Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltozhat egy édesanya?

Megváltozhat egy édesanya?

Figyelt kérdés
alapból nagyon szeretem az anyukámat. De vannak dolgok, amikkel nagyon bánt és nem tudom hogyan szoktassam le róla. És mindig anyagi vonzatúak ezek a dolgok. Néha úgy érzem, hogy a világ pénze nem elég neki. De nem ez a fö gond. Hanem akárhányszor segítek neki anyagilag, mindig letagadja, hogy segítettem neki, meg hogy az ennyi nem is annyi. Pl. régebben otthagytam a sulit és egy haveromhoz leköltöztem vidékre, mert ott találtam 3 müszakban állást, hogy tudjam öt segíteni anyagilag. Nem is fizettem a haveromnak egy fillért sem, az ö kajáját ettem, hogy az egész fizetésem anyának adjam. 2 évre rá meg azt mondta, hogy nem is adtam neki akkor pénzt! Meg most is...most született babám és ugye jár az anyasági segély...az alap állandó 60 ezer helyett, az ö kisegítésére adtam plusz 30at amit ebböl tettem félre neki. Erre ma reggel hallom ahogy húgomnak mondja, hogy nem is adtam annyit. Ez olyan rosszulesett mert szívesen adtam, pedig lett volna helye! És ezekkel úgy megbánt, ilyenkor sokat sírok:( mit tegyek, mennyit adjak, hogy ne tagadja le, hogy segítek neki? Ez miért jó érzés? Neki hiába mondom, a szemembe is letagadja, mintha halál komolyan így lett volna. Meg tudom változtatni?
2010. okt. 20. 09:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%

Off: "Minden egészséges nő képes gyereket szülni" Te szültél már?

Kedves Kérdez!

Nagyon szép, hogy értékeled édesanyád áldozatát, és hogy hálás vagy neki. Minden anya erre vágyik.

De neked a babád és a saját életed kell hogy a legfontosabb legyen. Különben ép édesanyád önfeláldozása lesz hiába való.

Anyádnak valami baja van a pénzzel. Nem tudja kezelni. De sose késő megtanulni. És bizony a kényszer a legjobb tanár.

Az, hogy néha segitesz ha kéri, az, hogy néha megajándékozod. Szerintem rendjén való. Ilyet mindnyájan teszünk, ha megengedhetjük magunknak.

De a rendszeres anyagi segitségtől függővé válik tőled.

Neki lehet, hogy szégyen (nekem az lenne), te pedig olyan felelősséget vállalsz fel, ami nem a tiéd. Édesanyádnak kell a saját életéért felelnie.

Neked önmagadért, a gyermekedért, párodért.

2010. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne adj, ezek szerint nincs értelme.
2010. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tud gazdálkodni, vásároljatok neki, ha csak szórni akarja a pénzt, keressen gazdagabb jótevőt.
2010. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
ne haragudj, de anyád egy utolsó, nyálban fetrengő parazita amőba, ha így viselkedik. Én elküldeném a vérbe.
2010. okt. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!