Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feltűnt már nektek is, hogy...

Feltűnt már nektek is, hogy mindig az anyák a hibásak, rosszak?

Figyelt kérdés

Nem értem,hogy miért van ez..Az ide írt fiatalok szerint az anyjuk gonosz,lelketlen,állandóan bántja őket.Csak nekem furcsa ez,hogy csakis rossz anyák vannak?

Azért arra is kíváncsi lennék,hogy aki ilyen panaszt ír,annak az anyja is olvassa,vagy tud róla,hogy utálják,megvetik,és minden csak nem jó ember?

Miért van ez? Vagy a fiatalok sose hibáznak?

38/N


2010. okt. 23. 19:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván aki azért szidja itt az anyját, hogy nem engedik el bulizni, csak idegességében írja és többségében a kamaszkori lázadásnak tudható be. 15 évesen én is haragudtam ilyenekért az anyukámra, de nem gondoltam komolyan. Ezzel szerintem mindenki így volt, csak akkoriban nem voltak netes fórumok, ahol lehetett szidni a családtagokat, de attól még senki nem volt szent.
2010. okt. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Az esetek jelentős részében egyszerűen azt írják ki ide, amit amúgy a barátnőnek mondanának el, és nyilván csakis egyetértést várnak.

Sokszor két mondatból látszik, hogy a kedves anyukának bizony igaza van. Volt nemrég egy rengeteg választ generáló zsömlés kérdés. Amit a kiíró - úgy a 15. oldal környékén bevallotta - semmi másért nem írt ki, csak hogy lássa, hogy a válaszolók szidják neki az anyját.

Talán pont ma volt egy kérdés, ahol az anyuka többek közt a nyelvtanjegyet kifogásolta. Hosszan ecsetelte a láány a dolgot, nekem pedig már szinte fizikai fájdalmat okozott olvasni. Talán még életemben nem láttam ennyi helyesírási és stiláris hibát egy helyen. Persze amikor megírták neki, hogy talán tanuljon, még neki állt följebb - állítása szerint ugyanis ő helyesen ír.


Nem mondom, biztos vannak valódi kérdések is. De a szülőgyalázók az esetek többségében sajnos nem olyanoktól származnak, ahol valódi probléma van, hanem pont az elkényeztetett kamaszoktól.

2010. okt. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
42%
Mert te szent gyerek voltál ugye? :) Sosem voltak hormonok, lázadás stb. Te még csak gondolni sem gonodltál csúnyát soha! Mit érdekel téged hogy más mit gondol? Talán ideges vagy a gyereked miatt és itt töltöd ki? Igen, hogy milyen lesz a gyerek az nagyban a szülő felelőssége, nem a gyerek neveli magát csecsemő kortól.
2010. okt. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%

Ezt már én is észrevettem.

Egyik oka lehet,hogy a fiatalok csak azt hallják,és olvassák,hogy nekik jogaik vannak. Ha már elmúlt 18 éves,akkor az anya nem szólhat bele semmibe,mert "nagykorú vagy". Akkor sem,ha még az anyja tartja el. Éppen ma írták egy lánynak,akit nem enged el az anyukája bulizni, hogy ne kérdezd,hanem szó nélkül menj el. De kapott olyan választ is,hogy ha nem enged,hívd ki a rendőrséget!

A kamaszok különben is lázadoznak mindig,nem kellene még lovat is adni alájuk.

De az anyák is hibásak. Sokan egyszerűbbnek tartják elválni,mint a házasságot rendbehozni. A gyerek apa nélkül nő fel,(főleg,ha még az apa ellen is neveli őket). Ha az anya újabb párt keres,akkor az sem jó a gyereknek,ha talál,az sem biztos,hogy jó. De az sem egészséges,ha marad egyedül. Több anyát is ismerek,aki úgy neveli a gyerekét, "Mindent megteszek érted,feláldozom magam érted" és ezért hálát vár. Az ilyen anyukák nem tudják felnőtt korban sem elengedni a gyereküket.

Nehéz megmondani,hogy mit kellene tenni az ilyen helyzetekben.

2010. okt. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

ma 20:10

Amint látom egy egyszerű kérdésnél is megjelent egy ilyen alak aki azt hiszi,hogy nagyon okos lesz ha osztja az észt!

Feltettem egy kérdést,és nem érdekel a te idétlen nyafogó véleményed..Ha kérhetlek ne itt éld ki magad,és nem kell az ingerültségedet felém irányítani..Ha nem tudsz értelmes választ adni akkor ne is írjál..Feleslegesen koptatod a billentyűt.

A többieknek nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszukat,1-2 válasz elgondolkodtató,és volt akivel teljesen egyet is értettem..

