Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó az hogy ha valaki...

Miért jó az hogy ha valaki feltesz egy kérdést, akkor a válaszolok 60-70% nem a kérdésre válaszol, hanem a kérdezőt piszkálja, illetve írogatják, hogy kamu?

Figyelt kérdés
Itt a családi kérdésekben szoktam olvasgatni elég sokat, és szinte minden kérdés arról szól, hogy gonosz és bunkó módon megbántja megalázza azt. Nagyon gusztustalanak érzem, hogy ha valaki a padlón van akkor nem, segítenek, hanem kikezdik, hogy ő miért hibás. Valamint, hogy a kérdés biztosan kamu, nem mind1, hogy igaz vagy hamis a kérdés, válaszoljon rá legjobb tudása szerint, ha ez nem megy akkor meg hallgasson.
2010. okt. 21. 23:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%

Minden embernek vannak gondjai. Kicsik vagy nagyok. Aki azt mondja nincs, az kamuzik.

Minden ember feltehetne itt sokféle kérdést, miért nincs munkám? Miért nincs pénzem? Miért halt meg anyám? Miért nincs párom? Miért nincsenek barátaim? Miért vagyok kövér? Miért vagyok sovány? Miért volt (van) szar gyerek korom? stb stb stb.

És a bunkó válaszolok azok a válaszolók, akik unják ezeket az önsajnálatban fulladozó embereket, mert nekik is vannak gondjaik, DE megpróbálják megoldani azokat, nem idegen emberektől tanácsot kérni (ami ált. azt jelenti, hogy azt várják, hogy mindenki sajnálja).

Én bármilyen kérdést tettem fel itt, általában normális válasz érkezett, akkor hogy van ez?

Amelyikre meg nem, azon elgondolkodtam, hogy igen valóban lehet benne valami, akkor én nem látom jól.

2010. okt. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

Tudod azok akik igazán öngyilkosak akarnak lenni azok nem írogatnak,nem hívják fel magukra a figyelmet hanem megteszik.A legtöbb fiatal "öngyilkos" jelölt aki ide írogat,az csak figyelemfelkeltés..Bocsi,hogy ezt mondom,de nem tudok komolyan venni egy olyan gyereket aki azt írja hogy unatkozik,szar az élet ezért kinyírja magát..Vagy elhagyott a 15 éves fiúm,és 13 évesen nem bírom elviselni a magányt öngyilkos leszek..De amin kiakadok amikor úgy teszik fel a kérdést,hogy "hogyan nyírjam ki magam! nem kell lebeszélni,csak tippeket adjatok"

Erre mit lehet írni? Bizony csak azt,hogy aki hülye az haljon meg...

Hülye kérdésekre csakis hülye válaszokat lehet adni..

De a legszomorúbb az,amikor valaki kiírja,hogy segítsenek neki,mert a barátnőjének a pasija életveszélyesen megfenyegeti,ha elárulja,hogy látta,hogy megerőszakolták a barátnőjét..Az elkövető persze cigány!Persze jöttek a tanácsok,a felháborodott válaszok,és amikor egy rendőrségen dolgozó nő mondta,hogy ő segít,csak vegye fel vele a kapcsolatot,akkor kiírta,hogy jót szórakozott,mert kamu volt az egész! Ilyenkor persze,hogy jönnek a leszidások,a bunkó válaszok,hiszen sok fiatal a valóságban is átélte az erőszakot,és egy kis unatkozó kisliba evvel szórakozik!

Szóval az ilyen kérdéseket jó lenne eleve nem felengedni,és akkor egyre kevesebb lesz majd a bunkó válaszok is..Aki meg ilyen idétlen kérdéseket tesznek fel vagy kamukat azok viseljék is a következményeket..

2010. okt. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Aki komolyabb kérdésben kamuzik (Nem olyanban, hogy "Önkielégítettem, most szőrös lesz a tenyerem?"), mert ilyen is volt, hanem büntetőjogot érintő kérdésekben (pl. életveszélyes fenyegetés, nemi erőszak), azokat ha rajtakapjuk, akkor azonnal a moderátorhoz kellene fordulni velük, és akkor kitiltanák őket!
2010. okt. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
66%
a te problémádra is azt mondták, hogy kamÚ?
2010. okt. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nos,akinek fáj,hogy más tanácsot kér,az ne írjon rá választ!Aki nem szereti a "sopánkodást" az meg ne olvassa!Csak egy kretén csinálhat olyat,hogy azokat a témaköröket bújja,amik idegesítik,azért,hogy másnak bunkó választ adjon.Az ezotéria témakörben is pontosan ez megy.Szánalmas.

Akinek pedig már öngyilkossági gondolatai vannak ,az jobban teszi,ha felhív egy lelki segély szolgálatot.A megoldhatatlannak tűnő családi problémákra pedig létezik család terápia vagy családsegítő szolgálat.Bunkó válaszokat elkerülendő...

2010. okt. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés. Sajnos válaszolni nem tudok rá, de magam is azt tapasztalom, hogy néha kifejezetten jól esik egyeseknek MEGALÁZNI a kérdezőt vagy a többi válaszolót (is).

Én a jómúltkor pont emiatt töröltettem is egy kérdést, ami kb 4 oldal válaszmennyiséget ért meg, ennek kb a 90%-a volt kifejezetten igazságtalan, megalázó és ellenséges.

