Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális vagyok, vagy önző?

Normális vagyok, vagy önző?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok a párommal. Ebből 1,5 éve együtt is lakunk. Most meghalt az apukája....és úgy döntött hogy hazaköltözik. (alapból nem kellene neki mert anyagiakban nem szenvednek hiányt az otthoniak)

Én viszont nem jövök ki annyira jól a tesójáékkal, és nem megyek vele.

De érzem h a kapcsolat ezzel inkább visszafelé fejlődik...szemét vagyok ha nem akarok örökké várni rá?? És a magam érdekeit nézem? Ha ennyitől hazaköltözik, akkor meg kell várni hogy kihaljon a família és csak akkor lesz velem végre KÜLÖN újra?

Szemét vagyok, igaz? :'(


2010. okt. 21. 21:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok? Én is kiakadtam volna anno, ha a párom ilyennel állt volna elő. De játszunk el a gondolattal..Hazaköltözik a párod, és? Otthon fog ülni egész nap, kilép a munkahelyéről, és fogja az anyukája kezét, és törölgeti a testvérei szeméből a könnycseppeket?? Lehet, hogy ennek a kapcsinak is annyi.
2010. okt. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális dolog, hogy haza akar költözni ezért. Te vagy az élete legfontosabb része már, veled tervezi a jövőt. Támogassa őket, de visszaköltözni ráadásul hosszú időre felesleges. Nem zárhat ki téged ebből.

Ha pedig mégsem veled tervez, az már más kérdés. Beszéljétek meg, és értesd meg vele, hogy ez nem így megy. Ha pedig nem szeretné veled leélni élete hátralévő részét, akkor azt mondja.

2010. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

igen, van még 1 tesója...ő viszont alapból is otthonlakik...

Most akartunk volna egyébként nagyobb lakást venni...és már szóba is került többek közt a gyerek úgy 1-2 éven belül...

Én viszont semmiképpen sem akarok odaköltözni egy különálló lakásból h legyen náluk 1 "szobám"...

Tudom h nem segíthettek sokat, de arra vagyok kíváncsi h szemét dolog-e ez...

Illetve hogy hiába a szomorú halála az apjának...de nem gyászolhat az ember örökké.....szerintem...és a jövőt pedig nézni kell....:S

2010. okt. 21. 21:33
 14/27 A kérdező kommentje:
ja, ő 27/F éves, én 23/L
2010. okt. 21. 21:35
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is meghalt az apukám 4 éve, pont karácsony előtt 5 nappal temettük el. Milyen lett volna, ha a 2 kisfiam és a férjem mellől odaköltözök anyukámhoz? Pedig ő egyedül maradt otthon, nem is viselt el maga körül egy darabig senkit. Aztán 1-1 hetet hol nálunk, hol az egyik, hol a másik nővéremnél töltött. Aztán szépen lassan, túl volt rajta. Lehet úgy is támogatni, ha nem ül a nyakán. Beszéld meg szerintem a pároddal!
2010. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszát. Ha hiszitek, ha nem..ez egy olyan lehetetlen helyzet..ha költözök, akkor feladom a független külön otthonomat egy olyan környezetért ahol nem érzem jól magam...

Ha nem költözök, akkor szakítás is lehet a vége...

Amiért próbálom őt lebeszélni h hazamenjen, azért meg szemét vagyok...

Mindenképp rosszul jövök ki a szituból. :'(

Az a baj, h ő úgy veszi h ha nem megy haza, azzal cserbenhagyja az annyát.

De így a mi kapcsolatunk megy tönkre...hát kész vagyok... :(

2010. okt. 21. 21:45
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél még egy kísérletet, mert ez nem egy szokványos reakció. Felnőttek vagytok, Ti ketten már -majdnem egy család vagytok, nem értem, hogy miért akar "kizárni" pl. téged a gyászból. Lehet, hogy valami nem stimmel kettőtök között, és úgy gondolja a barátod, hogy így nagyobb felhajtás nélkül ki tud hátrálni? Számomra érthetetlen a viselkedése.
2010. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

a szitu teljesen az, h a tesója lány,az anyja is..ittmaradtak a nagy házban...2nő..

bár él még az öregapja is...

De kell ide ő is, merthogy 3an félnek vagy mittomén...

De én ebbe már kezdek kiborulni....egy ember halála miatt kuka az eltervezett 5 évünk....és a 3 éves kapcsi...:'(

2010. okt. 21. 21:49
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez duma..Én anyaként soha nem engedném a gyerekemnek, hogy "beáldozza" az életét értem.
2010. okt. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

én nem akarok paraszt lenni...nem akarom ilyennel traktálni pont mikor az apukája meghalt..nem akarom ezt sokszor felhozni neki...

Viszont jövő hónapban költözne és 21.-e van...

Az apja meghalt, viszont én maradok... és végülis ő is csak lazán költözik dobva a közös éveinket....

Így én is teljesen meg vagyok zizzenve, ezen agyalok....:'(

2010. okt. 21. 22:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!