Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bunkóság lenne, ha nem...

Nagy bunkóság lenne, ha nem mennék?

Figyelt kérdés

Novemberben párom egyik baráti körével lenne egy közös, "bulizós" hétvégénk. Nem szeretnék menni, de mikor felhoztam ezt neki, eléggé megbántódott:(

Az okok:


1. Munkanélküli vagyok egy ideje, és ő fizetné a költségeit az utazásnak. Mivel elég messzi városról van szó, ezért ez nem lenne kis összeg, plusz házbérlés.


2. Már voltunk ilyen hosszú hétvégén kétszer is ezzel a társasággal, és valahogy...számomra nem "jött" be ez az egész. Előző párom baráti körével már első találkozáskor nagyon jót szórakoztunk, lányok-fiúk együtt hülyültek, oldott hangulat volt. Ők meg egyszerűen...olyan merevek, főleg a lányok-párokról van itt szó. Elég jó humorom van, sokan mondták már, de itt mikor elsütöttem egy poént, csak a fiúk nevettek, lányok zavartan néztek. Egyik hétvégén sem mentünk sehová, ott ültünk a bérelt házban végig, csúcspont egy kiadós társasozás volt. A lányok általában korán lefeküdtek, a fiúk meg feszengtek, ha velük próbáltam maradni, úgyhogy nem is erőltettem. Másik társaságban ilyen nem fordult elő, lányok-fiúk vegyesen tudtak szórakozni.


Kicsit hosszú lett...szóval, nagy bunkóság lenne, ha nem mennék?


24/L


2010. okt. 21. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék, és vinnék 2 üveg vodkát is. Az a legmerevebb társaságot is feloldja.
2010. okt. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

:)

Köszi!

Ott nem isznak a lányok, nem mintha én vedelnék, de néha jól jön egy kis erősítő...

2010. okt. 21. 11:10
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Áá,én is voltam ilyen társaságban,a lányokkal nem tudtam kijönni,olyan unalmasak voltak.Szóval iszogattam a fiúkkal,de olyanok voltak,mint nálad:(a lányok meg utáltak szerintem.2 évet töltöttem ezzel a fasza társasággal,utána alig tudtam kommunikálni is,úgy elszállt az önbizalmam.Szerintem ne menj,ha nincs kedved,párod is megértheti,végülis nem mindennapos dolog ez,egyszer kibírja.
2010. okt. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a barátaidat te választod meg, hogy kivel akarsz lenni, és ha ez a társaság neked nem jó, ne menj. Én tuti nem mennék, főleg egy egész hétvvégére! Mondd meg a barátodnak, hogy te ott nem érzed jól magad, mert a lányok nem arcok, ezt neki is megg kell értenie. Ellenkező esetben tuti ő se akarna menni!
2010. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés!


Röviden: NEM. Nem bunkóság.


Ám mégis megvizsgálnám a helyedben. Sajnos nálunk (én vagyok a fiú) hasonló a helyzet, bár a párom dolgozik, de amit keres, az mind elmegy egy rosszul felvett hitelre. (Mostanában ez nem ritka, sajnos.) Én jól is keresek, rossz hitelem sincs, és szívesen állom a költségeket, ha azt látom, van értelme, mert ettől Ő jobban érzi magát. Én így (is) szeretem Őt. Ez a dolog egyik oldala.


A másik, hogy ha viszont Ő (még mindig a saját páromról beszélek) nem érzi jól magát, sőt inkább feszélyezi a helyzet, akkor a dolog duplán rossz, mert én kidobtam egy valag pénzt azért, hogy ő rosszul érezze magát. Ez nem valami bomba üzlet, ugye?


Tehát nincs más hátra, mint átbeszélni az egészet a pároddal. Ha a barátai és azok női, minimum elviselhetőek, akkor már rajtad is áll, hogy mit tudsz kihozni a helyzetből. Én nem adnám fel a helyedben egy próbálkozás után, még az is lehet, hogy te vagy az a katalizátor, aki hiányzik abból a társaságból, amitől jobb lehetne. (És a társasjátékokkal sincs semmi baj, csak meg kell válogatni, hogy milyet/hogyan játszotok.) ;)

2010. okt. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se menj! Az sem jobb a párodnak, ha látja, hogy nem érzed jól magad, nem?
2010. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lenne bunkóság. Az én páromnak 2 baráti köre van. z egyikben a fiúkkal tök jól kijövök, meg a lányokkal is helllyel- közzel. Viszont a másikban olyan idegennek érzem maga, egyszerűen nem érzem, h odavaló lennék, úgyhogy megmondtam, h mikor ezzel a második társasággal találkozik, akkor én nem megyek. Persze elmondtam, h miért, hogy nekem eleve az az életszemlélet, amit ők képviselnek, nem jön be.

Szóval ha mindazt elmondod a párodnak, amit ide leírtál, meg meg kell, hogy értse, ugyanis ebben semmi bántó dolog nincs.

2010. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm a válaszokat!

Jó volt olvasni!

Társasozás, amúgy jó dolog tényleg, csak egész este azt csinálni:)

Vagy pl. másik társaságnál született vagy ezer fotó, és videó egy hétvégről, senki nem nézett rossz szemmel, ha pálinkát ittam. Itt meg egyedül én ittam meg egy feles házit a lányok közül, néztek is...

Érdekes olvasni, hogy mennyi emberkénél áll fenn hasonló helyzet.


Akkor próbálom még egyszer megmagyarázni neki, remélem nem sértődik meg.

2010. okt. 21. 12:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Én se mennék, megmondanám a páromnak, h. sorry de az ő társasága teljesen más mint én és nem éreznéd jól magad, ő nyugodtan menjen ha akar és érezze jól magát,de te inkább itthon maradsz.AMúgy ez tök furi ez a társaság, ilyenben énsem érezném jól magam.Bár nekem nincsenek barátaim,de a párom haverjai bírnak és én vagyok egyedül lány,mert a többi fiúnak nincs barátnője, vagy nem hozzák ha egy kis összeröffenés van.De elvagyok velük, tudunk miről dumálni, ha meg befáradok,akkor haza megyek vagy ha házi buli akkor elmegyek aludni.Sőt ha nálunk vannak, akkor se szoktak zavarni mert tök jó fejek.
2010. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy hétvégét nem bírsz ki a párod kedvéért?Nem a vesztőhelyre mész.Ne kényeskedj,nem vagy cukorból.Azért nem érzed jól magad,mert nem mered elengedni magad,és ettől feszélyezve érzed magad.Mitől félsz?Nem a szüleid,nem fognak rádpirítani.Legyél olyan mint máskor,ne zavartasd magad,a fiúkkal is nyugodtan legyél együtt,majd oldódnak,ha azt látják hogy természetesen viselkedsz.Most már jobban ismernek,ők is lazábbak lesznek veled.


Gondolj arra hogy a munkahelyeden egész életedben olyan emberekkel kell együtt lenned,akikhez semmi kedved,és mégis kénytelen vagy őket elviselni.

Az csak egy hétvége lesz,és semmi köze a kötelességhez,és a robothoz.Jól írtad ők a párod barátai,de ez nem azt jelenti hogy nem vagy képes velük eltölteni néhány napot,mert ha így van,az a te gyengeséged és ezt csak azt bizonyítaná hogy nem tudod kezelni az embereket,se azokat az élethelyzeteket melyben nem minden a te elképzelésed szerint van kialakítva.


De persze van egy szint a herótom van skálán,amikor már nem érdemes erőltetni,ha annyira viszolyogsz tőlük,és rossz érzéseid vannak,akkor ne menj,mert az már szenvedés lenne.

2010. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!