Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetünk a nagymamától saját...

Kérhetünk a nagymamától saját házra kölcsönt?

Figyelt kérdés

Nagy a dilemmám. Felajánlotta, hogy segít házat venni, de akkor én ezt (úgy egy évvel ezelőtt) visszautasítottam tőle, mert nem tartottam jó ötletnek több ok miatt. Azóta is szenvedünk albérletben, de eddig eszembe sem jutott, hogy hozzá forduljak.

De tegnap éjjel azzal a házzal álmodtam, amit már régóta meg szeretnék titokban venni (éltem ott anyukámmal pár évig, hatalmas kert, gyönyörű házikó egy kis faluban... lenne benne műhely a páromnak, ahol dolgozhatna stb.).

4 millió forintba kerül. És azóta folyamatosan az eszembe van, másra sem tudok gondolni.

Tudom, hogy a párom nagymamájának, aki felajánlotta, több millió forintja van a "paplanban", és semmire se költi.

De a kérdés kérdés marad, kérhetünk-e ekkora kölcsönt egy 84 éves asszonytól, még ha havonta törlesszük is neki?

(Igazi kölcsön ez egyáltalán, nem inkább ajándék? Hiszen, tudom, hogy gonoszul hangozhat, de szegény úgyse éri meg, hogy visszatörlesszük...)


2010. okt. 26. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha egyszer már felajánlotta, akkor könnyen kideríthető, hogy most hogy áll a témához :)

meséljétek el neki milyen házat találtatok, ha megint felajánlja, akkor nyert ügyetek van :P

ha inkább visszavonul a kérdéstől, inkább hagyjátok

2010. okt. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Húha!

Először is üljetek le velük beszélgessetek és hozzátok fel "véletlenül" a témát, hogy házat szeretnétek venni, van az a kis ház, amit nagyon imádtok, de még nincs rá pénzetek és ha felajánlja megint, hogy segít anyagilag nektek a nagyi, akkor most fogadjátok el! :)

2010. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van aki ellátja a nagyit? Ha ilyen nagylelkü én biztos felajánlanám neki hogy költözzön ő is oda :) legalább nem lenne egydül.

Az mérlegeljétek, hogyha a párodon kívül is van még unokája, az nehogy kisemmizve érezze magát.

2010. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egyszer már felajánlotta, akkor igen.
2010. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérhettek, ha ezt le is papirozzátok, tehát az örökösöknek is törlesztetek esetleg majd tovább. Akkor nem érezheti magát kisemmizve senki. És igen, a gesztusért cserébe segithettek neki többet addig, amig van kinrk, pl. bevásároltok néha és nem kell kifizetnie, segiteni a kertben, stb. Mert nagy költségektől szabadit meg titeket a segitsége.
2010. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!