Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a férjemmel,...

Mit csináljak a férjemmel, olyan fafejű?

Figyelt kérdés

20 éve élünk együtt. Van 3 gyerekünk.

Ő mindig dolgozik, reggeltől estig. Soha nincs itthon. Havi fizetése mégsem "olyan" sok, mint amennyit dolgozik.

Haza jön, eszik, tusol, alszik...

Szinte már egyáltalán nem beszélgetünk, ha mégis, csak panaszkodik a főnökére, a munkatársaira, a munkájára...

Próbálok néha másról is beszélgetni, de ha elkezdem mondani, mi van itthon, vagy a gyerekekkel, csak hallgat, nincs véleménye, nem fűz hozzá semmit, aztán amilyen gyorsan lehet, vált, s máris az ő problémáiról beszél.

Úgy érzem belefáradtam. Nincsenek közös programjaink, nem járunk együtt sehova, sőt még közös témánk sincs...

Nem akarok vállni, inkább megoldani ezt a helyzetet.

De már ötletem sincs. Úgy érzem mindent megpróbáltam már.


Én is dolgozom, én is elfáradok, de leülök este beszélgetni a gyerekekkel, főzök, mosogatok, mosok, stb.


Miért gondolja az én férjem, hogy ha ő elfárad, neki jár a pihenés, senki ne zaklassa... És miért gondolja azt, hogy nekem viszont kötelességem mindenben helyt állni...


2010. okt. 27. 09:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hú ,hallod nehezet kérdezel ,nálunk is így van évek óta,kíváncsi vok milyen válaszok jönnek.
2010. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
68%
vedd meg neki a Csernus doki Férfi és Nő c. könyvét karácsonyra. előtte persze olvasd ki.
2010. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Csernusnak van felesége?
2010. okt. 27. 09:43
 4/21 anonim ***** válasza:
19%

Ha egyébként szereted, hisz azt mondtad, nem akarsz válni, ha egyéb más probléma nincs, akkor mi lenne ha megpróbálnád nem a lustaság és nemtörődömség felől megközelíteni a dolgot. Megpróbálnál nem mártírt csinálni magadból, hanem valóban segítenél neki.

Próbáld meg valamilyen módon kizökenetni abból a mindennapi rutinból, amibe bele fásult. Ha valami női praktika, ürügy kell hozzá, akkor úgy, de próbálj elutazni vele pár napra valahova. Ha a gyerekek életkora megengedi, akkor őket küld el egy estére otthonról. Nő vagy, csak sikerül kitalálni valamit, hogy újra életet önts bele.

Ne feledd ez lehet életkori sajátosság, vagy csak szimpla kedvtelenség.

2010. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%

Nem hiszem hogy a kérdező mártírt csinálna magából, hanem szimplán unja a banánt.


Szerintem inkább a barátnőiddel beszélgess, a férjed erre alkalmatlan :) Ha működtetni akarod a házasságodat, akkor megnézed hogy mit várhatsz tőle és mit nem. Ezek szerint várhatod, hogy veled van, legalább testileg. Gondolom azért a férfi munkákat elvégzi. Meg eljár dolgozni. Biztos szeret téged a maga módján (ez is fontos!) De beszélgetéseket nem várhatsz tőle, mert nem szereti. Talán próbáld ki hogy leülsz mellé a foci elé sörözni :) én például szeretem ezt a programot. A mosatlant meg hagyd a fenébe. tudom nehéz, de hátha lesz változás, legalább magadnak, hogy akkor te se érzed úgy hogy agyonmelózod magad. Én még nem voltam ilyen helyzetben, de én azt hiszem ezt próbálnám meg, mert ahogy látom más módszer nem használ. se a szép szó, se a kérés... Ha így se jutsz semmire és ennyire zavar, akkor tényleg lehet hogy jobb egyedül élni.


32/N

2010. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Az évek alatt sokmindent próbáltam. Kirándulás, gyerekekkel, gyerekek nélkül, séta kettesben, nyáron amikor a gyerekek táborbe voltak, csak mi ketten a lakásba... vagy fáradt volt, vagy nem volt kedve... téma a szokásos, egyetértettem vagy vitatkoztam, ezzel is csak azt értem el, hogy ugyanarról beszélgettünk...

Hogyan segítsek neki? Itthon már nem kell neki semmit sem megcsinálnia, mert a férfi munkát is elvégzem helyette, pedig kertes házban élünk, fával fűtünk.

Fásult? És én talán nem vagyok az? Mindig minden ugyan az. És nem vagyok boldog.... Nekem is vannak problémáim, de vagy nem mondom, hogy ne nyomasszam még ezzel is, vagy ha mégis mondanám, nem érdekli, talán nem is halja...

2010. okt. 27. 10:18
 7/21 anonim ***** válasza:
Utazz el a gyerekekkel rokonhoz 1-2 hétre. Azért, hogy érezze a hiányod, mert már csak egy bútor darabnak érez, úgy látom.
2010. okt. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam mártírnak, egyszerűen csak segíteni akartam neki, és most ott tartunk, minden vagyok, csak nem egy hétköznapi feleség...
2010. okt. 27. 10:20
 9/21 A kérdező kommentje:
A költözést is próbáltam. Pont azért, hogy érezze a hiányom. Pár óra múlva már ott volt, hogy hazavigyen. Még csak arra sem volt ideje, hogy megtapasztalja, milyen lenne.... Amikor meg azzal jöttem, hogy ha nem válltoztat, elmegyünk, olyan dühös lett, hogy kiütötte mérgébe az üveget az ajtón ( de minket még soha nem bántott, nem egy erőszakos típus amúgy)
2010. okt. 27. 10:28
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne küzdj érte (legalábbis ne így) és ne görcsölj rá a dologra. Leginkább magadért tehetsz. Gondold végig, mit csinálnál szívesen, hol, keress barátokat, barátnőket, eszedbe se jusson őt hívni, megkérdezni. Kezdj el létezni magadban, ez majd rá is kihat.
2010. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!