Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt a szülők,...

Miért hiszik azt a szülők, hogy ők a hibásak, ők rontották el az egészet?

Figyelt kérdés
Tehát én itt arra gondolok, hogy ha jól nevelik a gyereküket és később középiskolában megváltozik a gyerek.Miért hiszik azt, hogy az ő hibájuk?
2010. jún. 15. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszik h ha rossz társaságba került a gyerekük h nem figyelt elég jól rá, h valami nincs rendben otthon vagy nem csinált valamit jól a szülő és azért fordult el a gyerek.Egyébként szerintem nem a szülő hibája.
2010. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem olyannak látjuk a gyerekünket mint amilyennek szeretnénk rögtön felmerül bennünk a kérdés, hol rontottuk el? Szerintem ez teljesen normális, hiszen annak ellenére hogy a legjobb tudásunk szerint neveljük, mi is hibázhatunk. Minden gyerek külön személyiség, mindegyikhez külön "használati útmutató" kellene. Ha jól neveljük, és megvan a kölcsönös bizalom és őszinteség akkor ha rossz társaságba keveredik akkor is tudunk rájuk hatni, legalább is több rá az esély. Nehéz "mesterség" a gyereknevelés...
2010. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Legtöbbször tényleg nem a szülők hibája, de ahol mégis az, ott a szülők a rossz társaságra, tanárokra meg egyebekre kenik.
2010. jún. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ma reggel végig ezen gondolkoztam, hogy miért hiszik, hogy az ő hibájuk. Főleg ha már középiskolás a gyereke és őt rángatják bele a rosszba ( de ő nem tudja, hogy ez rossz mert nem avatják be mert, ha be avatnák akkor már nem is érdekelné ). Az oké, hogy normális de akkor sem kéne ezen rágni magukat a szülőknek. A rossz haveri kör az ami megrontja a gyereket szerintem.
2010. jún. 15. 12:02
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

egy jól nevelt gyereket amúgy nem lehet csak úgy belerángatni a rosszba...szóval innen is fújhat a szél...


mert könnyű Katit táncba vinni ha maga is akarja-mint tudjuk...


szóval igen, valamilyen szinten még akkor is hibás a szülő...

2010. jún. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy hiszik. Isten ments, hogy bevallják a saját hibájukat. Könnyebb nekik a másikat hibáztatni, és az általában a gyerek. Én legalább is ezt tapasztaltam. És még olyan eget verő hibákat, mint alkoholizmus, bántalmazás, sem ismerik be.(még saját magunknak sem) Persze, hogy a gyerek a hibás, ha elkallódik. Nem is ők.

De tisztelet a kivételnek.

2010. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki tegye a szívére a kezét! Kamaszkorotokban Ti nem csináltatok olyat amit tiltott volt? És miért tettétek? Azért mert haragudtatok a szüleitekre, vagy azért mert nem akartatok kilógni a többiek közül? Én nem panaszkodhatok a szüleimre. Hogyan neveltek? Talán túl szigorúak voltak! De az sem lett volna jó ha mindent lehet! Hálás vagyok nekik mert szeretetben neveltek fel! És most 33 évesen néha elmesélem a kamaszkori csínytevéseimet. Jókat nevetünk rajta... Kettőn áll a vásár!
2010. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Az enyémek nem hiszik! Meg vannak győződve a tökéletességükről, és hogy csak az a jó, amit ők hisznek, az az abszolút igazság.

Pedig én nem züllöttem el, diplomás vagyok, önálló élettel és keresettel, nincsenek zűrös ügyeim, nem változgatom a pasikat/férjeket stb. Csak egyszerűen más dolgok fontosak nekem, mint nekik, másképp látom az életet. És ez nálunk nagyon nagy bűn...

2010. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én érdekes forítva látom. Hogy a szülők tökéletesnek hiszik magukat és felháborodnak már a gondolatra is hogy ez esetleg nem igaz.
2010. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Kérdés azokhoz akik a szülőket hibáztatják: Ti már szülők vagytok? Én igen. 4 gyerekem van. Ha valami olyat tesznek ami szerintem nem jó és megszidom őket, sokszor okoz álmatlan éjszakát hogy jól tettem-e? Van hogy elhamarkodottan leszidom őket, átgondolom és nem szégyenlek bocsánatot kérni tőlük. Kérdés sokszor hogy meggyőződésem ellenére ha megengedek valamit (pl. tovább maradhat discoba csak azért mert a barátnőit is tovább engedik el) jól teszem-e, hogy hagyom magam más szülők által befolyásolni? Én is ember vagyok, tévedhetek. De azon vagyok hogy értékes embert neveljek belőlük. Ha kudarcot vallok, nekem fog a legjobban fájni, és ezzel biztosan más szülő is igy van. Miért feltételezitek hogy a szülők rosszak?? Persze én is látom hogy vannak akik elhanyagolják a gyerekeiket, igazságtalanok velük, de tényleg ez látjátok túlnyomó többségben???
2010. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!