Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális vagyok, vagy önző?

Normális vagyok, vagy önző?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok a párommal. Ebből 1,5 éve együtt is lakunk. Most meghalt az apukája....és úgy döntött hogy hazaköltözik. (alapból nem kellene neki mert anyagiakban nem szenvednek hiányt az otthoniak)

Én viszont nem jövök ki annyira jól a tesójáékkal, és nem megyek vele.

De érzem h a kapcsolat ezzel inkább visszafelé fejlődik...szemét vagyok ha nem akarok örökké várni rá?? És a magam érdekeit nézem? Ha ennyitől hazaköltözik, akkor meg kell várni hogy kihaljon a família és csak akkor lesz velem végre KÜLÖN újra?

Szemét vagyok, igaz? :'(


2010. okt. 21. 21:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
34%
szemét vagy igen. gondolom anyukájának most érzelmi támogatásra van szüksége, jó lenne ha ezt megértenéd. ha vele történne ez mit tennél? szarnál anyudra? kicsit gondold bele magad az ő helyzetébe.
2010. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
32%
veled*
2010. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nem vagy szemét, ha jól veszem ki saját lakóingatlanotok van, ahonnan ő vissza akar költözni a családjához.

Ha egy időre teszi, mert le kell rendezni a temetést vagy szükségük van rá lelkileg, akkor egy pár hét erejéig lehetsz megértő (ezúton részvétem nekik). De végérvényesen visszaköltözni minek? Ha ők várják el a sráctól, az az önzés.

2010. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Normális vagy. Miért költözik haza, aki egyszer már, nem is tegnap, külön költözött??? Az apja halálát együtt szeretné feldolgozni a családdal, de te is az élete része vagy, sőt a legfontosabb része, veled is fel kellene tudnia dolgozni és rendszeresen, nagyon gyakran látogathatná a családját mostanában, ha azoknak, vagy neki erre szüksége van. De hazaköltözni? Ezt nem értem, miért kell...
2010. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez csak egy jó indok neki.

Nem látom az összefüggést, miért kéne hazaköltöznie, ha elhunyt az édesapja. Most az kell mondjam, szerencse hogy nincs gyermeketek.

2010. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem végleg költözik haza, akkor egy kis időt mindenképp hagyj neki, hogy most a családjával legyen,hiszen nagy veszteség érte őket, és így együtt könnyebben átvészelik, támogatják egymást.
2010. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Az anyukáját miért csak akkor lehet érzelmileg támogatni, ha ottalszik? Ráadásul nincs egyedül, ott van a többi gyereke, ha jól értem.
2010. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

önző vagy, de nem szemét. az önzőséget sem rosszindulatból mondtam. természetes, hogy a saját érdekeidet is nézed, de ebben a helyzetben mellette kéne állnod, ne pedig ilyeneken törd a buksid. gondolom nem az anyagiak miatt megy haza, hanem hogy lelkileg a családja mellett álljon, így neki is könnyebb gondolom. ne légy türelmetlen, adj időt neki, és meglátod, hogy mi lesz.

amikor az én nagymamám meghalt, apukám teljesen egyedül maradt, és iszonyú nehéz volt, hogy ne menjek haza. 2 hét múlva is sírtam a mamám miatt, de igazából még az apukám miatt is, mert tudtam, milyen magányos lehet. úgyhogy megértem a párodat, de téged is, hogy nem akarod feladni az életedet, de légy egy kicsit belátóbb. idővel feldolgozza majd, és amikor látja, hogy elvannak nélküle is, akkor majd minden vissza fog állni a régi kerékvágásba.

2010. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én nem ítélkeznék ennyire elhamarkodottan. Nem tudjuk, mi húzódik a háttérben, párod mennyire kötődik a családjához (lehet, hogy már olyan szinten, hogy az valóban nem egészsgées), stb... szerintem a legjobb lenne, ha ti ketten megoldanátok, higgadtan megbeszélnétek, miért és miért nem. Legyetek egymással őszinték. Nem vagy szemét. A szerelem önző dolog. De ne tőlünk várj segítséget, mert mivel nagy valsózínűséggel egyikünk sem ismeri teljesen a helyzetet, nem lesz életképes az ítéletünk. Egy pszichológus is csak akkor meg mélyebben a részletekbe, amikor már teljesen megismerte az adott légkört... Fel a fejjel, és csak őszintén!
2010. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

saját ingatlanban lakunk (az enyémben)

És sajnos egy jó időre visszaköltözik nem csak 1-2 hétre... :S

Én pedig 23 évesen szeretnék családot, jövőt tervezni....

Szemét vagyok... :S legalábbis annak érzem magam.

Én is hazaköltöznék anyuhoz, de csak 1-2 hétre...és mivel ők is 3 faluval laknak arrébb...a párom is megtehetné h pl minden nap kicsit átnéz...nem?

2010. okt. 21. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!