Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt mér kell? (Kérdésed túl...

Ezt mér kell? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Elég jóba vok az anyukámmal.régebben sokat veszekedtünk de am elég jól kijövünk.viszont van egy-két dolog ami nagyon felidegesít.

PL.:három tantárgyból évelején nagyon elbasztam mert irodalom:1,matek:1,nyelvtan:2.ezek fontos tantárgyak és azt mondta h amig nem javítom ki ezeket a jegyeket nem mászkálhatok a barátnőimmel.(párszor mégis rátudtam venni még ezek után a jegyek után is.) Amugy nyár óta mehettem mindig,és igy elég szar h hétvégén is itthon kell lennem végig.:S a baj az h jön az ősziszünet.nagyon vártam/várom mert gondoltam a szünetre nem érvényes a "bűntetés".De anya aztmondta h de igen.gondoltam mekkora szemétség de nemgáz mert matekbol és nyelvtanbol kitom javítani.irodalombol viszont nem.felelhetnék szóba mert tudom az egész anyagot,de szóba olyat is megkérdeznek ami nincs a füzetbe(énmeg csak azt tanulom)viszont irásbelin csak a füzetben leirtakat kérdezik.irni viszont csak szünet után fogunk.de ha kijavitom a két tantárgyat a harmadikat meg nem,akkor ugyanaz h nem mehetek a barátnőimhez a szünetbe..ez nem szemétség??sokkal jobban járok ha kivárom a dogát..kb 1jeggyel jobb..


megvan még1-2 dolog..pl h anya szerzett asszem munkahelyröl v nemtom sok pénzt és elosztja köztem meg a tesoim közt(annyira nemsok).és a tesoim(mivel ők felnőttek)azt csinálnak vele amit akarnak.de nekem folyton be kell számolni mire költöm..oké én csak 16 vok kicsit durva lenne ha elkölteném és semmiröl se tudna..na de mindenről?? nem bizik bennem mert célozgat h a tesom ugyse költi el sok baromságra..hát basszus amennyi pénzem van általába..minimális.és azt is ritkán költöm magamra mindig másokra költöm szülinap,kari.stb..mintha felelötlenül elkölteném az összeset.pedig nem..szeretnék magamra is költeni, de ugyis belekötne h az minek?


a másik...: karira egyik barinőmnek is akarok ajándékot venni,mert náluk nem olyan nagy divat a karácsonyozás.gondolom ajándékoznak vmi minimálisat de nem álitanak karifát stb.(nem részletezem miért).éshát megsajnáltam mert else tom képzelni h én ne tartsam meg..szal szeretnék venni(nyilván nem 20ezerért a családra szánt összes pénzem meg ijesmi..).és elöször azt monbdta anya h oké..tegnap meg azzal jött h minek??ugyse divat náluk..de na és?? attol még vehetek nem?? miért szol bele h az én pénzemet kire/mire költsem?? nem szerencsejátékra akarom költeni, hanem a saládra,a barátnőmre magamra meg férre rakni későbbra..(jólenne megtartani a szülinapomat ami februárba lesz..addig meg nem kapok pénzt nagyon.:S)

De ha beleakar szolni,és nem költhetem a saját pénzem arra amire szeretném(normális kereteken belül persze)akkor inkább ne is adjon..tartsa meg v nemtom..de ezt nemakarom mondani mert azért nekemis kell az a pé.nz..


ti mit gondoltok??


2010. okt. 22. 21:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Én anyád mellett állok..Igenis tanulj,ha mást nem akkor helyesírást gyakorolj,és próbálj meg értelmesen fogalmazni,mert egyik sem megy...
2010. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
bocsi..tudok helyesen írni,de gépelés közbe semmi kedvem hozzá..nem azzal van bajom..tanulok én dehát..nem elég neki ha látja hogy igyekszem..régebben valahogy nem ez volt..a szünetre el lett felejtve a büntetés..amúgy semmi baj a helyesírásommal.:S
2010. okt. 22. 21:29
 3/34 A kérdező kommentje:
jól tudok fogalmazni.nem tudom miért kell itt oltani.mert pár tudatlan bunkó nem érti..aki ezt nem érti az nem ért semmi mást se..:)
2010. okt. 22. 21:30
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, hogy kettest kaptál nyelvtanból... valóban rettenetes a helyesírásod.