Csak dióhéjban (egy-két idejárónak gumicsont, legyen min rágódni).

Történt ugyanis, hogy a párom anyukája belerángatta a csajt egy nagyon előnytelen közös hitelbe, ahol évek óta a párommal fizetteti a ráeső rész kb dupláját. (Egyszerűen a napnál is világosabb tény, hogy lenyúlja a csajt a saját felőtlensége miatt az anyós) A páromra kicsit megorroltam emiatt és azért is, mert ezek után még ő oltogat (amúgy nem ellenemre), hogy külön kéne költöznünk. Most az én saját tulajdonú, nagylakásos félházamban lakunk, tehát túlontúl nem racionális döntés erőltetni addig a különköltözést, amíg ő nem oldja meg azt, hogy a fél fizetése ne ússzon el nekem meg kell találnom valami jövedelmezőbb dolgot, mert per pillanat pont annyit keresek, amiből ki tudunk jönni, de félretenni nuku.

A történet ennél lényegesen összetettebb, de kivonatoltam.

És ha hiszitek ha nem, én voltam az önző, a nem felelősségvállaló és miért baj az, hogy a csaj segít az anyjának (aki kizsarolja a fél fizuját, holott a kizsarol összeg fele lenne méltányos matematikailag) meg hogy miért nem akarok belerogyni a lakáshitelbe és hogyhogy merek racionális érvekre hivatkozni és stb. Úgy elverték rajtam a port, hogy megkértem a moderatúrát, hogy töröljék az egészet.

Vannak, akiket éltet a szembeszegülés, a "jólbeszólokmegmondomafrankót" életérzés. Sokan BÖLCSNEK érzik attól magukat, hogy úgy érzik ők képviselik az "érem másik oldalát" és ne ám hogy valaki, ha panasza, gondja van, akkor igaza lehessen. Ez kb olyan, mint amikor egyszer egy vadkár után frissen kijavított autónkat (1997-ben volt 180eFt!!!) éppen kihoztam a szervízből és kb egy kilométert mentünk vele, amikor egy kutya (akit nagyon őrizhettek, ha ki tudott szabadulni) átszaladt az úton, átlósan, pofával bele a frissen javított autó elejébe. Vészfékezés, óriási csattanás, majd a kutya el tudott szaladni, de kocsi behorpadt. Én ahogy félreálltam véletlen egy gödörbe ugrott az egyik kerék. Arra jött egy rendőr, akit megállítottam és mondtam, hogy milyen felelőtlen kutyások vannak és mekkora bajt okozott. És ahelyett, hogy a megoldást kerestük volna velem kezdett el olyan gyabnakvó hangnemben kötekedni, hogy én merre húztam a kormányt meg én hová álltam meg én hogyhogy nem tudtam megállni stb. (Holott a család is tanúsította, hogy tök szabályosan közlekedtem és nem tudtam a kamikaze kutyát kikerülni) Hát úgy eldurrant az agyam, hogy a rendőrre ráordítottam, hogy "takarodjon innen, ha nem tud segíteni, akkor a kötekedésével boldogítson mást". Érdekes, nagyon meggyőző lehettem, mert tényleg elmentek a zsaruk utána. Aztán megoldottuk a gondunkat magunk.

Ezt is csak azért írtam le, hogy illusztráljam, hogy milyen fura az emberi természet. Sok ember valamiért élvezi, ha kioktathatja a másikat, beszólhat egy jó vitriolosat.

A jobb érzésű ember két dolgot tehet, ignorál vagy moderáltat.

2010. okt. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nálam előfordul,hogy nem egyezik valakivel a véleményem és ennek hangot is adok.De csak mikor valaki szerintem nagy butaságot ír és szeretném jobb belátásra téríteni,de ezt nem sértő,vagy kioktató szándékkal teszem,csak azért,mert reménykedem,hogy az adott témában megváltozik kissé a szemlélete.
2010. okt. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Tudod az a baj, hogy van egy csomó unatkozó hülyegyerek, akik tényleg elárasztják kamu kérdésekkel a családi kapcsolatokat. Írnak valami rettenetes, szívszorongató történetet, arra játszva, hogy sajnálkozzanak, meg bíztassák őt, miközben röhög a markába, hogy ennyi embert sikerült hülyére vennie. Ezek azért sokszor kiderülnek, mert belezavarodnak a saját hazugságaikba egy idő után.

Szóval valahol meg tudom érteni azokat, akik minden - kicsit is hihetetlenebb - kérdésre így reagálnak.

2010. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát,tényleg nagyon hülyének kell lenni ahhoz,hogy valaki kitalált történetekkel szórakoztasson vadidegen embereket,ráadásul úgy,hogy igazából nem is látja a reakciójukat...
2010. okt. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem voltak még ilyen helyzetben. Akik ide írnak, azok segítséget szeretnének kapni. Teljesen mindegy, hogy egy házi feladatban akadtak el, vagy az életük romokba hever, de jól jönne a segítség. Csak tudod az szívja meg igazán, aki a másikat kineveti, kigúnyolja, amikor a padlón van, még egyet belerug, és pár hónap elteltével, majd ő kerül ilyen helyzetbe!
2010. okt. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!