Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezhet még segítség egy...

Létezhet még segítség egy egyedülálló anyukának, aki dolgozik és mégis elúszik lassan mindene?

Figyelt kérdés

Már teljesen kétségbe vagyok esve! Lakáshitel, persze svájci frank, nem kell magyarázni. Keresek kb. 70-72e ft-ot, gyerektartás semmi, csak családi pótlék. Egy ovis fiam van, ő a mindenem. A lakáshitel havi törlesztése kb. 50e, ehhez jön még a hitel feltételeként kötelezően megkötött 12 ezres életbiztosítás... és még mindehhez jön a villany, víz, fűtés... Illetve nagy része csak ehhez jönNE, mert nem tudom kifizetni! Már minden szolgáltatónak rengeteggel tartozom, az összes tartozásom már többszázezer forint...És enni muszáj, a fiam meg nő, ruhára is szüksége van, bár csak használt ruhát veszek neki, de az is pénz.

Próbálkoztam segéllyel, de nekem semmi nem jár, mert az egy főre eső jövedelmünk több, mint amire segélyt adnak. Az senkit nem érdekel, hogy ebből mit kell kifizetni.

Próbáltam másodállást keresni, de mivel egsedül vagyok, semmi segítségem, a gyereket nem tudom délután hova tenni, így elég korlátozottak a lehetőségek, vagyis gyakorlatilag nincsenek.

A lakást ha eladom, 0 ft-om marad, és még nem is biztos, hogy ki tudom fizetni belőle a tartozásaimat, albérletben meg hamarosan ugyanide jutunk...

Már a végrehajtót várom... Sehol nincs segítség?


2010. okt. 20. 13:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező!! Az önkormányzatnál voltál már adósságrendezéssel kapcsolatosan? Mindenképpen keresd meg őket, mert szerintem kapnál valamennyi támogatást, próbálj egyezkedni a szolgáltatókkal. Állam által megelőlegezett gyerektartást sem kapsz? Melyik városban élsz?
2010. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetedet, én is egyedülálló anya vagyok kisgyerekkel, csak mi albérletben. Látom többen írták, hogy adj ki egy szobát. Nekem az jutott eszembe, hogy azt is megteheted, hogy az egész lakást kiadod, ti meg átköltöztök egy kicsi és olcsó albérletbe, sőt, ha van olyan ismerős, barátnő, akivel együtt is lakhattok, akkor még olcsóbb lenne az albérlet.

Egyébként megkérdezhetem, hogy merre laktok? Ha esetleg közel hozzánk, és szeretnél valakivel beszélgetni, aki hasonló gondokkal küzd, felvehetnénk a kapcsolatot. Tudod hogy szokott ez lenni, az ember más gondjára hamarabb meglátja a megoldást mint a sajátjára, még ha hasonlóak is a gondjaik.

2010. okt. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

szomszédoknál,ismerősöknél érdeklődni(akik szimpatikusak) hogy nem e tudnak vigyázni gyermekedre,amig melót keresel,vagy esetleg melózol,cserébe takarítanál náluk néha,vagy ilyesmi?

Annyira szeretne segíteni az ember.Hol laksz???

2010. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Velünk ugyanez volt/van. Édesanyám egyedül nevel engem és a bátyámat. Mi is mindig pengeélen táncolunk (főleg régebben). Mi most adjuk el a házat a hitel miatt (nekünk is 2 millióval lett több), de nekünk szerencsére marad annyi, hogy tudunk venni másikat (kevesebb, forintalapú hitellel). Anya mindig megpróbált mindent megadni nekünk, sajnos az évek során mi sem kaptunk szinte soha, senkitől segítséget (a család többi tagja sincs olyan anyagi helyzetben). Amíg nem volt saját házunk, addig albérletről albérletre jártunk. Most, hogy nagyok vagyunk (18, 20 évesek) minden sokkal könnyebb hiszen - bár még tanulunk - de anyának nem egyedül kell viselnie a terheket. Sajnos az állam nem nagyon törődik az egyedülálló szülőkkel, pedig tapasztalatból mondom, hogy nekik a legnehezebb. Szerintem próbálkozz az önkormányzatnál, kérdezgess körbe, mindig vannak pályázatok/segélyek, jelentkezz mindre és valamelyik, akár több is biztos összejön. Nagyon sok kitartás kell, de hidd el, hogy a kisfiad nagyon-nagyon fog tisztelni azért, amit erődön felül érte teszel. (Egyébként, ha közalkalmazott vagy, akkor nagyon olcsó bérletidíjjal juthatsz önkormányzati bérlakáshoz.) Szóval sok kitartást kívánok nektek, és remélem, hogy jobbra fordul az életetek!
2010. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Régen a Bp-i Szt.István krt-on lévő postai kollégiumban volt postás dolgozóknak nagyon olcsó szállás, és nem postásoknak is relatív olcsó. Igaz, kollégiumi színvonal, de ha bp-i vagy, körülnézhetsz a biztonság kedvéért ilyen megoldásokban is, ill. ha megfelel és a postán érdeklődnél, és ott állást kapnál, még olcsóbb lenne. Eredetileg elsősorban postás dolgozóknak van fenntartva, csak Bp-en tudok ilyent. (Egészségügy is elég szociális, esetleg nekik valahol ilyesmi?) Hogy most mi van, azt meg kellene érdeklődni, ez nagyon régen volt. Emiatt ne add fel persze a munkádat, míg nem biztos, de javaslom, nézz körül, ez milyen megoldás lenne, ill. ha sokáig nem találnál megoldást - szükséghelyzetben tudod hová menjél, mégis van tető a fejetek felett.
2010. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
88%
ismerős frankos hitel 55 ezerről 93 ezer a törlesztő!Önkormányzat lakhatási segély!Átmeneti segély!2 en vagytok a te fizut oszlik 2 főre olyan nincs hogy 35 ezer ft elég fejenként!Nálunk /zugló/70 ezer kell egy főre az alatt minden segélyt adnak!Bank:Futamidő hosszabitással csökkenthető a havi kiadás!
2010. okt. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!