszokásról szól. Nagyanyáink korában volt jellemző az, hogy igazán egymás mellett álltak jóban-rosszban, és még 80éves korukban is kézenfogva sétáltak. Olyan jó idős embereket így látni, akik még rajongva szeretik egymást. Sajnos ma már ez igen ritka.


"Havi fizetése mégsem "olyan" sok, mint amennyit dolgozik." - nem lehet, hogy félrekacsint?

2010. okt. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek, a mártír szót úgy értettem, hogy most a férjed próbáld kirángatni ebből a depiből, és ne a magad fájdalmával legyél elfoglalva. Ha majd mindez sikerül, akkor már újult lelkierővel megoldjátok közösen a te problámadat is.

De az azóta írt kommentjeid alapján nem biztos, hogy új keletű dologról van szó, hanem valamiről, ami most még rosszabb lett.

2010. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%

nem hiszem el, hogy ilyen ember létezik!


amikor hozzámentél milyen volt???


komolyan úgy tűnik, mintha élvezné, hogy dögunalom az élete...

2010. okt. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Á, azt nem hiszem, hogy félrekacsingatna. Egy kis faluban élünk, és ott is dolgozik. Szerintem arról már tudnék, mert erre ilyenek az emberek...

Ha ilyen lett volna, mikor hozzá mentem, akkor nem mentem volna hozzá. Akkor tök jó volt minden, elmentünk bulizni, vagy csak sétálgattunk a hegyekbe csak úgy, meg mindenhez pozitívan állt. De nagyon megválltozott ennyi idő alatt.

Tény, hogy mindig sokat dolgozott, ő ilyen, és ezért álltam mindig melette, igyekeztem, hogy neki jó legyen, de ez nem kellett volna, hogy pont a család rovására menjen. Olyan, mintha rólunk elfeletkezett volna, mintha tényleg csak megszokásból járna haza.

Nem magamat sajnálom, csak hiányzik. Én férjet akarok, és nem egy embert, aki mindig számíthat rám...

Velem ki törődik?

2010. okt. 27. 11:50
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az Ő dolga lenne a férjét kicincálni a depijéből. Mint már írtam, én is voltam ilyen helyzetben. Felnőtt ember, ha nem veszi észre, hogy van egy családja, akikért fel kellene emelnie a hátsóját, és tenni értük valamit, akkor azon nem lehet segíteni, sőt meg sem érdemli Őket. Egy családot, feleséget nem lehet semmibe venni. Az a baj, hogy sok pasi azt gondolja, hogy ha már megvannak a gyerekek, akkor bele lehet törődni a hétköznapokba, és minden az anya dolga. (ezzel nem is lenne gond, de a nőknek ugyanúgy el kell járni dolgozni, és a második műszak még mindíg ott van, a napi tennivalók. Míg a pasik (tisztelet a kivételnek) hazajönnek melóból, legyen meleg kaja, tiszta ruha, a gyerekek legyenek rendben, és az asszony ugrálja körül. Mivel én is ebben a cipőben jártam, ezért tartom ezt felháborítónak...
2010. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Na, ez egy jó ötlet!!! Ezt még nem próbáltam.

Meg fogom kérdezni tőle, hogy élvezi-e, hogy ilyen dög unalom az élete?!

Kiváncsi vagyok, mit fog válaszolni!

Köszi a tippet! :)

2010. okt. 27. 11:58
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:56


De mi tettük őket ilyenné! Igenis az én hibám, ha a párom, nem hajlamndó semmit csinálni otthon. Nyilván azért nem csinálja meg, mert én megcsinálom helyette. Ha én nem tenném és nem lenne tiszta zoknija ki kellene neki mosni (bölcselkedek itt de fogadom, az enyém a boltba mene inkább :)).

Én igenis úgy gondolom, hogy az ember életében vannak olyan mélypontok, amik még nem igényelnek orvosi segítséget, innen felállni a házastársnak kell segíteni. Persze ez csak szerelem/szeretet mellett tud működni, mert akkor talán érzi is az ember mit kell tennie. Fordulhat a kocka, a kérdező is belefásulhat az életbe, de ha a férje toppon van lelkileg, akkor neki kutya kötelessége segíteni.

2010. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

12:29.

Mi tettük Őket ilyenné? Hát nem tudom, ez az élet rendje ősidők óta, hogy a nő csinálja a házimunkát, neveli a gyerekeket, a férfi meg dolgozik és keresi a pénzt. Csak sajnos megváltozott a világ, és míg régen a nőknek nem kellett dolgozni járni, addíg ez így rendjén is volt. De mostmár elkel a pasik részéről a segítség, mivel mi dolgozni kényszerülünk. Vannak olyan pasik, akik meg is teszik. Az én párom is segít ahol csak tud, holott sokat dolgozik. Nem ijed meg a porszívótól és a felmosócucctól, a lakáson minden férfimunka az övé, nekem egy izzót nem kell kicserélni. Meglepiből kaptam tőle egy mosogatógépet, mert naponta este későíg mosogattam, szóval egy szavam sem lehet. De tudom a kérdező miről beszél, mert az exem pedíg pont az ellenlezője volt, neki még a kaját is elé kellett tenni, és felállt úgy az asztaltól, hogy a tányért a mosogatóba nem tette bele. A szennyestartó fedele ha nyitva volt, akkor is mellédobta a zoknit a földre, minthogy 5 cm-rel odébb nyúljon és belerakja.

Lehet hogy igazad van, hogy kötelesség. De én saját tapasztalatom alapján azt vallom, hogy ha ezek a "nemtörődöm" problémák tartósan fennállnak, akkor itt már nem arról beszélünk, hogy kötelesség segíteni kicibálni a depiből. Neki lenne kötelessége az, hogy a családjával törődjön, még akkor is ha fáradt. De ha az ember belegebed, hogy jót tegyen, de viszonzást nem kap, csak unalmas pofavágásokat, akkor beleun egy idő után.

2010. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Egy pár hozzászólásból kierült, hogy:

Jézusom, micsoda lúzer anyámasszonykatonája semmitérő faszik vannak:S erősen kihasználják a nőket. És ami furcsa, a nők hagyják magukat!

Egyszerűen nem értem hogy érdeke egy nőnek ilyenekkel együttélni?

2010. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!