Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyósomnak...

Hogyan mondjam meg anyósomnak hogy ne sértődjön meg, hogy tovább nem kell hogy a gyerekre vigyázzon?

Figyelt kérdés
9hónapos a kislányom,anyóssal egy udvaron de külön házban lakunk. Nincsen köztünk probléma,és én szeretem de a gyerekkel nem tud báni. Szegénykém elég mozgékony,sokat mászik,feláll,és ebben a nagyanyja eléggé korlátozza. Vagy a kiságyba,vagy a kocsiba teszi állandóan mert ő nem bír utána menni. Olyankor annyira ideges vagyok,mert már nem 1-2hónapos az a gyerek. Állandóan altatja,úgy bánik vele mint egy újszülöttel.
2010. okt. 25. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez ment,apósom úgy vitte az egy éves fiamat az ölébe ringatva az udvarba,mint egy csecsemőt.

Én megmondtam neki párszor szépen,hogy már nem kisbaba,van két szép lába,amin tud menni,haggya had fusson,mert ez így nem mehet tovább,velem is ki***szik,meg a gyerekkel is.Ugyanis én nem tudom állandóan ölbe cipelni,és nem is akraom.Ha nem megy,akkor meg nem jövünk ki az udvarra,csak a faluba sétálni.Egyszer-kétszer mér cipelgette,de elég volt ránéznem,és kapcsolt.


Most,hogy jön a kistesó,mégjobban megérti.


Sok sikert!

2010. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
FUCK OFF! He/She's my children! ennyit ordítassz neki az ablakból, és garantált a hatás.
2010. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, a children többes szám... LOL
2010. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem a problémádat. Az ember akkor adja oda a gyerekét másnak, hogy vigyázzon rá, ha maga nem ér rá. Találtatok más bébiszittert? Ha meg te is ráérsz, miért nem vagy te is ott, amikor a nagymama babázik? Akkor ő is vele lehetne, és a kicsi is mozoghatna kedvére. Egyébként meg azzal sincs semmi baj, ha néha kiságyban/járókában van az a gyerek, gondolom, nem az egész napját tölti úgysem a nagymamával. Nem akarlak ijesztgetni, de saját magaddal szúrsz ki, ha nem szoktatod arra a kicsit, hogy azért néha-néha a járókában is ellegyen magának, ne kelljen napi 24 órában utána rohangálni. Egyáltalán visít a kicsi olyankor, vagy csak te aggódod túl a dolgokat?
2010. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
előző, hülye vagy :D child és nem children... egyébként kérdező komoylan ne vedd :D
2010. okt. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Hát nézd két megoldás van:

1. megkéred hogy hagyja hagy mászkáljon a gyerek, mert már nem pici baba. játsszon vele inkább, stb...

2. megmondod neki hogy azt látod hogy nem tudja tartani az iramot a gyerekkel, amit te tökéletesen megértesz de így akkor nem terheled őt tovább...


valószínű hogy mentegetőzni fog, hogy de bírja meg minden... egyébként generációs különbség, hogy a nagymamáknak ez a mániája hogy bebasszák a gyereket a babakocsiba, meg a kiságyba... mert ugye régen nem volt divat ennyire hogy foglalkozzanak a gyerekkel, mert inkább a háztartás vezetése volt a fontos.

2010. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Talán a legjobb lenne, ha úgy mondanád, hogy "látom, hogy a kicsi túl mozgékony Neked, nem mindig bírsz utána szaladni". Szóval mintha az anyósodat szeretnéd kímélni a fárasztó gyerektől. És ha elég intelligens anyós, akkor talán le is esik neki pár, hogy nem igazán bánik jól az unokával. Különben szerintem ilyen esetben az sem tragédia, ha anyós kicsit megorrol. A lényeg az, hogy a gyereknek jó legyen, anyós meg úgyis megbékül idővel.
2010. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Anyósom egyedül él,és szoktam neki főzni és mosni,besegítek a takarításba,bevásárolok. Olyankor ő vigyáz a gyerekre. Nem én kértem soha hogy legyen vele,ő akar. Nem az a baj hogy vigyáz rá,hanem az ahogy! Ölbe nem veszi mert nehéz,utána nem megy mert ő nem bír. Igen és van olyan hogy addig még vele van végig a kiságyban tartja,ami nem kevés idő. Jövőre mennék vissza dolgozni,és a párom azt akarja hogy akkor is az anyja legyen a kicsivel. Én nem nagyon szeretném,mert akkor még nagyobb és mozgékonyabb lesz. Akkor mit csinál vele,megkötözi?! Arról nem is beszélve,hogy sétálni nem viszi ki,csak a házban van vele.
2010. okt. 25. 16:00
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Skacok, tényleg child. Már be vagyok szívva. xD
2010. okt. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Hát így komolyabb a dolog, én semmiképpen nem bíznám az anyósodra a gyereket. Kellene egy komolyabb beszélgetés a férjeddel? Bölcsődébe nem tudnátok adni?
2010. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!