Amit írtál, az mind azt támasztotta alá, hogy anyukád jól teszi, amit tesz. Nagyon gyerek vagy még.

"gondoltam, a szünetre nem érvényes a büntetés" - ugyan miért?

"olyat is megkérdeznek ami nincs a füzetbe(énmeg csak azt tanulom)" - miért? Talán megtanulhatnád rendesen az anyagot.

A pénz téma meg hajjaj...

Ha az én lányom volnál, már az "elbasztam" jellegű kifejezésekért is kapnál, de rendesen.


Ne haragudj, de itt teljes mértékben anyukádnak van igaza. Tudom, hogy le fogsz pontozni, mert nem ezt szeretnéd hallani - de ez akkor is így van.

2010. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
nem szoktam lepontozni.amúgy nyelvtanból nem azért kaptam kettest mert ne tudnék írni.ha itthon elengedhetem magamat és úgy írhatok ahogy nekem tetszik(mivel ez nem hivatalos dokumentum)miért ne? nem tanultam meg a hangalak és jelentést..és szóban nem szeretek felelni meg nem is az erősségem. nem baj ha anyának adtok igazat de gondoljázok magatokat az én helyembe légyszi.köszi
2010. okt. 22. 21:32
 6/34 anonim ***** válasza:
85%

mér

bűntetés".

asszem

tesoim

bizik

felelötlenül

ijesmi

Azokat le se írtam ahol egybe írtad a szavakat Pl:nekemis

Szóval nincs semmi baj a helyesírásoddal??

Inkább tanulj,és tényleg nem tudsz értelmesen fogalmazni..

2010. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Azt is szeretem amikor elolvasod a kérdést de a kommentet nem..nincs baj a helyesírásommal csak nemszeretem itthon is azt nézni hogy"húha egybeírtam mi lesz most".Máskor nyilván nem így írok csak ha gépelek.gyorsan próbálok írni.ez az oka. amúgy nagyon örülne a fejem ha végre valaki válaszolna és nem cseszegetne a helyesírással.
2010. okt. 22. 21:38
 8/34 anonim ***** válasza:

Én a te helyedbe képzeltem magamat.Piszkosul szégyellném magam,hogy ennyire gáz a nyelvtani fogalmazásom,és a helyesírásom..Szégyellném magam ha helyedben lennék,mert igaz ez nem hivatalos dokumentum,de ha már tanácsot kérsz akkor illik normálisan írni..

JA! teljes mértékben anyudnak adok én is igazat!

Nem tanulom meg a hangalakokat mert nincs kedvem hozzá..Te tényleg el vagy kényeztetve de nagyon..

Anyád helyében még szigorúbb lennék..

2010. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
75%

soha az életben nem tanultam nyelvtant mégis tudok helyesen írni, és eléggé szúrja a szemem a sok -ba, -ban helyett xD

és nem kell beszólni, mert ötösre érettségiztem magyarból. sajnos a szemét tanárokba bele kell törődni. általánosban kettes voltam angolból, középben négyes, mert sose írtam leckét, és nem dolgoztam órán... érettségim négyes lett a hibátlan írásbeli után, mert utált a tanár.

anyukád meg csak jót akar neked, még ha kicsit túlzásba viszi is a dolgot. az én anyám is csak jót akart, így hát elköltöztem :D 20/L

2010. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Mindenki panaszkodik hogy egyre több gyerek ír ide felnőttek helyett.Ahhoz képest az én kérdéseimre CSAK felnőttek írnak, és belekötnek mindenbe.Nem tudom hányszor kellene elmondanom, hogy tudok!! helyesen írni, de nem szeretek.Érthetetlen ez vagy mi van?
2010. okt. 22. 21:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!