Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezhet még segítség egy...

Létezhet még segítség egy egyedülálló anyukának, aki dolgozik és mégis elúszik lassan mindene?

Figyelt kérdés

Már teljesen kétségbe vagyok esve! Lakáshitel, persze svájci frank, nem kell magyarázni. Keresek kb. 70-72e ft-ot, gyerektartás semmi, csak családi pótlék. Egy ovis fiam van, ő a mindenem. A lakáshitel havi törlesztése kb. 50e, ehhez jön még a hitel feltételeként kötelezően megkötött 12 ezres életbiztosítás... és még mindehhez jön a villany, víz, fűtés... Illetve nagy része csak ehhez jönNE, mert nem tudom kifizetni! Már minden szolgáltatónak rengeteggel tartozom, az összes tartozásom már többszázezer forint...És enni muszáj, a fiam meg nő, ruhára is szüksége van, bár csak használt ruhát veszek neki, de az is pénz.

Próbálkoztam segéllyel, de nekem semmi nem jár, mert az egy főre eső jövedelmünk több, mint amire segélyt adnak. Az senkit nem érdekel, hogy ebből mit kell kifizetni.

Próbáltam másodállást keresni, de mivel egsedül vagyok, semmi segítségem, a gyereket nem tudom délután hova tenni, így elég korlátozottak a lehetőségek, vagyis gyakorlatilag nincsenek.

A lakást ha eladom, 0 ft-om marad, és még nem is biztos, hogy ki tudom fizetni belőle a tartozásaimat, albérletben meg hamarosan ugyanide jutunk...

Már a végrehajtót várom... Sehol nincs segítség?


2010. okt. 20. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sajnálom a helyzetedet, de miért kellett lakáshitelt felvenni?Vagy akkor még nem voltál egyedül?Nem ítélkezni akarok, csak érdekel...

Érdemben nem sokat tudok segíteni, esetleg a családsegítőhöz kellene fordulni.Nem is értem, hogyan lehet ennyi pénzből kijönni.Gondolkodom még...

2010. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A helyi önkormányzatoknál ahol a szociális ügyekkel foglalkoznak, van valami adósságrendező segítség, megpróbálhatnád. Egyetlen dolog jutott az eszembe, ha legalább kétszobás lakásban élsz, a kisszobát kiadod valakinek albérletbe ..
2010. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg olyan szomszéd, vagy barátnő, aki pár órára vigyázna a gyerekre, amíg egy kis + után nem nézel.Gondolok itt takarítás, vagy időseknek bevásárlás, vagy mit tudom én valami, amiből egy kis pénz jön.
2010. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek:az albérlet se enne neki olcsobb,és valahol lakni kell.Hát sajna a magyarokat ebben az országban nem támogatják.
2010. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"A lakást ha eladom, 0 ft-om marad..." - ennyi már a tartozás???

Ha kisebb lakásra cseréled, kevesebb rezsivel, a különbözetből kifizethető a tartozás?

Külföldre költözés esetleg, vagy Magyaro-on jobban fizető munka?

Rokonok, barátok segítsége (anyós, szüleid, testvérek...stb), ha pl. velük együttlakva megosztódnának a költségek? (Ilyesmit csak jól meggondolva, ésszel javasolnék, de elvileg egy lehetőség.)

Otthoni másodállás pl. számítógéppel végzendő?

Társkereséssel - olyan partner, akivel együtt lakva megoszthatók a költségek?


(Egyelőre ezek jutottak eszembe.)

2010. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nagyon sajnálom, nehéz lehet teljesen egyedül.

Én is egyedül nevelem a gyermekem, csak mi a szüleimnél lakunk. Miért nem kapsz gyerektartást? Én nem hagynám annyiban, az jár a gyereknek. Arra gondoltam, ha 2 szobás lakásban éltek, esetleg az egyik szobát kiadhatnád vkinek.

Azért az az összeg is sokat jelente havonta. Más ötletem sajnos nincs.

2010. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azért marad 0 ft-om, mert ugye a lakáshitelt vissza kell fizetnem , ha eladom a lakást. És az kb. 2 millóval több, mint amikor felvettem a hitelt, a svájci frank árfolyama miatt.

Otthoni munka gyakorlatilag nincs, azt keresek már Isten tudja, mióta.

Összeköltözni nem tudok semmilyen családtagommal, ebbe most nem mennék bele, mert hosszú lenne, a lényeg, hogy nem megy.

Amikor felvettem a hitelt, akkor is egyedül voltam, de akkor a törlesztőrészlet jóval kevesebb volt, mint egy bérleti díj, és mindenki azt mondta, hogy egy-két ezer forintot változhat fel-le, többet nem valószínű... a válságot senki nem tudta előre, én főleg nem... Akkor kb. a felét fizettem, mint most.

Ha valaki mégis tud otthoni munkát, kérem, szóljon, hihetetlenül boldog lennék, ha találnék!

A baj meg már nagyon nagy... most hirtelen követelnek 200 ezret... ezen ugyan már nem segítene, ha havonta pár ezer forint pluszt tudnék keresni, de hosszú távon azért reményt adna...

2010. okt. 20. 13:57
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a bankot, hátha tudnak neked valamilyen átmeneti megoldást ajánlani, pl. törlesztés szüneteltetése, vagy futamidő hosszabbítás.
2010. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valami olyan tudásod (pl. idegennyelv, matek, fizika, stb.), amivel korrepetálást vállalhatnál? Én a gyes ideje alatt kezdtem itthon korrepetálni, aztán megmaradt másodlagos bevételnek. Ha jól és elérhető áron (1200-1500,-Ft/óra) csinálod, akkor egyik tanítvány hozza a másikat. Persze ehhez a tudást át is kell tudni adni, de hidd el, bele lehet jönni!


Vagy: vállald el kisgyerekek késő délutáni/esti/hétvégi felügyeletét! Kb.800,-Ft-ot lehet óránként keresni vele.


Sokan vállalnak bevásárlást, takarítást, vasalást megpróbálhatnád a helyi újságban hirdetni vagy egyszerűen csak kinyomtatni és kitenni a kisboltban, fodrásznál, orvosi rendelőben, műv.házban a hirdetőtáblára. Úgy 800,- - 1000,-Ft-ot lehet óránként keresni vele.

Azárak, amiket írtam, Bp., ill. környéki átlagárak, nem tudom, hogy hol laksz, nyilván körül kellene nézned, hogy nálatok hogy alakulnak, hogy reális összeget kérj.


Úgy tudom, hogy az önkormányzat szociális osztályán lehet kérni támogatást a rezsihez.

Ne add fel! Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. Ha esetleg érdi vagy, szívesen vállalom INGYEN a gyermeked felügyeletét a plusz munkáid idejére (ez a munkám is, családi napközit és játszóházat vezetek, szóval jó helyen lenne)! Ennél többet innen egyelőre sajnos nem tudok segíteni.

2010. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Hány szobás lakásban élsz?Nemtudod kiadni az egyik szobát albérletbe?Én biztos ezt tenném a helyedben.
2010. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!