Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyám? (többi...

Miért ilyen az anyám? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mostanában anyám úgy viselkedik velem, mintha utálna. Jó, csináltam pár hülyeséget (de tényleg nem kell ilyen hű de nagy dolgokra gondolni) meg volt mostanában egy-két rossz jegyem, de ez a viselkedési forma már azelőtt kialakult. Mindig mérgesen néz rám, meg olyan hangon is beszél velem, mintha mérges lenne vagy szomorú. Próbálok vele kedves lenni, de ilyen "jól van" szintű válaszokat kapok, elég cinikus stílusban. Például ma is megkérdeztem tőle, hogy mit csinál, erre a válasza: "Főzök, de nem érdemled meg a kaját." Említettem ugye a mostanában szerzett rossz jegyeimet, de bezzeg amikor kapok egy 5-öst azt le se sz*rja, ha meg 1-est, akkor kb. 1 hétig nem is áll velem szóba. És az a legszomorúbb, hogy tényleg csak velem ilyen. Például amikor lemegyek enni, hallom, hogy a telefonban tök jókat nevetgél, aztán megint előveszi ezt az utálatos stílust. Ja és persze a tesómmal meg tök kedves, pedig kettőnk közül egyértelműen ő a rosszabb. Egyébként ez a modora nem volt mindig ilyen. Pár éve csinálta először, de aztán nagyobb kihagyásokkal néha elővette ezt a stílust. Ezt ami most van már hetek óta csinálja. De persze nekem mindig kedvesnek kell lennem hozzá. Bűntudatom nincsen, csak rohadtul felidegesít ezzel a modorával, mert tényleg csak velem ilyen. Ja és ha válaszba esetleg azt írná valaki, hogy üljek le vele megbeszélni a dolgot, akkor kerülné a témát és továbbra is ilyen utálatos hangon kommunikálva. Tapasztalatból beszélek, ugyanis megpróbáltam már nem is egyszer. Miért ilyen? Mit csináljak?
2010. okt. 23. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából a beszélgetésen kívül más megoldás nincs! Ha csak nem az, hogy nem törődsz Vele, bár ez rendkívül nehéz!

Mondjuk jogod lenne tudni, hogy mi a baja! Nem tudom.. :( Sajnos jobb ötletem nincs!

2010. okt. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tanulj, és javítsd ki a rossz jegyeket!

Milyen hülyeségeket csináltál?

Mert úgy látszik azzal van problémája.

2010. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nemis veled van baja,hanem lehet a munkahelyén. Vagy máshol,de az lenne a legegyszerűbb,ha megkérdeznéd hogy mi bántja?!

Amúgy tesód hány éves? ha fiatalabb,akkor lehet hogy azért rajtad vezeti le,de nem tudjuk hány éves vagy,fiú,lány?

2010. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Édesanyám ezt rendszeresen csinálta, bár nem ilyen kitartóan, viszont nagyon gyakran. Egy az egyben így, ahogy leírtad. Valahogyan ez volt a no.1. nevelési fegyvere velem szemben. Az öcsémmel nem lehetett ezt megcsinálni, mert ő tudomást sem vett a dologról, ugyanúgy újságolta neki lelkendezve ami épp foglalkoztatta a fantáziáját, mintha nem is látná a "mélyen megbántott" arcot. A drámai megjegyzések egyik fülén be, másikon ki. Vele szemben nem is bírta tíz percnél tovább soha a műsort. "Nem lehetett vele micsinálni, kipukkasztotta... :DDD", mondta később, mikor erről beszéltünk. Ha visszamehetnék, én is ezzel próbálkoznék valószínűleg.


Figyeld meg a tesódat egyébként, valószínűleg ő tud valamit ;)

2010. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!