Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy békítsem ki őket?

Hogy békítsem ki őket?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

Van egy anyósom aki imádni való,nagyon szeretem,jó humora van.

Neki van 2 fia.Az egyik az én párom a másik fiának is van párja akivel 15 éve együtt élnek..Egyikünk sem lakik az anyós közelében..NA most adva van a sógorom aki eléggé beteges ember.Súlyos asztmás(többször kell mennie szanatóriumba is az asztmája miatt) emellett a vérnyomásával is gondjai vannak,és cukros is..

A "sógornő" szintén beteges..Nőgyógyászatilag állandó problémái vannak.Pajzsmirigy betegsége van.Van strumája is,és a családjában is több szellemi és testi fogyatékos is van..(mármint a rokonai közül)

2 hónapja ott voltunk mindannyian az anyósomnál.Ott bejelentették,hogy 15 év után összeházasodnak.Evvel nincs is gond,hiszen 35 éves nő csak vágyik egy fehér ruhára.Nagy lagzit akarnak..Az anyósom megkérdezte,hogy miért pont most amikor tele vannak adóssággal,amikor annyira nincs pénzük,hogy a gyógyszereket kiváltsák..Bár örül annak,hogy összeházasodnak de miért most? Végül is kibökték,hogy gyereket akarnak(vagy már terhes? ezt nem mondta el)..Erre anyósom (és más rokonok) megkérdezték,hogy ezt most komolyan gondolják? Hiszen betegek mindketten! 35-36 évesen már elég rizikós a szülés,nem beszélve arról két beteg ember akar gyereket..Na itt robbant ki a vita..Elég kellemetlen volt ott ülni,és hallgatni a veszekedést,főleg hogy állandóan kérdezték tőlünk is,hogy kinek adunk igazat.

Na mindegy.A lényeg,hogy a sógorék most mindenkire haragszanak..Viszont mi tudjuk,hogy anyósomék nem akarták megbántani őket,csak előre gondolkodnak..Meg akarták őket óvni attól,ami esetleg várható lesz..

Szeretnénk kibékíteni őket,de egyenlőre nem akarnak..Tényleg olyan nagy baj,hogy próbálták elmagyarázni nekik,hogy egészségügyileg,sem anyagilag nem állnak készen erre?

Ti mit gondoltok?Kinek volt igaza?Hogy békítsem őket?


2010. okt. 21. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kinek van igaza? Attól függ honnan nézem a kérdést.

Szerintem ne szólj bele, ne erölködj, majd megbékélnek egymással

2010. okt. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nemsokára jönnek az ünnepek..Minden évben összejön a család és együtt ünnepel 1 teljes napon át..most nálunk lesz az ünnepi ebéd,és nem szeretnénk azt megélni,hogy az egyik eljön a másik nem..Vagy csak akkor jönnek ha mások nem jönnek..Evvel minket is megbántanának..Na ezért kell,hogy béküljenek,mert soha nem jó ha harag van...
2010. okt. 21. 12:22
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Mi lenne ha a Te véleményed alapján beszélnél velük külön-külön?
2010. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nos az nem jó..Mert mi az anyósoméknak adunk igazat..

Nézd.Tény hogy tele vannak adóssággal..Sokszor nem tudnak mit enni,mert nincs pénzük..Lihegnek a nyakukba a behajtócégek,de egy egyszerűen "leszarom" szöveggel nem is foglalkoznak vele többet..Már annyi hitelt felvettek,hogy BAR listásak,még a BKV is pereskedik velük.Az is tény,hogy tényleg betegek..Sokszor volt,hogy tőlünk kértek pénzt gyógyszerre,mert a sógor fullad,és ha nem kapja meg a gyógyszert kórházba kerül,akkor viszont nem dolgozik,és nem jön fizetés..

Szóval így inkább az anyósoméknak adunk igazat.

Így én még egészségesen sem szülnék..De a véleményünket megtartottuk magunknak..Nem mondtuk sem az anyósnak sem nekik,pontosan azért,hogy pártatlanok maradjunk...

2010. okt. 21. 12:31
 5/15 anonim ***** válasza:
Semmit se tehetsz. Ha megmarad a sértődés akkor vagy külön látod őket vendégül vagy sehogy
2010. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra gondolj h milyen rossz egy nőnek ha nem lehet gyereke pedig akar.Ez szerintem az ő döntésük,felnőtt emberek.
2010. okt. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szegény ember is fel tud nevelni egy gyereket, sőt a beteg is. Tudom, látom, hogy jót akarsz. Próbáld meg vele megcsináltatni a családi költségvetésüket. Mi lesz ha babunak kell a pelenka, ha kell a tápszer, netán a gyógyszer. Mindezt nekik kell biztosítani. Ha jelenben nem tudnak kijönni a havi összegből, akkor később sem.

