Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működik nálatok a közös...

Hogy működik nálatok a közös kassza?

Figyelt kérdés

Hamarosan összeköltözünk a párommal és ilyenekről még nem beszéltünk. Én alkalmazottként előre kiszámíthatóan keresek, ő vállalkozóként ősz végétől tavasz elejéig kevesebbet és tavasztól őszig jóval többet, persze megrendeléstől is függ, de átlagban kb. ugyanott vagyunk.

Rezsi, kaja, egyéb kiadások? Kinél hogy működik a dolog?


2010. okt. 21. 08:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A párom fizeti a csekkeket, az átutalásos számlákat az én számlámról vonják. Mivel ez kisebb összeg, és nekem rugalmas a munkabeosztásom, így a vásárlásokat is én intézem. Így mindkettőnknek megmarad a saját kis pénzünk. Ha valami nagyobb kiadás van, akkor azt a megtakarításunkból vesszük ki.
2010. okt. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

*Nálunk azonos aházasság az összeköltözéssel legalábbis hűség és elvi szinten


9.45 vagyok - nem is mondtam, hogy ne így legyen. De a házasság előtt szerzett vagyon NEM közös, csak a házassággal jön létre a vagyonközösség. Ha télen a te pénzedből éltek, mert a párod akkor kevesebbet keres, és netán szétmentek, sose látod azt a pénzt, amit helyette fizettél. Jogilag egy fillér sem jár. Egy esetben mindegy, kinek a pénzét költitek: ha a házasságotok a sírig tart. Erre viszont nincs garancia, ezért írtam, hogy jobb az óvatosság.

Ha így is, úgy is házasodni akartok, akkor miért ne lehetne betartani a lépéseket: 2 független ember összeköltözik, megosztják a költségeket. És ha összeházasodtak, akkor vagyonközösség is lesz.

2010. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

nálunk úgy működik, hogy minden hónapban megy egy azonos, nagyobb nagyságrendű összeg a közös számlára, abból fizetjük a kaját és a rezsit, a többi a saját pénz, abból veszünk magunknak ruhát, cipőt, egymásnak ajándékot.


ja, és van mindkettőnknek külön megtakarítási számlája.


nem vagyunk házasok, nem is tervezzük. én eddig a nagy közösködésnek csak a rossz oldalát láttam, ezért sem szeretnék férjhez menni.

amiért én dolgozok meg, az az enyém, ha a páromnak szüksége van anyagi segítségre, akkor adok szívesen, de nem szeretnék egy esetleges válás miatt csóró maradni.

2010. okt. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Mikor mi összeköltöztünk, akkor kiszámoltuk mennyi lesz a kiadás(albérlet, rezsi, havi kaja, ezt előre kiszámoltuk mennyi lehet egy hónapban kb, és próbáltuk ahhoz tartani magunkat), ketté osztottuk, és ezt az összeget adtuk be fejenként a közösbe. A maradékból mindketten fedeztük a saját kiadásainkat, és spórolgattunk a leendő lakásunkra.

Nekünk nagyon bevált ez a módszer. Több szempontból is előnyös volt. Mivel mindketten ahhoz voltunk szokva, hogy a magunk ura vagyunk, ez megkönnyítette az összecsiszolódást, könnyebb volt ajándékot venni a másiknak úgy, hogy az tuti ne vegye észre abból, hogy hiányzik a pénzből. Még utólag sem tudta meg az árát abból, hogy menyivel lett megcsappantva a kassza.

Mondjuk nekünk a jövedelmünk naggyából egyforma.

Mikor megvettük a lakást, akkor persze nem volt kérdés, hogy össze csapjuk-e teljesen a fizukat. Azóta meg van osztva, kinek a számlájáról mit vonatunk, honnan veszünk le pénzt, és hol takarékoskodunk. Nem az volt a szempont, hogy ki mit fizessen, hanem pl a lakáshitel az én számlámhoz van kötve, arról megy, a férjeméről mennek a rezsiutalások, mert az ő nevén vannak...Tehát mi hogy a leg praktikusabb.

Egyébként összeházasodni pedig csak még most a nyáron házasodtunk össze. Tehát nálunk a vagyonközösség sokkal hamarabb megtörtént mint a házasság.

Még az elején a saját kiadás alatt azt értettem pl, hogy a férjem szeret lottózni, sorsjegyeken kisérteni a szerencséjét, ezt fizette magának. Mivel én nem néztem volna jó szemmel, hogy több ezer forintokat elszerencsejátékozik havonta, így megspóroltunk egy csomó vitát.(persze mióta lakáshitel van, azóta visszafogta magát)

Én pedig szeretem a parfümöket, ruhákat, én ezeket vettem a sajátból.(persze én is visszafogtam magam már)

Tehát naggyából ilyenekre gondoltam, hogy saját kiadások. Nem is saját kiadás annyira, inkább zsebpénz.

2010. okt. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!