Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg bunkóság volt,...

Most tényleg bunkóság volt, hogy nem vállaltam el?

Figyelt kérdés

Párommal egy éve járunk, jóban vagyok a családjával is...de

van egy kis bökkenő. Grafikusként dolgozom és mivel nem keresek olyan jól, szoktam maszek melókat is vállalni.

Megkért párom nővére még régebben, hogy cégüknek tervezzek új arculatot, ez eddig rendben, elvállaltam ingyen. Aztán jött egy újabb kérés, képet kértek a házukba, anyagköltséget kifizették, de ennyi. Édesanyjuk is kért tőlem egy portrét-ajándékba akarta adni valakinek, miközben csináltam gyakran tett megjegyzéseket, hogy jaj ismerőse "sokkal profibb módon fest", "az mint egy fotó", stb. hozzáteszem, hogy az az ismerős kinyomtatja a fotókat kartonra és úgy másolja át, lényegében, mint egy kifestőkönyv...

Aztán minap megint szólt, hogy egyik barátnőjének kéne egy nagyobb kaliberű képet csinálnom, jól megfizetné, stb.

Felhívtam az illetőt, kiderült, hogy egy 100x100as képért adott volna 10ezer forintot, ami lényegében még az anyagköltség töredékére sem elég!

Visszautasítottam, de azóta furán néz rám párom családja,

"ennyit nem bírok megtenni", "biztos nem tudtam volna megcsinálni", stb.

Ti mit tennétek?

Válaszokat köszönöm!


2010. okt. 23. 14:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy ilyen hosszú lett...
2010. okt. 23. 14:37
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg a párodat kérd meg, hogy mondjon pár szót az érdekedben és magyarázza el a családjának, hogy ez nem így megy. Teljesen igazad volt, én sem vállaltam volna el. Nem vagy jótékonysági szervezet.
2010. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi!

Igen, ma fogok vele beszélni erről, az a rossz, hogy elég domináns jelenség az édesanyja...

2010. okt. 23. 14:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van. Nekem a tesóm is grafikus, mellé sminkes végzettsége is van, és mindenki ilyennel zaklatja.

"Rajzold le őt, sminkeld ki őt!" Ez rokonoknál még nem lenne annyira gáz, de amikor mindenféle ismerősök ismerősének a haverját kell...

Nem fogják fel, hogy neked ez megélhetés, pénzkereset. Ők sem végeznék ingyen a munkájukat.

2010. okt. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ingyen dolgoznod, Enis csak menet kozben jottem ra erre, tehat tapasztalat.

Kerhetsz kevesebbet, de szivessegbol ne vallalj el semmit, mivel igy jarsz, mint ahogyan tapasztalod is. Nem kell foglalkozni azzal, hogy hogyan neznek Rad, Te legy tudatos es probald meg "elengedni" ezeket a tekinteteket.

Foleg az utolso esetben, ott mar nyugodtan kerd el a rendes megallapitott arat, amit Te kiszamoltal, tehat anyag dij+ m.ber. Majd megfogjak szokni!

2010. okt. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:44


Ja, uyganez, szerintük ez hobbi.

2010. okt. 23. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az utolsó esetben nyugodtan elkérheted azt az árat, amit egy idegentől kérnél. Így a család is látja a munkád értékét, és az eddig megtett szívességeid értékét is.
2010. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vékony a határ a szívesség és a kihasználás között,és néha nem veszi észre az ember,hogy egyikből átcsúszik a másikba.

Az történt hogy el akartak adni olcsón,áron alul.Ha most nem állítottad volna le őket,lehet hogy még a pityi palkónak is szívességet kellett volna tenned.Azt tetted amit kellett,ezért ne zavartasd magad a párod családja előtt.

2010. okt. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pont ideje volt végetvetni a "szivességeknek". Csinálhattad volna életed végéig..
2010. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!