2010. okt. 23. 22:30
 16/27 anonim ***** válasza:

A válasz írója 55%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:10

Hogy te milyen bunkó vagy!

Miért nem tudsz értelmesen válaszolni mit a többiek?

Nem kaptál eleget otthon vagy mi?

Kedves kérdező.

Értem mit akarsz mondani,és bizony sok fiatal gyerek van aki csak a jogait ismeri,de a kötelességét nem.Sokan vannak akik a napi sérelmüket írják le,de az már eszükbe sem jut,hogy sokszor ő maguk is hibásak ha a szülő szigorú.De sajnos vannak rossz szülők akik akkor is bántják a gyereket ha nem volt semmi oka rá..Valószínű,,hogy a 20.10-es író is ezért ilyen kritikán aluli,mert rossz családban él..De a legrosszabb az egészben az amit már valaki ide leírt.A sok unatkozó tini itt kapja a sokszor legrosszabb tanácsot.

-költözz el

-pofázz vissza

-ne foglalkozz vele

- bosszuld meg

Azért én nagyon sok kérdésnél meghallgatnám a másik felet is..

16/L

2010. okt. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Igen baromi nagy bunkóság figyelmeztetni hogy egy újabb felnőtt felejtette el hogy milyen volt gyereknek lenni! Pedig a fejem teszem rá hogy ugyanezekért volt mérges és gondolt csúnyákat csak akkor még nem létezett gyakori kérdések, hogy ki is írja... Fordítva is meg lehetne ezt kérdezni, és még száz féle módon. Pl a felnőttek sosem hibáznak? Mert milyen az hogy "te kussoljál mert a gyereket vgy csókolj kezet mert eltartalak, és mindig nekem van igazam mert felnőtt vagyok"? Azt persze szabad. Na, semmivel sem rosszabb a mai világ és ezer ilyen probléma van, nem kell ezen nyavajogni.
2010. okt. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Lökött kölykök! Nem igazán értik mennyi minden van őértük.

Pont azok a dolgok ami ellen lázadnak. Nem felejtik el a felnőttek milyen volt gyereknek lenni, hogy ők miért haragudtak, csak már tudják, hogy nem volt igazuk. És azt is ,hogy néha veszélyes dolgokba mentek bele. Azt is tudják, hogy a szülőkkel folytatott harcból nagyon rosszul jöhet ki a gyerek , egész életre szólóan. Egy csomó mondás: tiszteld a szüleidet, légy hálás a kapott életért, fogadj szót nekik -- a gyerek érdekeit szolgálják.

Egyszerűen boldogabb erősebb ember az aki úgy érzi elfogadták a szülei, értékeli azt amit érte tettek, hálás az életéért. Ez akkor is igaz, ha rossz szülei voltak a gyereknek.


Azért az anyákat szidják, mert ők a legfontosabbak a gyerek számára. A kis csecsemő azt hiszi, az édesanyja mindenható. Ha az anyja átöleli a teljességet éli meg. Ebből csak csalódni lehet. A lányom három éves lehetett, mikor láttam, hogy rám haragszik, mert eső van és fel kell venni a csizmát. Felmerült bennem, hogy azt hiszi én tehetek erről. Megmagyaráztam, hogy nem én csinálom az esőt, és onnantól nem volt hiszti.

Tinédzser korban rájönnek milyen nehéz az élet. És rájönnek, hogy az anyjuk sokszor nagyon is esendő ember.

jól becsapta őket az a anyai ölelés.


A másik ok, amiért elsősorban az anyákat rugdossák, hogy

ők nagy valószínűséggel megbocsájtanak.

Kockázatmentesnek tűnik.


De nem teljesen az, ha haragban válnak el, és a gyerek szívében ott marad a harag, nagyon nehezen lesz sikeres.

2010. okt. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

A bunkó hozzászólónak üzenem,hogy olvassa el a ma 00:16 hozzászólást.Pontosan leírta a lényeget. Érdekes,hogy mindenki tudod normálisan érvelni,csak te nem.

De feltételezem,hogy te a kis agyaddal nem vagy képes felfogni az emberek értelmes mondanivalóját.Mert ha felfogtad volna,akkor nem ilyen kritikán aluli hozzászólást írsz..

00.16-nak.Szépen fogalmaztál,és így végig gondolva bizony sok igazság van amit írsz..Ahogy sokan mások is..

2010. okt. 24. 00:23
 20/27 anonim ***** válasza:
nekem is feltünt, de még inkább az, hogy én úgy látom, hogy főleg a lányok elégedetlenek az anyjukkal és ez nagy baj.
2010. okt. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!