Max. nyújthatod segítő kezed, s ugyanúgy a család is. Összefogással -talán- menni fog, de ők ketten nem fognak boldogulni.

2010. okt. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tudod ez olyan dolog, amibe nem tanácsos beleszólni, főleg nem társaságban, mindenki előtt.A mama is bölcsebben tette volna, a négyszemközt, a fiának veti fel az aggályait.Nyilván akkor, választ is kapott volna, sértődés helyett.Szerintem ők is nagyon jól ismerik, a saját problémáikat és bizonyára az orvos is felhívja majd a figyelmüket az esetleges kockázatokra.Ismerem én is a hibáimat és tisztában vagyok a rossz döntéseimmel is, de nem szeretem, ha ezt más vágja a fejemhez, még ha igaza van, akkor sem esik jól.Valahogy így lehetnek ezzel a rokonaid is.Hagyni kell ülepedni a dolgot.Inkább a mamát is meg kellene győznöd, hogy ez már nem az ő dolga és ne hozza fel többet előttük. Ha ők hozzák szóba, akkor örüljön velük együtt az unokának és ne a problémákkal törődjön.A leírtak alapján én is nektek adok igazat, de kíváncsi lennék az orvosaik és az ő álláspontjukra is ahhoz, hogy konkrét véleményt mondhassak.Meg kell hívni mindenkit, ahogy eddig is tettétek és fogadjátok el a döntésüket, nem gyerekek már.Nem az a fontos, hogy kinek van igaza, hanem a békesség és a család.
2010. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a helyedben anyós fejével beszélnék. Ha tényleg jófej, talán átérzi azt, hogy bár igaza van, de menye vágyik egy babára.

A későbbieken meg ráértek gondolkodni, most a léyneg, hogy béküljenek.

2010. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az anyósom nem szokott bele avatkozni senki dolgába..De sajnos ők olyanok,hogy nem látják a fától az erdőt.

Én megkérdeztem a sógornőtől,hogyha meglesz a baba,akkor miből nevelik fel? Miből vesznek pelenkát,és sok egyéb dolgot? Tudom mivel jár ez,mert nekem van gyerekem (bár az én lányom már 16 éves)

Mondtam neki,hogy gondolkodjon,mert sokszor bizony csak gond egy baba is..De csak azt hajtogatja,hogy bezzeg a barátnője terhes,bezzeg a másiknál már meg is született stb..Nem beszélve arról,hogy a sógornak van már az előző házasságából egy lánya és vele sem foglalkozik..Küld neki havi 10.000 forintot,hogy csak ennyire képes,nincs több..Ezt is megkérdeztem,hogyha a lányának nem volt képes apja lenni,hivatkozva a pénzre akkor hogy lesznek jó szülők a babának? Írta valaki,hogy támogassuk őket..Az igazság az,hogy egyikünk sincs eleresztve anyagilag.Anyósom tényleg jó asszony.Ha valamelyikünk meglátogatja soha nem enged el minket üres kézzel.Mindig pakol valamit..Pl: zöldséget,húst,befőttet..Nyugdíjas és igyekszik segíteni ahogy tud..De sokszor neki is segíteni kell..(ezzel nincs is gond) nekünk nincs adósságunk,de nem is szórtuk sose a pénzt.Tudjátok a szívem szakadt meg,hogy nem voltam soha külföldön,mert nem volt rá pénzem.Mert ma már a lányomnak adom meg ezt a lehetőséget..Bizony amíg mi otthon dolgoztunk a sógorék külföldön nyaraltak hitelből..Mindig elsők között vesznek dolgokat csak azért,hogy megmutassák nekik erre is telik(persze hitelből) Ezek után nem hiszem,hogy nekem kéne állandóan vagy a rokonoknak kéne állandóan támogatni..(itt most nem az ajándékokról van szó,hanem a mindennapi életről)

Az igazság az,hogy ezeket neki nem merem elmondani,mert akkor én nem lennék más csak egy irigy kutya( esküszöm,hogy nincs miért irigykedni)

De azt hiszem vannak emberek akiknek hiába mond az ember bármit,lepereg róluk még ha jó szándék is..

Még valamit.Azért szólt anyósom mert ők hozták ebbe a helyzetbe..Ugyanis akkor éppen anyósom szülinapját ünnepeltük amikor bejelentették a hírt!Így ha akarta volna se tudta volna négyszemközt megbeszélni velük,mert akkor halott először ezekről.

2010. okt. 21. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!