Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltozhat egy édesanya?

Megváltozhat egy édesanya?

Figyelt kérdés
alapból nagyon szeretem az anyukámat. De vannak dolgok, amikkel nagyon bánt és nem tudom hogyan szoktassam le róla. És mindig anyagi vonzatúak ezek a dolgok. Néha úgy érzem, hogy a világ pénze nem elég neki. De nem ez a fö gond. Hanem akárhányszor segítek neki anyagilag, mindig letagadja, hogy segítettem neki, meg hogy az ennyi nem is annyi. Pl. régebben otthagytam a sulit és egy haveromhoz leköltöztem vidékre, mert ott találtam 3 müszakban állást, hogy tudjam öt segíteni anyagilag. Nem is fizettem a haveromnak egy fillért sem, az ö kajáját ettem, hogy az egész fizetésem anyának adjam. 2 évre rá meg azt mondta, hogy nem is adtam neki akkor pénzt! Meg most is...most született babám és ugye jár az anyasági segély...az alap állandó 60 ezer helyett, az ö kisegítésére adtam plusz 30at amit ebböl tettem félre neki. Erre ma reggel hallom ahogy húgomnak mondja, hogy nem is adtam annyit. Ez olyan rosszulesett mert szívesen adtam, pedig lett volna helye! És ezekkel úgy megbánt, ilyenkor sokat sírok:( mit tegyek, mennyit adjak, hogy ne tagadja le, hogy segítek neki? Ez miért jó érzés? Neki hiába mondom, a szemembe is letagadja, mintha halál komolyan így lett volna. Meg tudom változtatni?
2010. okt. 20. 09:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

megváltozhat: igen, a korral rosszabb lehet

meg tudod változtatni: nem


eddig is buta voltál, hogy magadat-magatokat tartod létbizonytalanságban, hogy őt pénzeld

2010. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked mostmár a gyermeked legyen az első. Adol neki havi 10 ezret, és ossza be,ha segíteni akarod. Anyukád vagy szellemileg beteg, vagy huncut.
2010. okt. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
igazatok van :( csak mindig úgy éreztem, hogy tartozom neki ennyivel, hamár egyedül felnevelt és megadott minden töle telhetöt. Sokszor panaszkodik és olyan mintha miattunk (én+húgom) nem tudott volna magára költeni, hogy felneveljen minket. Ezt szerettem volna kicsit kompenzálni.
2010. okt. 20. 09:47
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne adj neki pénzt.van gyermeked ,ne az ő szájából vedd ki.ha meg anyukád letagadja hogy segítesz/segítettél neki,akkor most tényleg ne segíts neki és akkor nem lesz min vitatkozni.amúgy csodálom a párod ,hogy hagyja .én a helyedben nem adnék.az én anyám is ilyen igaz nállunk még baba nincs,de úgy furikáztatja magát mintha magán sofőrje lenne a párom.ezt is megszüntettük.mindenki élje a saját életét.ő nem segített minket semmiben sem,1 éve tartozik 5000ft-al de mintha nem is adtuk volna kölcsön.20 000ft adtunk kölcsön már 15 000ft megadott.Ha én kérek kölcsön akkor mindig az a válasza hogy nincs,ha meg
2010. okt. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Anyukádnak nincs jövedelme?
2010. okt. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
ő kér akkor nem adok vagy kölcsön adom neki azt az 5000ft amit nem adott még meg.Szerintem hagyd abba az adakozást,max ha annyira segíteni akarsz akkor ne pénzt adj neki hanem x összegért vásárolj be neki.
2010. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
még annyit kérdeznék,hogy a húgod mennyit ad neki?
2010. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem kell adni neki ezentúl. Miért? Mert már van egy gyermeked, akiért felelősséggel tartozol. A gyerek még nem tud gondoskodni magáról, anyud igen.

A hazugsággal pedig csak motiválni akarja a tesódat, hogy még többet kapjon.

2010. okt. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Én megértelek. Az én anyum is felnevelet, éjjel nappal dolgozott csak azért, hogy nekem/nekünk meglegyen mindenünk. Saját igényeti tolta félre azért, hogy az enyémeimet biztosítsa. És ezt most egyik pillanatról a másikra felejtesem el, azért mert nekem is van egy gyermekem? Nyilván nem az ő kárára, de én azért segítenék neki. Ha anyud ennek ellenére azt mondja, hogy nem segítettél, hát azt mondja. A te lelkiismereted tiszta.
2010. okt. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem tartozol anyukádnak semmivel, pláne, ha így viselkedik. Minden egészséges nő képes gyereket szülni, ez tulajdonképpen semmit nem jelent. Felnevelt, ja, de hogyan? Úgy, hogy nem becsüli, ha segítesz? Ez így nem fair, és neked már ott a babád, nehogy ilyen anyja legyél, mint neked a te anyád.
2010. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!